Dignitas

Дигнитас е познат тим за еспорт основан во 2003 година. Тимот е една од најреномираните и најпрепознатливите компании во умешниот бизнис со игри. Тие имаат некои од најголемите и најпопуларните тимови за е-спорт. За партнерите кои бараат директна порта на пазарите за игри и е-спорт, уникатната и препознатлива позиција на брендот на Dignitas дава можност што се случува еднаш во животот. Дигнитас беше купен од Филаделфија 76ерс од НБА во септември 2016 година.

Фамилијата Harris Blitzer Sports & Entertainment на креативни и успешни претпријатија кои го поддржуваат Dignitas ги вклучува New Jersey Devils of NHL и Prudential Center, повеќенаменски објект во Њуарк, управните партнери на Њу Џерси Џош Харис и Дејвид Блицер водат инвеститорска група која поседува Сите овие. Дигнитас ја создаде New Meta Entertainment (NME), компанија за дигитални спортови и забава која работи во три клучни вертикали. Овие три сектори кои работат се тимови за е-спорт, инвестиции, содржина и маркетинг. Фирмата е создадена во септември 2019 година, а Мајкл Приндивил е извршен директор на групацијата.

Dignitas
Играчите на Дигнитас

Играчите на Дигнитас

Дивизијата League of Legends е доста талентирана. Играчите во списокот со пет играчи се Донгву „Ривер“ Ким (Јужнокорејка), Ерсин Герен алијас Блу (Белгија), Тоан „Нео“ Трн (Виетнам) и Винсент „биофрост“ Ванг (Канада). Дигнитас, исто така, има академска дивизија на League of Legends. Има шест членови: Тревор „Spawn“ Кер-Тејлор и Исак „Darkwings“ Chou, Yujie „Eclipse“ Ву Лоренс „eXyu“ Лин Ксу, Хуан „JayJ“ Гиберт и Мервин-Анџело Лачика алијас Dayos. Еклипс е единствениот Американец во тимот. Останатите се Канаѓани.

CS: GO дивизијата на Дигнитас има шест играчи. Петмина од играчите се Швеѓани, вклучувајќи ги Адам „Фриберг“ Фриберг (Шведска) и Фарук „Пита“ Пита. Други играчи се Лудвиг Алонсо алијас ХЕАП (Шведска), Патрик „на одмор“ Линдберг (Шведска) и Јонас „Лекр0“ Олофсон (Шведска). Само Håkon 'hallzerk' Fjærli е од Норвешка.

Други играчи

Само тројца играчи го претставуваат Дигнитас во Fortnite натпревари. Тоа се Метју „Меро“ Фајтел (Соединети Американски Држави), Пјеро Рамирез алијас Пгод (Перу) и Лукас Карденас алијас Дукез (Мексико).
Алијасот на Јулијана Марансалди „showliana“ (Бразил) и Аманда „дожд“ Смит (Канаѓанец) се меѓу петчлената поделба на Valorant Female. Останатите тројца американски играчи се Емали „ЕМУХЛИТ“ Гаридо, Мелиса „нивниот“ Мундорф и Стефани „Стефани“ Џонс.

Дивизијата на Ракетната лига има четворица играчи, вклучувајќи ги Џек „Очигледно Џек“ Бентон (Англија) и Јорис „Јореуз“ Робен (Холандија). Другите двајца се Кајл „Скраб Кила“ Робертсон (Шкотска) и Бостон Скот алијас Бостон (САД).

Играчите на Дигнитас
Најсилните игри на Дигнитас

Најсилните игри на Дигнитас

Тимот има силно натпреварувачко искуство. Дигнитас победи на неколку натпревари и натпревари на кои се натпреваруваа. По влегувањето на еспортската сцена, фановите и другите меѓународни организации брзо ги признаа способностите на Дигнитас. Со текот на годините, групата направи многу. Контраштрајкот и Ракетна лига списоците беа најпопуларните и најмоќните на тимот од која било игра. Така навивачите можат да очекуваат фантастични резултати од овие тимови.

Контра-штрајк: Глобална офанзива

Тимот влезе Контра напад во октомври 2004 година откако ги потпиша Darkie, Equx, Intact, Syl и Zenon. Подоцна во декември, Сил и Дарки беа заменети со RaZiel и GoldPush. Дигнитас доживеа голем успех до години подоцна. Тимот имаше мешани резултати низ годините. Првата голема победа беше на ESL Pro Series Germany сезона IX -финале, офлајн турнир B-Tier.

Тимот немаше уште една голема победа до CGS 2007: UK Combine, офлајн турнир од А-ниво. И покрај овие победи, тимот немаше голема парична победа до ESL Major Series One Катовице 2014 година. После тоа, тимот се етаблира како еден од врвните еспортски тимови.

Нивната прва голема победа беше на RLCS Сезона 5 - Финале, турнир во S-Tier. Тие го совладаа NRG Esports во тесно оспорено финале, победувајќи со 4:3. Дивизијата на Ракетната лига на Дигнитас освои над 700.000 долари и е меѓу најдобрите имиња во играта.

Ракетна лига

Поделбата беше основана во јануари 2018 година, откако Дигнитас го купи Applesauce. Зол, желка и Чикаго. Но, во мај, Дигнитас го доби целиот список на еСпортови на Гејл Форс. Желка, Зол и Чикаго се преселија во неактивниот список. Списокот на тимот претрпе огромни промени и е меѓу познатите еспорт тимови во играта.

Најсилните игри на Дигнитас
Зошто е популарен Дигнитас?

Зошто е популарен Дигнитас?

Една од работите по кои Дигнитас е познат во последните неколку години е собра тимови или играчи рано во животот на натпреварувачка игра. На почетокот, организацијата се занимаваше со игри како Smite, Trackmania и Hearthstone, а истовремено учествуваше и во повеќе признати наслови.

Дигнитас порано не се грижи за игрите што ги имаа. Тимот не ги следеше само познатите поединци, тие отидоа на врвните еСпорт игри затоа што им се допадна играта. Дигнитас се обиде да остане пред кривата во последниве години со извидување на нови и популарни игри кои наскоро ќе бидат меѓу најдобрите натпреварувања на еспорт тимовите. Тимот за е-спорт бараше начини да влезе во рана фаза и да регрутира тимови.

Зошто овој тим е популарен за обложување?

Поделбите на Дигнитас учествуваат во низа натпреварувачки игри онлајн и офлајн. Тие направија име за себе како корпорација за игри од светска класа. Коцкарите треба да изберат локација што е соодветна за нив. Потоа треба да ги искористат предностите на бонусите. Некои од овие обложувалници нудат бонус за еспорт стимулации и за новите и за постоечките играчи. Овие стимулации ги зголемуваат паричните резерви. Како резултат на тоа, тие им дозволуваат на играчите да се коцкаат повеќе вистински пари, подобрувајќи ги нивните шанси за победа.

Зошто е популарен Дигнитас?
Награди и резултати на Dignitas Esport

Награди и резултати на Dignitas Esport

CS: ОДИ

Тимскиот Dignitas Counter strike дивизија има заработено над 1.000.000 долари во награден фонд на различни турнири. Дигнитас победи во EPICENTER 2016, WESG 2016 Европско финале, и DreamHack European Minor at Tours 2016. На овие три турнири, тимот заработи 250.000, 29.960 и 30.000 долари соодветно. Тим Дигнитас, исто така, ја освои CS: GO Лигата на шампионите во 2-та сезона, победувајќи го HellRaisers за да заработи 25.000 долари.

Дигнитас заврши на шестото место во 2-финалето на серијата на Esports шампионатот и на петтото место на сезоната 2 на ELEAGUE. За жал, Dignitas загуби од Team EnVyUs во 1-та сезона на Global eSports Cup, но заработи 50.000 долари.

Ракетна лига

Дивизијата имаше пофален успех на турнирите во Ракетната лига. Тие победија на RLCS 2021-2022- Есен: Регионален настан на ЕУ 2- Отворена ракетна лига на BMW и 9-та сезона на RLCS - Европа. Тие добија 30.000 и 96.397 долари, соодветно, парична награда.

Тимот Дигнитас победи и на DreamHack Pro Circuit: Лајпциг 2019, RLCS сезона 6-Европа, Северна Арена: Rocket League Invitational 2 и RLCS сезона 5 -финале. Со освојувањето на овие турнири, Тим Дигнитас заработи 50.000, 38.531, 15.000 и 100.000 долари, соодветно.

Една од нивните најголеми победи во однос на паричната награда беше на RLCS сезона 6 - Финале. И покрај поразот со 4-1 од Cloud9 во финалето, Дигнитас заработи 120.000 долари.

Лига на легенди

Поделбата LoL немаше голем успех во последно време. Тимот заврши на четвртото место во NA LCS лето 2017 година, со заработка од 20.000 долари. Тимот Дигнитас загуби од Тим СолоМид во Регионалното финале на сезона 2 - Северна Америка 2012 година, но заработи 30.000 долари. Дигнитас, исто така, заработи 20.000 УСД за пласман на второпласираните во IEM сезона VI - Светско првенство во 2012 година.

Храбар

Женската дивизија освои три турнири. Тимот Дигнитас го победи ТСМ Икс на Missharvey Invitational 2021 година и исто така го победи AIMPUNCH во финалето на Fly High Invitational. Дигнитас заврши на третото место на VCT 2022: Game Changers Северна Америка Серија 1, губејќи со 2-1 од Shopify Rebellion.
Главната дивизија имаше помал успех пред нејзиното распуштање во 2020 година. Тие завршија четврти на Pop Flash 2010 и втори на Pittsburgh Knights Before Christmas-2020.

Награди и резултати на Dignitas Esport
Најдобрите и најпопуларните играчи на Дигнитас

Најдобрите и најпопуларните играчи на Дигнитас

Меро

Метју Фајтел го постави рекордот за најмногу победи на NA-E FNCS. Неговиот самоуверен и дрзок начин, како петкратен шампион во FNCS, влева ужас кај неговите противници додека тие заговараат како да го избегнат. Тој сам го надмина секое друго трио/тим во големото финале на Поглавје 2, сезона 4, освојувајќи ја титулата најдобар фрагер во Северна Америка и беше избран за најдобар играч за 2021 година од заедницата.

Меро, кој има 17 години, моментално е најдоброрангираниот играч во 2022 година и се обидува да ги освои шампионатите во FNCS.

Pgod

Пјеро Рамирез е професионален играч на Fortnite кој има 21 година. Тој го откри Fortnite на почетокот на 2018 година и брзо се етаблира како еден од најголемите стрелци на играта. Pgod порасна како конкурентен играч и влијателен човек во неговото долгоочекувано враќање на Twitch, станувајќи еден од најголемите повикувачи на шут во Северна Америка, притоа добивајќи милиони следбеници. Тој ја прошири својата публика на Twitch за да биде една од најактивните и најактивните, што резултираше со стотици страници за обожаватели, жестоки следбеници за неговата љубов кон модата и огромна желба за содржината на IRL.

Дукез

Раниот успех на Лукас Карденас во Fortnite дојде од креативните начини на игра, како што се зонските војни и битките со кутии, каде што неговата визуелно убава игра веднаш го привлече вниманието на важни членови на заедницата. Натпреварувачката сцена ја доведе во прашање способноста на Дукез да ја преведе својата блескава игра на турнирски места додека тој продолжи да го демонстрира своето механичко владеење во Creative. Дукез ја прифати својата улога на аутсајдер и ги шокираше сите со освојувањето на својот прв шампионат во FNCS во Поглавје 2, Сезона 7.

Најдобрите и најпопуларните играчи на Дигнитас
Каде и како да се обложувате на Dignitas Esports?

Каде и како да се обложувате на Dignitas Esports?

Поединците заинтересирани за натпреварите на Дигнитас можат да најдат уникатни опции за обложување на секоја локација за еспорт обложување, обезбедувајќи различни искуства во обложувањето, особено во различни првенства. Обложувачите треба да се чувствуваат удобно да обложуваат на Dignitas Esports бидејќи нивните тимови имаат висококвалификувани играчи.

На најголемите платформи за обложување е-спорт за обложување на тимот се GGBet Rivalry, ArcaneBet и Betway. Тимот е прекрасен избор за оние кои сакаат да се коцкаат додека играат CS: GO или Rocket League. Тие се препознаени како еден од најдобрите Counter-Strike тимови во светот и лесно ќе ги победат дури и најстрашните противници. Облозите на директни игри и победниците на натпревари имаат голема можност за победа за почетници.

Стратегии за обложување на Dignitas Esports

Останатите тимови се малку поопасни, главно затоа што не можат да се снајдат. Обложувањата за победници на натпреварот треба да се користат само кога тимот игра против помал или рамноправен противник, додека директните облози се одлични за помали натпреварувања.

Играчите можат да дознаат повеќе за тимовите на Dignitas Esports со гледање на доводи и претходни натпревари. Возбудливо е да се гледаат како одат во финалето на Интернационалното, а исто така им обезбедува на поединците богато знаење во тимот на Дигнитас. Најважното нешто што обложувачите треба да го направат пред да стават какви било облози е да ги спроведат своите домашни задачи. Rocket League и Counter-Strike се, од друга страна, разумно безбедни избори.

Каде и како да се обложувате на Dignitas Esports?