Најпопуларни CS:GO страници за обложување 2024

Во овој водич за обложување CS: GO, обложувачите можат да најдат сè што треба да знаат за обложување на видео игра со стрелање во прво лице. Без разлика дали се работи за играта и правилата или пазарите и шансите за обложување, оваа страница кажува сè. Нема сомнение дека еСпортските обложувања преземаат контрола.

Фановите на популарните титули како Valorant, FIFA21, Call of Duty, Madden, NBA2K, StarCraft, Dota 2 и останатите сега можат да се обложуваат на различни еСпорт настани на натпреварувачко ниво. Според најновите статистички податоци, вкупната вредност на парите и ставките на еСпортовите обложени во 2020 година изнесува 12,9 милијарди долари.

Најпопуларни CS:GO страници за обложување 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Топ CS: GO обложувалници 2024 : сè што треба да знаете

Додека над десетина видео игри се појавуваат на еСпортските обложувалници, CS: GO е една од најдоминантните сили. Според статистичките податоци од публикацијата на Narus Advisors LLC и Eilers & Krejcik Gaming, обложувањето CS: GO е на второ место во однос на обемот на обложување на еСпорт, со 29% од вкупните облози за еСпорт.

Контра-штрајк: Глобална офанзива, попознат како CS: GO, е извонреден мултиплеер стрелец во прво лице наслов ААА развиен од и објавено од Valve и Забава за скриена патека. Објавен во 2012 година, тој е четвртиот дел од серијата Counter-Strike.

Оваа игра има неколку нови додатоци кои ја издвојуваат од својот претходник. Играта доаѓа со нови мапи, нови ликови, нови режими на игра, нов сет на оружје, карактеристики за склопување и натпреварувачки групи на вештини.

КС: Натпреварите од GO се со две страни, терористи и контратерористи. Двете страни се впуштаат во битки додека ги менуваат страните. Целта на играта зависи од режимот. Некои од целите вклучуваат обезбедување локација, деактивирање бомби, спасување заложници и фаќање заложници.

Зборувајќи за режими на игра, CS: GO има 9; Конкурентна, случајна, опасната зона, Wingman, Deathmatch, Курс за оружје, трка во вооружување, уривање и летечки пребродувач. Уривањето, режим на игра што вклучува деактивирање на бомба, е најпопуларниот од двата класични режими.

По објавувањето, CS: GO доби срдечно добредојде. Критичарите на видео игрите го пофалија развивачкиот тим за течната игра на играта и верноста кон серијата. Механиката, графиката и звукот на играта исто така драстично се подобрија, нудејќи им на играчите реализам и потопување на бојното поле.

Сепак, оваа видео игра имаше и фер дел од хејтерите. Имаше разлики во карактеристиките помеѓу верзиите на конзолата и компјутерот. Ова е нешто што не се појави убаво кај некои фанови.

Причини зошто треба да се обложувате на CS: GO

Обложувањето Cs go esports е целосно легално, но играчите секогаш се советуваат да се обложуваат на лиценцирани и регулирани сајтови. Обложувањето на CS: GO не се разликува на никаков начин од поставувањето на вашите облози на други еСпортови FPS, разговори за Valorant, Call of Duty: Warzone и Rainbow Six Siege.

Како да се регистрирате на онлајн обложувалници

Играчите прво треба да најдат локација со CS: GO маркети за обложување за да се обложуваат на csgo. Откако ќе го пронајдете тој сигурен букмејкер, следното нешто што треба да направите е да регистрирате сметка.

Кликнете на опцијата SIGN-UP, внесете ги бараните информации, согласете се со условите и завршете ја регистрацијата. Од новите играчи потоа ќе биде побарано да ги потврдат своите адреси на е-пошта пред да им биде дозволено да започнат со обложување.

Вистински пари CS: GO обложување

Сега, играчите треба да ја вчитаат својата ново регистрирана сметка за да влезат во вистински пари CS: GO обложување. Обложувалниците за е-спорт се партнери со сите домашни имиња во онлајн плаќања индустрија за олеснување на лесните, сигурни, брзи и достапни депозити и повлекувања.

Некои од достапните опции за депозит и повлекување вклучуваат Visa, MasterCard, Neteller, Trustly, MuchBetter, Euteller, Paysafecard, Maestro итн.

Има многу CS: GO промоции и бонуси што играчите можат да ги искористат за рекорд. Новите играчи можат да бараат бонус за добредојде додека постоечките играчи можат да уживаат во бонуси за повторно вчитување и враќање на готовина.

Зошто CS: GO е толку популарен?

оваа игра е меѓу најпопуларните игри во еСпорт сцената и индустријата за обложување еСпорт.

Според публикацијата на Statista, CS: GO привлече неверојатни 942.520 истовремени играчи само на Steam во септември 2021 година. Интересно е што бројката достигна врв пет месеци порано во март кога играта заработи речиси 1,2 милиони истовремени играчи на Steam.

Откако дебитираше, csgo привлекува преку 11 милиони гејмери секој месец и остана една од најиграните игри на Steam во целина.

Значи, што го прави CS: GO популарен во еСпорт сцената и индустријата за обложување еСпорт?

1. Интуитивна игра

За разлика од многу FPS игри со сложени приказни, играта има едноставна, директна и интуитивна игра која се врти околу основата „убиј или убиеј“. Секоја страна има шанса да игра како терористи или единица за борба против тероризмот. Кога станува збор за приказната, таа се заснова на прашања што го засегаат целиот свет денес - тероризмот.

2. Приспособливост

Друга причина зошто CS: GO е сè уште популарен е затоа што им овозможува на играчите да ја реконфигурираат играта врз основа на нивните потреби и ниво на вештина. Ова им помага на новите играчи кои сакаат да учат и да ги усовршат своите вештини во играта. Што повеќе? Игрите исто така им овозможуваат на играчите да ги приспособат аспектите како што се FPS и опсегот за подобро играње.

3. Модел за бесплатна игра

Нема сомнение дека голем дел од успехот на CS: GO се должи на воведувањето на моделот за слободно играње во 2018 година, кој ја остави козметиката како единствен извор на приходи. Сега кога играчите не треба да трошат ништо за да ја играат играта, тоа дефинитивно привлекува повеќе фанови.

4. Контрола врз насилните тенденции

На врвот на CS: GO, се појави заеднички проблем меѓу заедницата. Некои играчи покажуваа насилно однесување, што беше непријатност за другите. Ова беше една од причините што го поттикнаа падот на CS: GO, но за среќа, компанијата излезе со мерки за контрола на насилните играчи. Ова ја врати некогаш изгубената доверба во играта на ФСП.

5. Обложување со еспорти и видео игри

Counter-Strike: Global Offensive е големо име во индустријата за еСпорт. Како што споменавме претходно, таа е втора по Лигата на легендите на листата на најпопуларни еСпортови според обемот на обложување.

Играта е најпопуларна стрелачка игра меѓу западните земји и една од најголемите дисциплини. Што повеќе? Има инфлуенсери - познати личности, вклучувајќи го и Нејмар, ја играат играта. Достапноста на пазарот за обложување csgo eSports е исто така катализатор.

6. Возбудлив екосистем

Возбудливиот екосистем CS: GO е исто така фактор кој придонесе за популарноста на играта. Една од впечатливите карактеристики на играта е способноста на играчите да продаваат скинови.

Секој искусен CS: GO гејмер знае дека скините стануваат монотони. Добрата работа е што играчите можат да менуваат скинови, да заработат нови скинови или да купуваат нови скинови за да добијат мотивација кога моменталната кожа е досадна. Можете да се обложувате на CS: GO скинови на сајтови за обложување кожа.

Популарноста на играта опаѓа сега кога има понови FPS игри, а мамењето ги обесхрабрува играчите. Но, сепак, тоа е сила со која треба да се смета во индустријата за обложување еСпорт.

Најголемите CS: GO eSports турнири и натпревари

Причината за доминацијата на csgo на сцената за обложување еСпорт е достапноста на турнири исполнети со адреналин во текот на целата година. Овие турнири привлекуваат плати почнувајќи од 1.000 долари до 30 милиони долари за турнирите во крем де ла крем. Во овој сегмент, дознајте ги сите најголеми CS: GO турнири и натпревари.

Големи првенства

Спонзорирано од Valve, The Major, е најголемиот и најпрестижниот CS: GO турнир на глобално ниво. Турнирот првпат беше домаќин во 2013 година кога привлече награден фонд од 250.000 американски долари, поделен меѓу 16-те тимови-учеснички. Со текот на годините, The Major растеше експоненцијално. Најновиот Мајор објави вкупен награден фонд од 2.000.000 долари.

Натус Винцере е актуелен шампион во мајор 2021 година, одржан во Стокхолм во Авичи Арената. Во вжештеното финале, Натус Винчере го исфрли Г2 Еспорт со 2-0. PGL Major Стокхолм 2021 година привлече награден фонд од 2.000.000 УСД, двојно повеќе од износот што беше пополнет во претходната година.

Но, Астралис останува најуспешниот тим во Counter-Strike: Global Offensive Major Championships, со освоени четири титули.

На BLAST Премиер е исто така познат по еден од најдобрите CS: GO настани на кои дефинитивно вреди да се обложувате.

Настани од S-Tier

Порано познат како Премиер CS: GO Турнири, S-Tier настаните ги вклучуваат најдобрите CS: GO професионални гејмери од Европа, Северна Америка, Австралија и Азија. S-Tier Настаните се карактеризираат со високи октански битки меѓу најдобрите тимови во светот.

И не се работи само за адреналинот; овие настани привлекуваат и фантастични добрите. На пример, ESL: One Rio 2020 и ESL: One Cologne 2020 имаат базен награда од 2.000.000 американски долари, додека паричната награда на Flashpoint сезона 1 и 2 изнесуваше 1.000.000 долари во готовина по сезона.

Настани од А-ниво

Под S-Tier настаните се настаните CS: GO A-Tier, серија настани што се одржуваат во Северна Америка, Јужна Америка, Кина, Блискиот Исток и Европа. Заедно со S-Tier Events, настаните од A-tier се клучни за да се одреди кој оди во The Major.

Настани од Б ниво

Настаните од B-tier вклучуваат натпревари на LAN и онлајн натпревари. Настаните се одржуваат во Европа, Северна Америка, Азија и Австралија. Можеби нема да привлечат огромни парични награди, но тие се дел од патот до Мајор.

Настани во Ц-ниво

Ова се многу помали турнири кои не привлекуваат голем број следбеници, но сепак се доволно конкурентни. Тие се играат онлајн.

Европско првенство

Како што сугерира името, ова е турнир ексклузивен за играчите на CS: GO од европските земји. Тој обединува 16 од најдобрите тимови кои го делат неверојатниот награден фонд од 30.000.000 долари. Репрезентациите кои учествуваат на Европското првенство учествуваат преку директна покана.

Серија IEM

Интел Екстремните Мастерс (IEM) се csgo турнири спонзорирани од Интел, водени од ESL (Електронска спортска лига). Квалификациските настани се одржуваат во различни земји; финалето се одржува во Полска, каде што две екипи се борат за Светското првенство во ИЕМ.

Горенаведените се некои од најдобрите CS: GO турнири и натпревари за следење и обложување. Со зголемувањето на еСпортските обложувања, очекувајте повеќе турнири и натпревари.

CS: GO Tournament наградни базени

Кога станува збор за паричните награди, статистиката на Statista покажува дека вкупниот награден фонд на глобалните CS: GO турнири значително се намалил во 2020 година кога вкупниот награден фонд изнесувал 15,85 милиони долари. Сепак, во 2018 година беше поставен рекорд - оваа игра привлече вкупен награден фонд на турнирот од 22,65 милиони долари.

Засега, популарноста на CS: GO се намалува, така што е многу малку веројатно дека вкупниот награден фонд ќе се зголеми. Но, за врвните натпреварувања како што е The Major, наградниот фонд несомнено ќе биде зголемен.

Најдете ги совршените CS: GO eSports обложувалници

Денес, стотици апликации и страници за обложување еСпорт нудат пазари за обложување еСпорт, вклучително и CS: GO. Иако разновидноста е добра работа, таа ги става играчите во дилема на која веб-локација за обложувалници да се приклучат. Значи, како треба обложувачите да ја изберат најдобрата страница за обложување еСпорт?

Првото нешто што треба да се утврди е кредибилитетот на страницата и операторот зад неа. Проверете дали е лиценциран и регулиран. Играчите можат да проверат што велат прегледите на интернет и што е најважно, да бараат препораки од обложувалниците и форумите за еСпорт.

Следно, проверете го изборот на играта, пазарите за обложување и cs:go коефициенти за обложување. Проверете дали обложувалницата нуди CS: GO bookie и ги покрива сите професионални настани cs go на глобално ниво. Исто така, внимавајте на одличните карактеристики како што се преносот во живо и високите коефициенти.

CSGO обложување во живо е одличен начин да се направи е-спорт обложувањето повозбудливо. Коцкањето во живо Csgo е навистина популарна форма на облози за видео игри.

Трето, пронајдете страница за обложување еСпорт што има флексибилни банкарски опции. Добар шут тука е веб-страницата за обложување со брзо плаќање што им нуди на играчите брзи депозити и инстант повлекувања. Веб-страниците за обложување со брзо плаќање се партнери со сите познати имиња во индустријата за онлајн плаќања.

И на крај, најдете добар онлајн обложувач со бонуси. Ова се стимулации што обложувалниците ги користат за да привлечат нови клиенти и да ги задржат постојните, за почеток. Предноста на бонусите е што тие ги зголемуваат банкротите.

Најдобар CS: GO тимови за да се обложите

Една од причините за успехот на еСпортската обложувачка сцена е нивото на тимовите кои учествуваат во настаните CS: GO. Овие тимови се исто толку конкурентни како и секој друг тим, било да е тоа една од најдобрите франшизи во НБА или фудбалските тешкаши во Европа.

За да останат конкурентни, тимовите на CS: GO вложуваат многу пари за стекнување таленти и обука. На играчите им се потпишуваат и им се даваат договори исто како во фудбалот и другите спортови. Тие, исто така, можат да бидат исфрлени ако не ги оправдаат очекувањата на тимот.

Сега, кога станува збор за csgo е-спорт облози, од суштинско значење е да се знаат врвните тимови во играта, и најважно, нивните списоци. Значи, во овој сегмент, дознајте сè најдобрите тимови дека обложувачите треба да следат за време на големите турнири.

Астралис

Данска тешка категорија на еСпорт Астралис е најуспешниот тим на CS: GO eSports. Тимот е основан од Фредерик Бисков, Јакоб Л. Кристенсен и Николај Нихолм. Денес, Астралис може да се пофали со четири големи титули. Нивниот сегашен список на CS: GO има целосно дански тим кој вклучува Андреас Хојслет (Xyp9x), Лукас Росандер (gla1ve), Лукас Андерсен (Bubzkji) и Кристијан Винеке (K0nfig).

Натус Винцере

Друг тим CS: GO eSports на чело е актуелниот победник на PGL Stockholm 2021, Натус Винцере. Украинската облека се најде на насловните страници во Стокхолм кога го надмина G2 eSports за да го освои The Major 2021. Сегашниот список ги вклучува Олександр Костилиев (s1mple), Денис Шарипов (електронски), Кирил Михајлов (Boombl4), Илја Залуцки (Perfecto) и Валерии (b1t).

G2 eSports

Популарно познат како Г2, ова е уште едно име на домаќинството во просторот CS: GO eSports. G2 доминираше на неколку настани, вклучувајќи ги DreamHack Open Tours 2017, ESL Pro League сезона 5, eSports Championship Series Season 1 и DreamHack Masters Малме 2017 година.

Сегашниот список ги има Никола Ковач (НиКо), Немања Исаковиќ (некса), Немања Ковач (huNter-), Кени Шруб (КениС), Одрик Југ (JaCkz) и Франсоа Делоне (АмаНЕк).

Тимска виталност

Француската тешка категорија во еСпортот Team Vitality се исто така омилени во просторот CS: GO. Основан во 2013 година, тимот не беше толку доминантен во играта, но е тим за гледање. Тековниот список ги вклучува Ричард Папилон (шокс), Џејсон Нгујен Ван (Кјојин), Матје Хербо (ZywOo), Кевин Рабиер (misutaaa) и Ден Мадесклер (apEX).

Горенаведените се некои од најдобрите тимови за CS: GO eSports. Други достојни споменувања вклучуваат Gambit eSports, FaZe Clan, Fnatic, и SK Gaming, меѓу другите.

CS: GO обложување добрите и лошите страни

Во овој дел, дознајте некои од причините зошто играчите треба да размислат за обложување на csgo и некои од причините зошто играчите треба двапати да размислат.

Добрите

  • Широк спектар на настани - За разлика од другите еСпортови, CS: GO има многу настани на кои може да се обложувате во текот на целата година. Постојат големи турнири, како и средни турнири, и сите тие се конкурентни.
  • Шанса за победа - Победата е за оние кои играат. Обложувачите имаат шанса да освојат вистински пари кога играат на CS: GO обложувалници со вистински пари.
  • Многу обложувалници за е-спорт - За разлика од минатото, денес има многу облози Counter Strike. Покрај огромните сајтови кои имаат CS: GO маркети, овие страници нудат многу дарежливи промоции во форма на бонуси.

Конс

  • Нема тврди податоци - освен за врвните натпреварувања, тешко дека има податоци за проценка пред да се решите за одреден тим во долниот CS: GO еСпорт турнири.

Обложувањето на е-спорт е забавно, но тогаш играчите треба да се придржуваат до одговорните правила за коцкање. Тие треба да одредат буџет за обложување на оваа игра и да се обидат никогаш да не паднат во компулсивно коцкање - CS: GO обложувањето е исто толку зависност како и самиот CS: GO.

CS: Објаснети шансите за обложување GO

Пред да се нурне во облогот CS: GO, играчите прво треба да ги разберат шансите. За почеток, коефициентите се претстава за веројатноста да помине некој настан. Колку се поголеми шансите, толку се помали шансите и обратно.

Сега, CS: GO шансите може да се претстават во кој било од трите формати на коефициенти; Британски коефициенти, американски коефициенти или европски коефициенти. Подолу се главните моменти на секој формат на коефициенти.

Британски коефициенти

Исто така познати како коефициенти во ОК, или фракциони шанси, тие се претставени во дропки. Во фракционо коефициент, бројот лево е она што играчите го добиваат за обложување на бројот од десната страна, плус влогот.

Американски коефициенти

Американските коефициенти се претставени во негативен број или позитивен. Коефициентите со знакот + ја покажуваат добивката за секои 100 долари, додека знакот - ја означува сумата што мора да се вложи за да се оствари профит од 100 долари. За евиденција, знакот плус е за аутсајдерот, додека знакот минус е синоним за омилениот тим.

Европски коефициенти

Исто така познати како децимални коефициенти, европските коефициенти се претставени во децимали. За да ги пресметате добивките, помножете ги децималните коефициенти со влогот.

Некои обложувалници CS: GO имаат само еден од овие формати на коефициенти, додека други го поддржуваат триото.

CS: GO Совети и трикови за обложување

Во овој последен дел од овој CS: GO водич за обложување, експертите споделија неколку витални совети и трикови за да им помогнат на обложувачите да имаат поголеми шанси за победа во обложување CS: GO.

Прво, играчите мора да бидат запознаени со играта и правилата на CS: GO eSports натпреварите. Поважно, тие треба да ги совладаат сите формати на турнири, структури на загради и csgo обложување на натпревари типови.

Второ, секогаш користете ги советите на сајтовите за предвидување еСпорт. Како и фудбалот и другите традиционални спортови, eSports има експерти и стручни аналитичари кои доаѓаат со некои сигурни сознанија за претстојните CS: GO eSports настани.

Друг совет за коцкање csgo е да барате страници за обложување со игри csgo со бонуси. За играчите кои сакаат да го зголемат својот фонд, промоциите како што се бонусите за добредојде, бонусите за повторно вчитување и враќањето на готовина им се корисни.

Наоѓањето стратегија е исто така од суштинско значење кога се обложувате на csgo. Како и во сите други форми на коцкање, постојат стратегии CS: GO кои можат да им помогнат на обложувачите да имаат поголеми шанси да стават победнички облози.

И на крај, следете ги шансите. Многу пати, играчите одат на високи коефициенти само за да ги загубат своите пари. Секогаш верувајте им на обложувалниците - кога шансите се ниски, шансите за победа се големи, но кога шансите се високи, големи се шансите да не се оствари облогот.

Завиткување

Тоа е крајот на овој водич за обложување csgo eSports. Иако CS: GO може да го губи моментот, тој се вкорени во светот на обложувањето еСпорт и имајќи предвид дека играчите можат да се коцкаат со csgo skins, обложувалницата CS: GO е тука да остане.

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Јун-хо Ким, јужнокорејскиот динамичен маестро Esports, стои како светилник на знаење во EsportRanker. Спојувајќи ја аналитичката моќ со вродената љубов кон игрите, Џун-хо ја разоткрива сложената таписерија на онлајн натпреварите, обезбедувајќи играчите да останат информирани и инспирирани.

Send email
More posts by Jun-ho Kim