Најпопуларни League of Legends страници за обложување 2024

League of Legends (LoL) стана една од најпопуларните игри во историјата на игри, со милиони кои играат со часови секој ден. Тоа е мултиплеер онлајн битка арена (MOBA) издадена од Riot Games во 2009 година. Тој беше интегриран како еСпорт во Светските сајбер игри пред четири години.

Играта комбинира брза акција и стратегија кои можеби нема да ги најдете на никаде на друго место. Заедно со ова доаѓа и мноштво други карактеристики што го прават единствен за многу играчи. Други забавни елементи на играта ја вклучуваат можноста да се придружите на салонот и да гледате содржини за стриминг, како што се филмови и емисии додека играте. LoL всушност се смета за најпопуларна MOBA во светот.

Најпопуларни League of Legends страници за обложување 2024
Обложување League of Legends 2024 : сè што треба да знаетеВажни елементи на игратаНајдете ги совршените букмејкери на League of LegendsЗошто обложувањето LoL е толку популарно?Најголемите играчи на League of Legends на кои вреди да се обложуватеЗошто играчите сакаат да играат LoL?Сè за Светското првенство во Лигата на легендитеОбложување на Светското првенство LoLОбложување на Лигата на легендите на сајтовите за обложување е-спортСледете ги најдобрите тимови на League of Legends и обложувајте се прецизноКраток вовед во шансите за LoLРазбирање на коефициентите за обложување на League of LegendsЗначајни тимови во Лигата на легендитеДобрите и лошите страни со League of LegendsСовети и трикови за обложување League of Legends
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Обложување League of Legends 2024 : сè што треба да знаете

Лига на легенди, или LoL, како што е скратено, е мултиплеер онлајн битка арена видео игра објавена од Riot Games. Официјално беше објавен на 27 октомври 2009 година. Играта се игра или како еден играч (соло) или со два тима од по пет играчи.

Играта се заснова на континуирана онлајн битка помеѓу два тима од по пет играчи, при што играчите почнуваат како „новаци“ и продолжуваат да напредуваат до полноправни шампиони користејќи поени за искуство, или XP како што се нарекува во играта.

Играчот стекнува искуство со убивање на потчинетите на противничкиот тим, означени како „месо“, на почетокот на играта и последователно ги убива играчите. Поените за искуство се доделуваат на играчот со најновото убиство. Играта ја добива тимот што ќе го убие генералот на противничката екипа.

Важни елементи на играта

League of Legends се најголемите игри за е-спорт што се врти околу собирање злато, искуство и нивоа. Играта ги користи овие три фактори за да одреди колку добро работите. Златото е најчеста од овие статистики, а нивоата се втора најчеста статистика, додека искуството не се користи толку многу.

Вкупниот златен износ на вашиот тим ќе одреди колку пати можете да купите предмети, додека вашето ниво одредува кои предмети можете да ги купите во секоја продавница за тимови.

Златото се заработува со убивање чудовишта или потчинети кои се наоѓаат на секоја лента на картата. Поените за искуство се заработуваат со стоење во близина на вашата џунгла или убивање непријателски шампиони на која било лента на картата, додека израмнувањето ќе ви овозможи трајно зголемување на статистиката што останува дури и по смртта.

Најдете ги совршените букмејкери на League of Legends

Обложувањето на League of Legends е еден од најчестите и најпопуларните начини за забава во еспортското обложување. Постојат многу професионални лиги достапни за обложувалниците, како што се LPL, LCS и CBLoL.

Каде да барате LoL облози

League of Legends е популарна игра, а ги има многу начини за обложување на оваа игра. Најпознатите веб-страници за обложување за LoL се Betway, Bet365 и Unibet. Овие страници нудат шанси за сè, од претстојната карта до победниците на одредени натпревари.

Но, можете да најдете и облози на League of Legends на други сајтови за игри, стотици од нив, всушност. Прочитајте онлајн прегледи на различни обложувалници за да знаете кои од нив одговараат на вашите потреби.

Видови облози на League of Legends

Има многу различни видови облози на Лигата на легендите. Тука спаѓаат најчестите опции, како на пример кој ќе победи, кој прв ќе умре и кој ќе биде следниот шампион. Исто така, има повеќе ниши облози со специфични услови како „кој ќе биде последниот човек што ќе умре“ или „дали ќе има змеј во кој било момент од оваа игра“

Зошто обложувањето LoL е толку популарно?

League of Legends постојано е омилена на публиката од нејзиното објавување во 2009 година. Таа е една од најпопуларните игри таму, и не е тешко да се види зошто. Играта содржи длабоки навики, харизматични ликови и прекрасни визуелни елементи во комбинација со натпреварувачка игра што ги поттикнува играчите да се враќаат. Не е ни чудо што толку многу луѓе секојдневно ја пробуваат својата рака во оваа огромна титула.

Можете исто така да ја играте The Rift на мобилен, што ја направи оваа игра попопуларна - играта можете да ја носите со себе каде и да одите. Мобилно е-спорт обложување е огромна низ целиот свет, затоа и многу други игри направија мобилни верзии на нивните компјутерски игри.

Интернет заедница на League of Legends

League of Legends е една од најуспешните титули во историјата на еСпортовите, со над 100 милиони играчи месечно. Самата игра еволуираше со текот на времето, но заедницата околу овој наслов исто така се промени.

Во онлајн заедницата на оваа е-спорт игра некогаш доминираа милениумци, првенствено бели мажи на возраст меѓу 18 и 35 години. Со текот на времето, таа еволуираше во разновидна база на играчи составена од луѓе од сите сфери на животот и различни раси.

Во денешно време, луѓето бараат нешто повеќе од само играње игри; тие бараат начини да се поврзат со други играчи. Кога некој гејмер ќе дојде во Лигата на легендите, знае дека ќе биде пречекан во заедница која ќе им даде шанса да се натпреваруваат и да се забавуваат. Ова не само што им помага да се поврзат со другите, туку им помага и да го зајакнат сопствениот идентитет.

Играње League of Legends онлајн

За да играте LoL, треба да ја преземете апликацијата League of Legends на вашиот уред и да креирате сметка со Riot Games. Ќе ви треба десктоп или лаптоп, паметен телевизор или мобилен уред што ја поддржува апликацијата.

Потоа, само отворете ја апликацијата на вашиот уред и изберете „регистрирај се“ од главниот екран за да креирате сметка. Ако сакате да играте со други луѓе, проверете дали вашата интернет конекција е доволно брза за игри со повеќе играчи.

Најголемите играчи на League of Legends на кои вреди да се обложувате

The League of Legends е огромна онлајн игра со повеќе играчи која бара различни вештини, вклучувајќи стратегија, тимска работа, вештина и рефлекси. Од своето основање, играта видела суперѕвезди кои доаѓаат и си одат.

Сепак, некои имиња се синоним за оваа игра. Еден од најдобрите играчи на лигата на легенди во оваа игра е Ли „Фејкер“ Санг-Хјеок. Има освоено бројни натпреварувања и пет последователни години е најдобар играч. Други врвни играчи го вклучуваат следново:

 • Бјергсен
 • Карса
 • Смеб (пензиониран)
 • Перкз
 • Срамежливиот
 • Дебитант
 • Реклес
 • Узи
 • Капи
 • Визикаци

Зошто играчите сакаат да играат LoL?

League of Legends е единствен пример за тоа како дизајнот еволуира за да ги задоволи променливите потреби на своите играчи. Играта е во чекор со технолошкиот напредок и трендовите на пазарот, додека одржува постојано растечка конкурентна сцена. Ова прави многу забавно искуство од почеток до крај.

Друга причина зошто играчите го сакаат League of Legends е тоа што е игра со повеќе играчи. Овој тип на игра им овозможува на играчите да работат заедно со своите соиграчи за да успеат. На овој начин, тие имаат многу да учат еден од друг и да се дружат. Не сите видео игри доаѓаат со ова ниво на социјален аспект.

Последно, но не и најмалку важно, играчите го сакаат LoL поради неговата конкурентна природа. Во оваа игра, тимовите се натпреваруваат едни против други во различни режими. Тоа е стратешка игра каде играчите се борат за победа. Крајната цел е да се уништи врската или основата на противничкиот тим. Да, убавината на секоја игра лежи во натпреварувањето.

Сè за Светското првенство во Лигата на легендите

Одговорот е да. Познато е како Светско првенство во Лигата на легендите, а се одржува секоја година. Настанот нема фиксен датум и место за почеток, но обично се одржува во Европа или Северна Америка во септември или октомври. Од неговото инаугурирање во 2011 година, бројот на екипи кои учествуваат на турнирот постојано се зголемува.

Првото Светско првенство во Лигата на легендите (2011) имаше осум екипи, додека во изданијата од 2012 и 2013 година 12 и 14 тимови, соодветно, се бореа за посакуваната титула.

Помеѓу 2014 и 2016 година на турнирот учествуваа вкупно 16 екипи. Тој број вртоглаво ќе се искачи на 24 меѓу 2017 и 2019 година. Меѓутоа, во 2020 и 2021 година, бројот на учесници се намали за двајца.

Во однос на гледаноста, милиони фанови ширум светот се вклучија за да го гледаат Светско првенство во Лигата на легендите. Во 2018 година, близу 100 милиони луѓе го следеа настанот. Ова е показател за тоа колку е популарно и истакнато првенството.

Гледајќи го наградниот фонд, тоа го прави турнирот уште поголем. Секој од најдобрите четири тима го добива својот фер дел од наградата, што обично е значителна сума пари.

Најдобри тимови од Лигата на легендите

Вкупно осум екипи го освоија шампионатот од неговиот почеток во 2011 година. Сепак, само два тима положија рака на титулата повеќе од еднаш. Тука спаѓаат Т1, кој ја освои титулата во 2013, 2015 и 2016 година, и Gen.G, кој ја освои титулата во 2014 и 2017 година.

Другите тимови што биле крунисани за шампиони се Fnatic (2011), DWG KIA (2020), Invictus Gaming (2018), J Team (2012), FunPlus Phoenix (2019) и Edward Gaming (2021).

Обложување на Светското првенство LoL

Светското првенство во Лигата на легендите е огромна можност за луѓето кои сакам обложување на еСпорт. Многу луѓе се обложуваат на нивните омилени тимови да победат. Ова е благодарение на многу веб-локации за обложување еСпорт, кои им овозможуваат на обложувачите да се регистрираат и да обложуваат.

На овој турнир, обложувачите имаат широк опсег на облози за избор, вклучително и кој ќе победи на турнирот и победникот на поединечни натпревари, меѓу другото.

Региони со врвен рејтинг во Светското првенство во Лигата на легендите

Ајде да прошетаме низ мемориската лента и да ги погледнеме земјите или континентите кои го освоија Светското првенство во Лигата на легендите. Тие вклучуваат Јужна Кореја, Кина, Северна Америка, Европа и Источна Азија (Хонг Конг, Тајван, Макао и Југоисточна Азија).

Досега (од 2021 година), Јужна Кореја е најуспешната земја на турнирот, откако ја освои престижната титула неверојатни шест пати во 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 и 2020 година. Но, тоа не е се, како тимови од оваа земја биле и второпласирани во пет наврати, во 2012, 2015, 2016, 2017 и 2021 година.

Кина трипати се залагаше за титулата, во 2018, 2019 и 2021 година, а земјата беше втора во три сезони, вклучувајќи ги 2013, 2014 и 2020 година. Европа и Источна Азија се крунисаа за шампиони по еднаш, додека Северна Америка допрва ќе ја освои титулата. Сепак, вториот уживаше во топ-четворицата во 2011 година (два тима) и 2018 година (еден тим).

Обложување на Лигата на легендите на сајтовите за обложување е-спорт

Веб-страниците за обложување на Esport се одлични за оние луѓе кои уживаат да се обложуваат на конкурентни видео игри. Со овие сајтови, можете да се обложувате на lol тимови, играчи, настани, резултати од натпревари итн. Постојат стотици страници за обложување eSport кои нудат широк спектар на услуги и функции. Тоа значи дека наоѓањето на кладилник lol esport не е голема работа.

Сепак, како обложувач, мора да најдете таков со врвна услуга и фер шанси. Ако немате идеја за онлајн обложувачката платформа со која се занимавате, најдобро би било да не се обложувате на даден натпревар бидејќи некои веб-локации едноставно ќе ви ги земат парите без да ви дадат ништо за возврат. Може да ги наречете измами!

Кога се обложувате League of Legends кај кој било провајдер, можеби ќе сакате да проверите дали страницата:

 • Има сигурен систем за поддршка на клиентите
 • Има сигурни начини на плаќање
 • Редовно се ревидира за правичност
 • Ги исплаќа победниците без да им ги задржува парите без добра причина
 • Има широк палета на еСпорт игри да се обложуваат покрај Лигата на легендите
 • Лесен е за употреба

Некои од најдобрите сајтови за обложување на LoL вклучуваат:

 • 1xBet
 • 22 Облог
 • Betway
 • MelBet
 • Betsafe
 • Казумо
 • Unibet
 • TonyBet

Следете ги најдобрите тимови на League of Legends и обложувајте се прецизно

Обложувањето на е-спортовите на League of Legends може да биде и забавно и профитабилно. Со популарноста на оваа игра постојано во пораст, лигата на легенди коцкањето стана омилена за многу луѓе. Постојат многу начини да се обложите, но секој играч треба да гази внимателно за да избегне губење на своите пари во секој случај.

Притоа, тие треба да земат предвид многу различни фактори пред да ги стават своите облози, вклучувајќи ја историјата на перформансите на играчите, деталите за перформансите на тимот и други фактори кои е потешко да се предвидат со точност во моментот на обложување.

Сепак, следењето на перформансите на најдобрите тимови на League of Legends и обложувањето на тие тимови може да биде еден од подобрите пристапи во овој поглед.

Неодамнешна форма

Иако има тимови со голема историја во овој спорт, немојте да се залажувате да мислите дека минатото на тимот секогаш ќе го одреди исходот на натпреварот. Еден тим може да биде бранител на титулата, а сепак да има три или четири порази по ред на одреден турнир.

Затоа се исплати да ги проверите најновите добивки пред да се обложите на нив. Еден тим може да победи одреден број на натпревари по ред, и би било многу примамливо да се обложите на нив, но не вреди да се обложувате сите неодамнешни победи на сите тимови. Значи, очекувајте нешто штом ќе се обложите на lol esports.

Проверете го записот Head-to-Head

Гледањето на рекордот од глава до глава пред да се обложи на натпреварот LoL е императив за успехот на вашиот облог. Нивната форма е одличен показател за перформансите на тимот против противникот и е совршен начин да се одреди кој тим ќе победи на натпреварот.

На пример, ако тимот А играл против екипата Б пет пати и загубил само еден натпревар од петте, тоа значи дека тимот А има процент на победа од 80%, додека противникот успеал само 20%.

Ако двата тима се сретнат во натпревар од Лигата на легендите, тимот А има поголеми шанси за победа од тимот Б. Но, повторно, треба да бидете внимателни бидејќи може многу да се промени. Многу е можно вознемирување во такви случаи.

Краток вовед во шансите за LoL

Коефициентите на букмејкерите во натпревар од Лигата на легендите можат да бидат показател за тоа кој тим ќе победи. Сепак, многу луѓе не го сфаќаат значењето на овие шанси. Се разбира, ниту еден букмејкер нема да даде посилен тим високо LoL коефициенти за обложување и обратно.

Со проверка на овие коефициенти, можете да се уверите дека не се обложувате слепо и не ги ставате парите на нешто што можеби нема да ви успее.

Разбирање на коефициентите за обложување на League of Legends

Ова е популарна игра во светот на еСпортот. Нејзината популарност отсекогаш била во пораст, како и на професионалните тимови во оваа игра. Како такво, не е изненадувачки што милиони луѓе се подготвени да се обложуваат на оваа игра.

Се разбира, играчите се обложуваат на различни спортски книги од различни причини, но ако барате увид во тоа што се случува со шансите, треба да знаете на која платформа да погледнете.

Различни спортски книги, различни шанси

Пред неколку години, тоа беше можно да се најдете ги најдобрите шанси на која било игра што ја сакате во вашата омилена е-спортска книга. Сепак, со толку многу опции сега, наоѓањето онлајн спортска книшка со најдобри шанси може да биде тешко ако не знаете што да барате.

Постојат одредени фактори кои одредуваат која локација има подобри шанси од другите. Тие вклучуваат минати перформанси и популарност меѓу обложувачите.

Спроведете сопствено истражување на интернет за да дознаете што велат другите обложувачи за тоа каде да ги најдете најдобрите коефициенти на League of Legends. Можете исто така да погледнете, на пример, пет различни спортски книги за да знаете која од нив има најдобри шанси. Забележете дека шансите може да се променат, па ако во одредено време ги најдете најдобрите шанси, тогаш не треба да губите време. Тие би можеле да се променат во дел од секундата, не прават грешка во врска со тоа.

Значајни тимови во Лигата на легендите

Многумина различни тимови учествуваат во Лигата на легендите, но овие се едни од најуспешните во историјата на играта. Тие вклучуваат:

 • Дамвон
 • КИА
 • ТСМ
 • Течност на тимот
 • Т1 Еспорт
 • Генералот Г
 • Кралската никогаш не се откажувај
 • Invictus Gaming
 • G2 Esports
 • FunPlus Phoenix
 • Облак 9

Значи, ако барате да се обложувате во овој еСпорт, ова се имињата што можеби ќе сакате да ги пробате.

Добрите и лошите страни со League of Legends

Со повеќе од 100 милиони активни играчи, да не зборуваме за милиони гледачи и обложувачи, слободно може да се претпостави дека League of Legends ги носи со себе и пченицата и плевата. Не само што може да биде можност за кариера за многу играчи, туку и ги мами луѓето на неодговорно обложување, благодарение на неговата зависничка природа.

Добрите

 • Тоа е можност за секој кој сака да биде конкурентен гејмер и да се плаќа за играње видео игри. Постојат и други можности, како што се тренинг, кастинг и производство на содржина за еСпорт настани.
 • Играта содржи многу турнири за играње, гледање и обложување
 • Играта е лесна за учење и игра, што ја прави погодна за почетници
 • Со оглед на неговата популарност, League of Legends е достапна на стотици гејмерски платформи, што значи дека секој играч или обложувач нема да се мачи да го најде.
 • Натпреварите се кратки, што им олеснува на луѓето да ги гледаат без да се досадуваат.
 • Тоа е мултиплеер видео игра, што значи дека ви овозможува да ги доведете вашите пријатели на бродот.

Конс

 • Тоа е многу конкурентно. Многу играчи се откажаа затоа што не можат да се справат со притисокот што доаѓа со интензивното играње.
 • Играчите кои првпат ќе се обидат да се борат со совладување на играта. Можеби ќе им треба малку време за да се справат со сложеноста на играта.

Совети и трикови за обложување League of Legends

Многу луѓе се заинтересирани да се обложуваат на League of Legends, но не знаат како да го направат тоа и затоа продолжуваат да губат. Ако сакате да се обложите на оваа игра и да ги победите обложувалниците во нивната сопствена игра (иако нема гаранција дека секогаш ќе го правите тоа), тогаш еве некои од најважните работи што треба да ги имате на ум пред да ставите облози lol esports.

Одлична работа што треба да направите е да најдете страница за обложување е-спорт со live esports обложување опција. Ова е пријатно и возбудливо и за почетници и за искусни обложувачи.

Побарајте онлајн обложувалница за е-спорт со најдобри коефициенти. Како што беше објаснето во претходниот дел, различни букмејкери доаѓаат со други коефициенти; зошто да не барате еден со најдобрите? Притоа, сепак, мора да бидете сигурни дека страницата esportbet е вистинска. Не заборавајте да размислите двапати кога договорот е премногу добар.

Направете темелна анализа на тимовите кои играат и изберете го оној кој има добри шанси за победа. Проверете ги аспектите како што се неодамнешната форма на тимот, рекордите од глава до глава и кои играчи ќе играат.

Не бркајте загуби. Ако изгубите облог, најдобро би било да престанете да обложувате додека не најдете друг натпревар во кој имате шанса. Држете се до вашиот буџет!

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Јун-хо Ким, јужнокорејскиот динамичен маестро Esports, стои како светилник на знаење во EsportRanker. Спојувајќи ја аналитичката моќ со вродената љубов кон игрите, Џун-хо ја разоткрива сложената таписерија на онлајн натпреварите, обезбедувајќи играчите да останат информирани и инспирирани.

Send email
More posts by Jun-ho Kim

Најнови вести

LoL Arena се враќа: нови функции, подобрена игра и повратни информации од играчите
2023-11-07

LoL Arena се враќа: нови функции, подобрена игра и повратни информации од играчите

Riot Games официјално го објави враќањето на LoL Arena, популарниот режим на игра, во декември со Patch 13.23. По неговиот првичен успех, играчите со нетрпение го очекуваа неговото враќање, а Riot ги слушаше нивните барања.