Mr Green

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Г-дин Грин е платформа за спортско обложување фокусирана на зелени игри. Основана во 2007 година и првпат лансирана во 2008 година, спортската книшка е лиценцирана од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта. 

Исто така, работи под Комисијата за супервизија на коцкање Островот, Комисијата за коцкање Гибралтар и Комисијата за коцкање Алдерни. Матичната компанија, Mr. Green Limited, со седиште во Малта, е дел од групата GenCare и MRG. Зелениот обложувач не е само за нудење профитабилни можности за обложување; платформата ги поддржува одговорните практики на коцкање.

/mr-green/about/

Games

Г-дин Грин ги содржи најголемите еСпортови во светот, што го прави идеален сајт за случајни љубители на обложување. Брендот има одличен избор на коефициенти за игри на борбена арена, како што се League of Legends (LoL) и шутери во прво лице, на пр., Overwatch и Counter-Strike: Global Offensive. Достапни се и Dota 2 и Rainbow 6. Секој доаѓа со различни коефициенти, типови на натпревари и правила за обложување.

Бидејќи еСпортот е сложено поле, г-дин Грин дава совети за обложување за да им помогне на новите играчи да ги изострат своите вештини. Насоките исто така служат како освежување за поискусните играчи. Исто така, вклучени во веб-страницата се шансите за обложување кои можат да им дадат предност на играчите пред нивните противници.

Withdrawals

Повлекувањето на кредитните картички и банкарски трансфери трае од два до три работни дена, а играчите се известуваат за важечките трошоци. Повлекувањето во е-паричници може да потрае од 2 до 15 часа. Мобилната апликација Mr Green го олеснува повлекувањето и добро функционира на помали екрани. Верзијата на апликацијата е компатибилна со паметни телефони со Android и таблети на Apple.

Bonuses

Г-дин Грин има различни бонуси за активни клиенти, без разлика дали се регистрираат за да истражуваат обложувања за еСпорт, слотови или игри во живо. Наградите варираат во зависност од земјата на живеење на играчот. Покрај бонусот за добредојде, има и други поволности што играчите можат да ги постигнат.

Payments

Играчите можат да користат различни начини на плаќање во Mr Green, од е-паричници до големи кредитни/дебитни картички. Опцијата за плаќање автоматски ја одредува страницата, во зависност од земјата на живеење на корисникот. Ако играчот се пресели во друга земја, тој не може да ги промени почетните методи на трансакција.

Account

Секој што сака да се обложува на Mr Green eSports треба да создаде сметка на играч за да пристапи до спортските книги. Не е задолжително веднаш да додадете пари, но ќе биде потребно да поставите облог со вистински пари. Оние кои се нови во игрите и обложувањето треба да одвојат време за да ги разберат шансите. И кога се подготвени, тие можат да уплатат пари на сметката и да почнат да се обложуваат.

Languages

Веб-страницата поддржува девет јазици: англиски, полски, фински, дански, чешки, шпански, германски, шведски и норвешки.

Tips & Tricks

Букмејкерот нуди платформа каде играчите можат да се натпреваруваат на глобално ниво. Обложувањето во Мистер Грин може да биде профитабилно само за играчите кои разбираат како да управуваат со ризиците. Постојат основни вештини што секој коцкар треба да ги поседува за да успее. Играчите на казино кои се нови во еСпортот имаат среќа бидејќи г-дин Грин е една од најдобрите страници за еСпортови погодни за почетници. Тие треба да ги користат водичите за еСпорт за да ги подобрат своите шанси за победа.

Responsible Gaming

Одговорното обложување е за да имате контрола врз тоа колку, кога и како да се обложувате. Одговорниот коцкар започнува со идентификување на вистинските облози и се држи до својот буџет преку правилно управување со субсидирам. Тие исто така се свесни за условите за обложување за да можат да спроведуваат стратегии без да ги вклучуваат нивните емоции.

Преку алатката за предвидување на зелени игри, г-дин Грин нуди увид во начините за избегнување ризични практики на коцкање. Може да открие кога играчот паѓа во ризична зона и да му помогне да се промени на подобро.

Support

Опсежен центар за помош со практични водичи одговара на повеќето прашања на клиентите. Најчесто поставуваните прашања спаѓаат во различни категории: општи, регистрација и најавување, проверка на сметка, депозит, повлекување, казино и слотови во живо, спортски книги, игри со броеви, бонус за нов играч и искреност.

Deposits

Депозитот со директен банкарски трансфер обично трае 24 часа за да се одрази на сметката на корисникот. Најдобрата алтернатива за пренос на пари од банката во реално време е онлајн банкарството, да речеме, Trustly. Пред да користи е-паричник за депозит, клиентот треба да го потврди својот идентитет кај давателот. За да работи картичката MyPaysafe, името на картичката мора да одговара на она што се појавува на сметката на Mr Green.

Security

Лиценциран и акредитиран од ценети регулатори како MGA и Обединетото Кралство за коцкање комисија, г-дин Грин спроведува силни безбедносни мерки кои гарантираат безбедност на интернет. Двете организации одобруваат само брендови кои ја докажале својата способност да ги заштитат корисниците на интернет од сајбер криминал и само оние кои обезбедуваат правичност и транспарентност во обложувањето.

FAQ

Најчесто поставувани прашања за е-спорт обложување во Mr Green. Овде можете да најдете одговори на вашите прашања за обложување.

Total score10.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GODota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming