Mr Green рецензија за кладилници - Deposits

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Добрите
+ Нежна тема
+ Наградувано казино
+ Ексклузивни слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (43)
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GODota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming

Deposits

Депозитот со директен банкарски трансфер обично трае 24 часа за да се одрази на сметката на корисникот. Најдобрата алтернатива за пренос на пари од банката во реално време е онлајн банкарството, да речеме, Trustly. Пред да користи е-паричник за депозит, клиентот треба да го потврди својот идентитет кај давателот. За да работи картичката MyPaysafe, името на картичката мора да одговара на она што се појавува на сметката на Mr Green.

Како да направите депозит кај г-дин Грин

По пријавувањето, клиентите можат да ги следат овие едноставни чекори за да направат депозит.

  • Најавување со корисничко име/е-пошта и лозинка на сметката
  • Во горниот десен агол е копчето за состојбата на сметката. Оваа врска го насочува клиентот кон листа на методи за депонирање
  • Клиентот ја избира својата претпочитана опција за плаќање. Ако сметката остане без средства во процесот на обложување, играчот може да го користи копчето Брзо депозит за да не мора да ја напушти играта.
  • Играчот го внесува износот на депозитот и ја потврдува трансакцијата.

Минималниот износ на депозит преку картички е 10 евра, додека оној на е-паричниците е 5 евра. Без разлика на опцијата за плаќање, максималниот износ со кој може да се вчита нивната сметка е 10.000 евра.

Депонирањето средства во казиното и спортската книшка на Mr Green е бесплатно. Времето на обработка за повеќето опции за плаќање е моментално, освен за директни банкарски трансфери. Трансакциите со Visa и Mastercard се едни од најбрзите. За потребите на онлајн безбедноста, страницата е поддржана со безбедни проверки со кои клиентот мора да пополни код што му е испратен на неговиот мобилен телефон пред да додаде пари на својата банка.