Mr Green - Games

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Г-дин Грин ги содржи најголемите еСпортови во светот, што го прави идеален сајт за случајни љубители на обложување. Брендот има одличен избор на коефициенти за игри на борбена арена, како што се League of Legends (LoL) и шутери во прво лице, на пр., Overwatch и Counter-Strike: Global Offensive. Достапни се и Dota 2 и Rainbow 6. Секој доаѓа со различни коефициенти, типови на натпревари и правила за обложување.

Бидејќи еСпортот е сложено поле, г-дин Грин дава совети за обложување за да им помогне на новите играчи да ги изострат своите вештини. Насоките исто така служат како освежување за поискусните играчи. Исто така, вклучени во веб-страницата се шансите за обложување кои можат да им дадат предност на играчите пред нивните противници.

Врвни омилени е-спортови кај Мистер Грин

Претставува добро дизајнирана страница на веб-страницата на г-дин Грин врвни еСпорт игри, кратка историја на оваа форма на коцкање и зошто тоа е популарна форма на забава во последните неколку години. Пазарите за обложување еСпорт во Мистер Грин се засноваат на глобално признати првенства и натпревари.

Контра-штрајк: Глобална офанзива/ CS: GO

На CS: ОДИ турнирите се разликуваат во однос на форматите, учесниците и наградите. Според г-дин Грин, љубителите на CS: GO можат да се обложуваат на три пазари: победа на првата рунда со пиштол, победа на втората рунда со пиштол и хонорари. Тековните облози се издвојуваат за одредени натпревари. На пример, обложувачите можат да се обложуваат на првото убиство, убиството од првиот тим и убиството на првата смрт за време на големото финале.

CS: GO се карактеризира со два тима: терористи и контратерористи. Играчите избираат со кој тим да застанат. Добро правило е да се анализира кој тим води поголемиот дел од времето во рундата со пиштол. За време на рундата со пиштол, тимот го избира соодветниот оклоп или оружје во подготвеност за битка. Најдобро подготвениот тим обично излегува како победник. Г-дин Грин им дозволува на играчите на CS: GO да се обложуваат на победниците на рундата со пиштол.

League of Legends/ LoL

Во Светски првенства LoL, навивачите можат да пристапат до преку 20 пазари кои покриваат сè, од коефициенти за одредени играчи до облози за победници. Исто така, можно е да се обложите на типот на змеј што ќе биде убиен.

Лигата на легендите е базирана на серијата Warcraft. Тимовите на League of Legend имаат различни потраги, но нивната крајна цел е да го урнат противничкиот Nexus. При изборот на тим, играчите треба да му дадат приоритет на оној кој има повеќе злато. Поседувањето повеќе злато му дава на тимот моќ да ја купи потребната опрема и да ја победи опозицијата.

Дота 2

Дота 2 е тип на игра MOBA (мултиплеер онлајн битка арена) чија игра е споредлива со League of Legends, иако нејзиниот економски систем е покомплициран. Два тима работат на уништување на Античката (масивна структура) што ја брани противникот. Г-дин Грин препорачува да се избере аутсајдерот.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GODota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming