Mr Green - Bonuses

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Г-дин Грин има различни бонуси за активни клиенти, без разлика дали се регистрираат за да истражуваат обложувања за еСпорт, слотови или игри во живо. Наградите варираат во зависност од земјата на живеење на играчот. Покрај бонусот за добредојде, има и други поволности што играчите можат да ги постигнат.

Г-дин Грин бонус и депозит

Во моментот на пишување на оваа рецензија, обложувачите на е-спорт имаат право на бесплатни облози од 2x10 € кога ќе стават облог во износ од 20 € со минимален коефициент од 2,0. Од друга страна, новите играчи на казино можат да го удвојат својот депозит, до 100 €, и да добијат 200 бесплатни вртења при отворањето на сметка со г-дин Грин. И во зависност од тоа како играчот избира да се обложува, г-дин Грин дава три форми на бонуси за добредојде, имено:

  • Бесплатна Acca од 10 евра за оние кои ставаат облог од 10 евра со минимален коефициент од 4,0
  • Новите играчи во ОК добиваат 50 бесплатни вртења кога играат на слотот Lucky Mr. Green. Овој бонус има 35x услов за обложување
  • Играчите на казино во живо кои депонираат нешто помеѓу 20 и 100 евра, добиваат 50% поврат за секоја загуба

Во моментов, постоечките играчи можат да ги искористат предностите на различни промоции.

  • Бесплатен облог од 20 евра за играње тонови на мобилен
  • Неделен бесплатен облог од 2.500 евра
  • Парична награда (10.000 евра) на Ghost of Dead
  • Дневни и неделни парични награди на турнирите

Од време на време, зелениот обложувач излегува бонуси за обложување за еСпорт. Бидејќи овие понуди се за ограничен период, играчите мора да бидат брзи во нивното барање. На пример, бонусот може да биде 100% совпаѓање ограничено на 100 евра или соодветна вредност во друга валута. Регистрираните членови имаат привилегија да добиваат такви промоции директно на нивните е-пошта, па затоа е од суштинско значење да се биде во тек со ажурирањата.

Процесот на пријавување кај г-дин Грин

Потребни се два чекори за да се создаде сметка кај г-дин Грин. Прво, корисникот треба да ги пополни своите лични податоци како име, земја на живеење, е-пошта и лозинка. Следно, по потврдувањето на Условите, клиентот треба да се регистрира со телефонски број, кој ќе биде проверен со СМС код.

Потоа, скокачки прозорец го поттикнува корисникот да депонира средства на новосоздадената сметка. Таквата сметка автоматски се квалификува за бонус за добредојде што ќе се користи подоцна при обложување. Има режим за бесплатна игра со кој гејмерите можат да ги тестираат своите вештини во казино игрите пред да депонираат готовина. Но, тие нема да добијат бонус додека не ја финансираат својата сметка.

Барања за бонус кај г-дин Грин

Минималниот депозит што се квалификува за бонус за добредојде кај Mr Green е 10 евра и не се потребни бонус кодови за да се побара. Сепак, казиното нуди пакет за добредојде само за играчи кои се обложиле најмалку 10 евра на коефициент од 3/1 (4,00) и повисоки.

Овој облог мора прво да се подмири пред да додадете повеќе средства за да поставите други облози. По подмирување на квалификацискиот облог, дополнителните токени може да се користат само на акумулаторски облози со најмалку три селекции. Но, нема временско ограничување или услов за обложување за оваа понуда. Предуслов за акумулаторски облог (бесплатен Acca облог) е да сте новопотпишан член.

За повеќето понуди на Мистер Грин, играчите не можат веднаш да ги повлечат добивките. По користењето на бесплатните вртења, од обложувачот се очекува да ги вложи своите добивки 35 пати пред да побара исплата. На пример, ако некој освои 3 € од бонус за добредојде, тој мора да се обложи 105 € од добивките пред да се уплати.

Г-дин Грин им дозволува на обложувачите да ги шират своите облози на различни начини. Постојат три категории, имено синглови, комбинација и систем, кои се појавуваат после избирање коефициенти за обложување е-спорт. Некои влогови се ограничени на одредени спортови, па оттука недостапни за други пазари.

Сајтот има опција за промена на форматот на коефициенти. Оваа област е означена под избраниот пазар наместо поставката за профил како во другите спортски книги. Форматите на коефициенти кај Mr Green се американски, фракциони и децимални.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GODota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming