Mr Green - Tips & Tricks

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Букмејкерот нуди платформа каде играчите можат да се натпреваруваат на глобално ниво. Обложувањето во Мистер Грин може да биде профитабилно само за играчите кои разбираат како да управуваат со ризиците. Постојат основни вештини што секој коцкар треба да ги поседува за да успее. Играчите на казино кои се нови во еСпортот имаат среќа бидејќи г-дин Грин е една од најдобрите страници за еСпортови погодни за почетници. Тие треба да ги користат водичите за еСпорт за да ги подобрат своите шанси за победа.

Стратегија за обложување еспортски

Најдоброто нешто за играње во Мистер Грин е тоа што човек не треба да се бори е-спорт обложување и стратегии за игри бидејќи има корисни совети за одредени игри. Разбирањето на играта е задолжително за оние кои не сакаат да губат пари на облози. Новодојденците кои се запознаваат со слотови и покер треба да ги искористат предностите на бесплатните игри за да ги усовршат своите вештини.

Бонус за добредојде

Бидејќи г-дин Грин е дарежлив со бонус за добредојде, новите членови не треба да ја пропуштат оваа шанса да добијат предност пред куќата. Да се биде во тек со промоциите е исто така одличен начин да се вчита банкротот со бонуси.

Други совети

Секој што е сериозен за постигнување вистински готовина од еСпорт обложување треба да ги научи различните видови на коефициенти. За разлика од спортското обложување, каде што коцкарите предвидуваат кој тим ќе победи, е-спортот доаѓа со поголема флексибилност. На пример, коефициентите на Dota 2 им дозволуваат на обложувачите да се обложуваат во тимот што ќе го убие првиот Рошан, додека некои LoL коефициенти му дозволуваат на обложувачот да се обложи на победникот на картата.

И на крај, одговорниот обложувач треба да има високо ниво на самодисциплина кога игра на Мистер Грин. Нема потреба да ги земате резултатите лично. Тие треба да го сметаат секој влог како деловна трансакција и да избегнуваат да бидат импулсивни.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GODota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming