Mr Green рецензија за кладилници - About

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Добрите
+ Нежна тема
+ Наградувано казино
+ Ексклузивни слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (43)
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GODota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming

About

Г-дин Грин е платформа за спортско обложување фокусирана на зелени игри. Основана во 2007 година и првпат лансирана во 2008 година, спортската книшка е лиценцирана од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта. 

Исто така, работи под Комисијата за супервизија на коцкање Островот, Комисијата за коцкање Гибралтар и Комисијата за коцкање Алдерни. Матичната компанија, Mr. Green Limited, со седиште во Малта, е дел од групата GenCare и MRG. Зелениот обложувач не е само за нудење профитабилни можности за обложување; платформата ги поддржува одговорните практики на коцкање.

Начини за плаќање

Една од причините зошто играчите го сакаат г-дин Грин е леснотијата на плаќање. Депонирањето средства и влогот е полесно и побрзо. Играчите не треба да чекаат со денови за да ги видат нивните бонуси на нивните банкарски сметки. Депонирањето пари на сметка е моментално.

Можно е да додадете готовина на банкротот дури и среде игра. За разлика од некои сајтови за коцкање, повлекувањата се одобруваат во рок од 24 часа. Играчите можат да ги користат овие начини за плаќање и за депозити и за повлекувања:

 • Виза
 • Mastercard
 • Скрил
 • iDebit
 • Дебитна картичка Revolut
 • Банкарски трансфер: Директен трансфер или преку Sofort, Trustly, Giropay
 • ВИЗА Електрон
 • Цимплер
 • Paysafe картичка
 • Нетлер
 • Многу подобро

Многу обложувачи ја избираат оваа обложувалница како почетна точка за еспорт облози. Неговите шанси се едни од најдобрите на пазарот, победувајќи некои светски познати обложувалници. Згора на тоа, Мистер Грин Лимитед го спонзорира познатиот шкотски фудбалски клуб Селтик ФК, и тие ги покриваат сите видови спортови: фудбал, голф, хокеј на мраз, трки со пеги, тенис, снукер, рагби и крикет. Популарните игри за еСпорт на страницата вклучуваат Dota2, CS: GO, StarCraft, Overwatch и League of Legends.

Првично, Mr.Green се фокусираше на казино игри, вклучувајќи блек џек, рулет, бакара и други игри на маса, кои се уште се достапни денес. Рулет и блек џек се вклучени во делот за казино во живо, кои доаѓаат во три варијации на блек џек и седум за рулет.

Иако делот за обложување е лесен за користење со спектакуларна графика и елегантен дизајн, спортската книшка нема опција за пренос во живо.

Добрите и лошите страни на играњето во е-спорт на Mr Green

Покрај пристојната листа на игри во казино, г-дин Грин има сè што му е потребно на еден ентузијаст за е-спорт за да започне. Тие вклучуваат импресивни карактеристики, конкурентни шанси и добар избор на игри, за да споменеме неколку. Платформата е дизајнирана и за компјутерски и за мобилни екрани, нудејќи одлично корисничко искуство.

Бидејќи провајдерот постои со години, обложувалницата стекна солидна репутација. Во однос на поддршката, играчите не треба да се борат со секојдневните проблеми бидејќи страницата дава детални упатства за играње конкретни игри. Повторно, претставниците на клиентите се достапни 24/7 за да им помогнат на клиентите со какви било проблеми.

Во негативна страна, играчите од САД, Мартиник, Кина, Италија, Франција и Хонг Конг се ограничени. Еве преглед на добрите и лошите страни.

Добрите

 • Трансакциите се брзи и безбедни
 • Широк избор на игри
 • Дарежливи бонуси
 • Сигурна услуга за клиенти
 • Врвна приватност и безбедност

Конс

 • Веб-страницата прифаќа играчи само од одредени земји
 • Секцијата за е-спортови има потреба од подобрување во однос на бројот на игри
 • Минималниот износ за повлекување е релативно висок

Зошто да се обложите кај г-дин Грин

Иако е релативно нов во индустријата, г-дин Грин доби признание како што се Меѓународните награди за игри за 2015 година и мобилен оператор на годината за 2016 година. Г-дин Грин беше за сите казино игри пред да воведе спортска книга во 2016 година. Денес, страницата се фокусира на еСпортови, нудејќи шанси со огромен потенцијал за реномирани наслови како Dota 2 и CS: GO. Секој што сака спортско обложување во живо треба да се регистрира кај Мистер Грин бидејќи оваа област е нивната најголема сила.

Спортската книга на Mr Green им се допаѓа на модерните гејмери кои бараат одлична комбинација на бонуси и широк опсег на игри. Дарежливиот бонус за добредојде и конкурентните коефициенти се меѓу многуте причини да ја пробате оваа страница за обложување.

Што се однесува до плаќањата, г-дин Грин прифаќа глобални банкарски методи, вклучувајќи ги Visa и Mastercard, кои се придржуваат до цврсти безбедносни протоколи. Компанијата е партнер со Neteller и Skrill, чии дебитни картички се поврзани со MasterCard и слични провајдери како ClickandBuy. Повеќето трансфери се финализираат во рок од 24 часа.

Коцкарите сакаат брзи трансакции бидејќи го намалуваат временското доцнење помеѓу вложувањето и ставањето облог со вистински пари. Преку ваучерите на Paysafecard, корисниците не треба да користат тековна сметка за пренос на средства во онлајн казиното. Овие ваучери се достапни од различни светски добавувачи.

Играчите уживаат целосна контрола врз нивните обложувања благодарение на функцијата за готовина. Овозможува откупување на облози кои допрва треба да се подмират. Сопственикот на сметката не треба да чека да заврши настанот за да ја добие својата победа.

Ова е најдобрата опција за користење кога спортскиот натпревар драстично се менува, особено ако ситуацијата е неповолна за обложуваниот облог. Функционалноста за готовина е резервирана за одредени облози и само за одредени периоди за време на настанот.