Mr Green - FAQ

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Најчесто поставувани прашања за е-спорт обложување во Mr Green. Овде можете да најдете одговори на вашите прашања за обложување.

Кои видови облози се достапни за е-спорт на Mr Green?

Облозите може да се категоризираат како општи коефициенти кои важат и за спортско обложување и коефициенти ограничени на одредени еСпорт игри.

Дали г-дин Грин е легален?

Г-дин Грин е легално оперативно казино и спортска книшка лиценцирана од Органот за игри на среќа на Малта.

Како може некој да го промени начинот на депозит?

Со кликнување на копчето Депозит во делот за каса, ќе се појави список со други опции за плаќање. Корисникот може да избере оној кој одговара на нивните потреби.

Ако депозитот не се одрази, што треба да направи сопственикот на сметката?

По неуспешен депозит на сметката на играчот, парите ќе се вратат на банкарската сметка. Доколку средствата не се одразат по пет дена, корисникот треба да ја контактира поддршката за дополнителни насоки.

Кога играчот треба да побара повлекување?

Добивките се достапни за готовина откако ќе го достигнат минималниот лимит за повлекување од 30 евра.

Зошто некои повлекувања не успеваат кај г-дин Грин?

Ако начинот на повлекување е различен од оној што се користел за депонирање, тогаш процесот може да не успее. Друга причина може да биде тоа што обложувалницата не го прифаќа претпочитаниот начин на плаќање на корисникот за повлекување.

Исто така, играчите не можат да исплатат пари од бонус пред да ги исполнат условите за обложување. И на крај, исплатата може да пропадне ако сметката не е потврдена. Компанијата ќе побара документи за верификација за да ја одобри трансакцијата и да го заштити играчот од можен сајбер напад.

Кој може повторно да отвори претходно затворена сметка?

Оние кои ги затвораат своите сметки преку функцијата Take a Break автоматски ќе ги отворат повторно откако ќе помине предвидениот рок. Потоа тие можат да се логираат со нивната вообичаена лозинка и е-пошта. Ако сметката била самоисклучена, таа се деблокира откако ќе истече поставената временска рамка. Од друга страна, сметката што била привремено затворена може директно да се активира. Ако компанијата го исклучи од други причини, само тимот за поддршка може да го реши проблемот.

Од каде може да се игра казино Mr Green?

Добредојдени се играчи од Канада, Аргентина, Доминиканска Република, Нов Зеланд, ОК и други земји од ЕУ.

Дали г-дин Грин ќе ги избрише личните податоци на корисникот?

Г-дин Грин ги складира корисничките информации според правилата за Општата регулатива за заштита на податоци (GDPR). Тие ги чуваат овие податоци најмалку пет години. После тоа, играчите можат да побараат бришење на нивните податоци.

Може ли некој да ги откаже претплатите и билтените за е-пошта?

Членовите можат да се откажат од промотивните пораки во секое време со кликнување на врската за отпишување испратена преку е-пошта. Или може да го испратат зборот „СТОП“ преку СМС за да ја прекинат претплатата. Алтернативно, може да се контактирате со претставници за грижа за корисници за да се откажете од билтените. Одлуката, сепак, ќе го исклучи клиентот од ажурирања за специјални понуди. Можно е повторно да се претплатите со прилагодување на поставките на сметката.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GODota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино Холдем
Карибски Студ
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
Mr Affiliate
СофтверСофтвер (25)
Betsoft
Blueprint Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Inspired
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Playson
Playtech
Quickspin
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming