Melbet

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Онлајн еСпортските обложувања повеќе не се нејасната индустрија како што беше некогаш. Ако букмејкерот сака да излезе од пакетот, мора да оди над и подалеку. MELbet е обложувачница за е-спорт со ограничен глобален досег, но неколку карактеристични квалитети. Тие обезбедуваат широк спектар на е-спортски игри и пазари и некои атрактивни бонус стимулации за регистрација.

Но, со толку многу опции, како обложувачите знаат дека MELbet esports најдобро одговара за нив? Овој преглед на MELbet објаснува сè што тие имаат да понудат. Така да започнете со MELbet, вклучувајќи како да се регистрирате, шансите, опциите за плаќање, бонуси и колку е обемен нивниот избор за е-спорт.

Games

MELbet е сеопфатен букмејкер кој нуди редовно спортско обложување, е-спорт и казино игри. Ова често може да резултира со обезбедување на помалку е-спортски игри отколку што би биле достапни во посветен обложувач.

MELbet, од друга страна, има една од најобемните колекции за еСпорт што некој некогаш ја видел. Постојат осумдесет и еден различен е-спорт, кои се движат од најпознатите игри како CS:GO, League of Legends и Dota 2 до некои чудни и посебни игри како Marble Fidget Spinners.

/melbet/games/

Bonuses

Бонусите се извонреден начин да се заработи повеќе за нивниот долар кога се обложуваат, па дури и може да завршат со неочекувани пари. Кога станува збор за бонусите на MELBet, има неколку од кои можете да изберете, вклучително и многу понудени редовно.

На тековен бонус за добредојде во MELbet се совпаѓа со почетниот депозит за долар на обложувачот. Кога ставаат облог, обложувачите мора двојно да ги проверат барањата за обложување за нивниот регион.

Account

Процесот на регистрација на MELbet е јасен. Дури и оние кои првпат обложуваат ќе можат да се приклучат за неколку минути по пополнувањето на формуларот. Има неколку чекори кои треба да ги преземете, но не дозволувајте тоа да ве обземе. Во секој случај, ако има проблеми со придружувањето, играчите може да контактираат со тимот за услуги на клиентите за помош.

Регистрирањето преку веб-страницата на работната површина е прилично лесно. Ако сакате да се регистрирате користејќи ја мобилната апликација, преземете ја и инсталирајте ја апликацијата Melbet на вашиот телефон и потоа следете ги истите чекори за да ја завршите процедурата за регистрација. Имајте на ум дека некои ограничени земји може да ве спречат да отворите сметка на MELbet.

Countries

MELbet е една од најголемите и најдобрите еСпорт обложувалници ширум светот. Има над 400.000 обложувачи активни во секое време. Затоа, не е шокантно што MELbet прифаќа играчи од повеќето нации во светот. Играчите мора да следат некои правила: Коцкарот мора да има најмалку 18 години и да се согласува со политиките на компанијата.

Mobile

Основното ограничување на MELbet некое време беше недостатокот на мобилна апликација, но во август 2020 година, организацијата ја наполни со пристоен производ. Апликацијата е достапна за iOS во официјалната продавница и Android преку директно преземање.

Deposits

Играчите можат да уплатат депозит во MELbet користејќи a разновидност на методи. Методите достапни за повеќето играчи се одредуваат според нивната локација. Како резултат на тоа, процедурите кои се достапни или недостапни во одредена нација може да бидат достапни или ограничени на друго место.

Сите депозити, без разлика на методот, се моментални, а повеќето од нив се бесплатни. Некои, сепак, може да наплатат скромна такса. Може да има одредени ограничувања на кои методи им е дозволено да добијат специфичен бонус. Како резултат на тоа, пред да стават депозит, обложувачите мора да се погрижат да ги разберат сите одредби и услови.

FAQ

Следниве се некои од најчесто поставуваните прашања од клиентите на MELbet пред да се стави облог за еСпорт.

Total score9.0

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GODota 2FIFA
Greyhounds
League of LegendsMortal KombatNBA 2KStarCraft 2TekkenWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan