Melbet - Account

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Account

Процесот на регистрација на MELbet е јасен. Дури и оние кои првпат обложуваат ќе можат да се приклучат за неколку минути по пополнувањето на формуларот. Има неколку чекори кои треба да ги преземете, но не дозволувајте тоа да ве обземе. Во секој случај, ако има проблеми со придружувањето, играчите може да контактираат со тимот за услуги на клиентите за помош.

Регистрирањето преку веб-страницата на работната површина е прилично лесно. Ако сакате да се регистрирате користејќи ја мобилната апликација, преземете ја и инсталирајте ја апликацијата Melbet на вашиот телефон и потоа следете ги истите чекори за да ја завршите процедурата за регистрација. Имајте на ум дека некои ограничени земји може да ве спречат да отворите сметка на MELbet.

Како да отворите/регистрирате сметка

Покрај личните информации, обложувачите мора да ја дадат својата земја, регион и локација на формуларот за пријавување. Сепак, неговото завршување е прилично едноставно, особено ако го прочитаат ова упатство за регистрација на MELbet.

Melbet обезбедува значително поедноставна процедура за регистрација на сметка со различни алтернативи. Откако ќе отидете на веб-локацијата на Melbet, кликнете на копчето „Регистрирај се“ во горниот десен агол на страницата.

За разлика од другите обложувалници кои бараат играчите да ја користат само нивната адреса на е-пошта, Melbet им дозволува на обложувачите да користат телефонски број, социјална мрежа, е-пошта или нивната супер лесна опција со еден клик. Еве чекор-по-чекор преглед за тоа како да отворите сметка на MELbet.

 1. Откако сте на страницата за регистрација на MELbet, изберете го методот за пријавување меѓу четирите опции: преку е-пошта, телефонски број, социјална мрежа или суперлесната регистрација на MELbet со еден клик.
 2. Пополнете ги бараните информации. Запомнете дека сите полиња што се означени со ѕвездичка (*) се потребни и затоа мора да се исполнат пред да продолжите.
 3. Откако ќе се исполнат сите полиња, прочитајте ги Условите и правилата.
 4. Откако ќе завршите, тогаш можете да го штиклирате полето што вели дека сте ги прочитале Условите и правилата.
 5. Поднесете ја вашата апликација.

Доколку се регистрираат преку апликацијата за Android или мобилна телефонија, обложувачите треба само да ги следат истите упатства за да ја отворат својата сметка.

Потврда на сметката

Првото нешто што треба да направите е да бидете сигурни дека сите задолжителни полиња се присутни во личниот профил. Ова вклучува работи како вашето име, адреса на е-пошта, телефонски број и така натаму.

Потврдата на сметката може да дојде во две фази. Првиот ќе бара едно од следниве за да го потврди вашиот идентитет:

 • Валиден пасош (само страница со фотографија),
 • Валидна лична карта (напред и назад),
 • Валидна возачка дозвола (слика, име и потпис).

Следниот се користи за да се потврди вашата адреса. Ќе ви треба едно од следниве:

 • Извод од банка (издаден во последните 3 месеци),
 • Сметка за комунални услуги (издадена во последните 3 месеци),
 • Предлог-закон за данок на Советот (издаден во тековната година),
 • Издадено писмо од кредитна/дебитна картичка или припејд картичка (издадено во последните 3 месеци),
 • Договор за закуп (издаден во последните 12 месеци),
 • Извод за хипотека или станбен кредит,
 • Сертификат за осигурување на автомобил, дом, мобилен телефон (издаден во последните 12 месеци),
 • Формално писмо за прифаќање или прием на универзитет (издадено во последните 12 месеци),
 • Изјава за каталог (издадена во последните 3 месеци),
 • Извод за венчавка,
 • Договор за вработување или уплатница со видлива адреса (издаден во последните 3 месеци).

Како да се најавите

Може брзо да ги користите вашите нови ингеренции за да се најавите веднаш штом ќе се постави вашата нова сметка. Страницата за најавување на MELbet е јасна. Сè додека правилно ги внесете вашата е-пошта/корисничко име и лозинка, ќе можете да пристапите на страницата за кратко време. Зеленото копче Login е веднаш до копчето Регистрирај се.

Еве чекор-по-чекор преглед на процесот на најавување:

 • Во горниот десен агол, кликнете на копчето за најавување.
 • Внесете ја вашата адреса за е-пошта или лична карта или корисничкото име што сте го создале кога се регистриравте.
 • Внесете ја вашата лозинка. Погрижете се да не пропуштите специјални знаци или големи/мали букви.
 • Започнете со обложување на вашите омилени спортови со кликнување на копчето „Најави се“ на дното на страницата.

Како да отклучите сметка

Постојат многу причини зошто MELbet може да заклучи сметка, но најверојатно тоа е затоа што некое правило е прекршено. Можеби играчот немал законски 18 години, има повеќе сметки, извршил измама или има какви било проблеми или грижи во врска со идентитетот или локацијата на обложувачот.

Ако вашата сметка е веќе блокирана, испратете жалба до поддршката на MELbet на info@melbet.org.

За темата, можете да ја користите фразата „(Сметката #) е блокирана“

Еве ги релевантните детали што мора да ги вклучите во телото на е-пошта:

 • Постапката за регистрирање сметка е детално опишана.
 • Регистрацијата на сметката се врши на чие име и од кој уред.
 • Скенираше копија од лична карта и други документи за идентификација, како и скенирање на личната сметка на платниот систем што се користи за надополнување на сметката на играта. Имајте на ум дека сите скенирања мора да се достават во PDF формат.

Како да затворите сметка

Можете да ја избришете вашата сметка со испраќање е-пошта до MELbet и да побарате вашата сметка да биде отстранета од нивната база на податоци. Ова е одлична опција ако чувствувате дека развивате проблем со коцкањето и сакате да практикувате начини да го спречите.

Еве ги следните чекори што може да ги преземете:

 1. Отворете ја сметката за е-пошта поврзана со вашата сметка на MELbet
 2. Сега, напишете е-пошта адресирана до support@melbet.org.
 3. Напишете „БАРАЊЕ ЗА БРИШЕЊЕ НА МОЈАТА СМЕТКА“ во полето Предмет.
 4. Сега, составете е-пошта со барање да ја избришат вашата сметка од нивниот регистар и да ги избришат сите ваши податоци со нив доколку ги има.

Еве примерок од е-пошта:

Почитуван тим на MELbet:

Имам сметка во вашата база на податоци со број на сметка XXXXXX и адресата на е-пошта што е поврзана со сметката е XXXX@email.com

Во меѓувреме, од различни причини, решив да не ја користам сметката повторно; затоа, со почит барам да ја избришете мојата сметка од вашата база на податоци, како и сите известувања.

Од:

Вашето име.

Телефонски број.

Важно е името, адресата на е-пошта и телефонскиот број во поштата да бидат поврзани со сметката што сакате да ја избришете. Ова ќе послужи како доказ дека сте вистински сопственик на сметката.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GODota 2FIFA
Greyhounds
League of LegendsMortal KombatNBA 2KStarCraft 2TekkenWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan