Рангирање на најдобрите обложувалници за еСпорт со Payeer

Појавата на е-паричници беше меѓу најзначајните откритија во светот на интернет коцкањето. PayPal и Skrill не се единствените широко прифатени е-паричници за онлајн обложување; многу сајтови за коцкање сега го прифаќаат Payeer. Играчите од сите страни може да се обложуваат на реномирани онлајн обложувалници за е-спорт без географски ограничувања. Брзо растечкиот систем за дигитално плаќање ги олеснува брзите депозити и им дава шанса на обложувачите да земат различни понуди како бонуси за пријавување.

Не е лесно да се дојде до онлајн обложување е-спорт со Payeer. Но, неколкуте достапни сајтови се препорачуваат за секој коцкар. Payeer обезбедува бројни начини за финансирање на сметка на играч по ниска цена на трансакцијата. Тој, исто така, прави атрактивен начин на плаќање за високи ролери благодарение на неговите високи ограничувања за трошење.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

За Payeer Esports обложување

Payeer е електронски систем за плаќање измислен од Paycorp Limited во 2012 година во Естонија. Работи според стандардите на Комисијата за финансиски услуги на Вануату и се води преку Finance Private Limited Company.

Регистриран како ан онлајн банкарски систем од страна на естонското Министерство за економски прашања и комуникации, Payeer е совршено погоден за меѓународни трансфери преку SWIFT. За да ја одржи безбедноста на трансакциите, компанијата употреби SSL шифрирање и автентикација на повеќе корисници, вклучувајќи SMS известувања.

Дали Payeer е популарен метод за депозит за еспортско обложување?

Иако е релативно нов во светот на коцкањето, Payeer е достапен во над 200 земји и скоро 5.000 банки; тој е особено широко користен во Шкотска и Азија. Тој е еден од најдобрите избори за трансакции со коцкање, вклучително и плаќање за е-спортски облози.

Корисниците можат да купуваат предмети преку Интернет или да добиваат пари преку Payeer локално и меѓународно во ЕУР, УСД и Руската рубља (RUB). Покрај тоа, Payeer е мулти-криптовалутна платформа која поддржува тргување со седум крипто.

Услугата се рангира високо како метод на онлајн депозит со најголема доверба кај гигантските обложувалници и веб-страниците за коцкање е-спорт. Други фактори кои придонеле за нејзината популарност во обложувањето е-спорт се интуитивната апликација и подобноста за специјални бонуси за добредојде.

Депонирање кај Payeer

Бидејќи Payeer се интегрира со повеќе меѓународни даватели на плаќања, може да се надополни со многу банкарски картички, картички за подарок, е-паричници и криптовалути.

Исто така, се поврзува со банкарски сметки и автоматски ја конвертира валутата за да ја направи компатибилна со сајт за е-спорт обложување. Најдоброто нешто е што не ја открива банкарската сметка или деталите за картичката на корисникот. Обложувачите на еспорти кои претпочитаат брзи глобални трансфери треба да размислат за тоа.

Користење на Payeer за обложување на Esports

Пред да ставите депозит, обложувачот треба да ги провери лимитите за депозит, што може да биде од 10 долари. Вредноста се разликува од локација до локација. Еве како да направите брз и удобен депозит кај Payeer.

 • Обложувачот се најавува на нивниот обложувач за е-спорт
 • На банкарската страница, корисникот избира „Депозит“
 • Логото на Payeer ќе се појави меѓу достапната опција
 • Играчот штиклира Payeer како начин на депозит
 • Тие укажуваат на големината на депозитот за пренос и изворот на средствата
 • Следно е пополнување на деталите за сметката на Payeer
 • Следува верификација на трансакцијата
 • Ќе биде испратено известување по успешен депозит Кога ќе завршите, износот станува достапен за ставање облози за неколку минути. Обложувалниците на Payeer не наплаќаат за депонирање, но клиентот може да има трошоци кои се движат од 0-5%, во зависност од тоа од каде потекнуваат нивните средства.

Како да направите повлекување со Payeer

Коцкарите кои се препуштаат на онлајн обложување е-спорт со Payeer се надеваат дека ќе добијат пари во одреден момент. Но, сите исплати се депонираат на сметката на eWallet наместо на MasterCard или банкарска сметка на играчот.

Процесот на повлекување

Следниот процес е она што е потребно за да се исплатат добивките.

 1. Во онлајн обложувалницата, корисникот кликнува на Касиерката по што следи Повлекување
 2. Сите опции за плаќање ќе бидат претставени во список
 3. Играчот го избира Payeer и ги дава деталите за нивната сметка
 4. Тие одредуваат колку да уплатат на нивниот е-паричник
 5. Потврда на трансакцијата

Добивките ќе се кредитираат на сметката на играчот Payeer веднаш откако букмејкерот ќе го потврди трансферот. Ова треба да се случи во рок од еден работен ден по завршувањето на горната процедура. Корисниците кои сакаат да префрлат средства на нивната банка, кредитна картичка или е-Паричник може да го сторат тоа штом парите ќе стигнат до Payeer. Сепак, преместувањето на истиот износ на банкарска сметка може да потрае до три работни дена.

Надоместоци за плаќање и ограничувања за повлекување

Повлекувањата на плаќачите се бесплатни и не се применуваат ограничувања на износот што може да го задржи е-паричникот. Обложувалницата за е-спорт е единственото место со ограничување, па играчите треба да ги проверат максималните и минималните износи за повлекување пред да поднесат барање.

На повеќето веб-локации, минималниот износ за повлекување е 10 долари, додека максималната граница зависи од обложувалницата, иако е повисока од другите банкарски методи. Сепак, на корисниците кои имаат активирано СМС известувања за трансакциите им се наплаќаат 0,05 долари и 0,95% по локален и меѓународен трансфер, соодветно.

Добрите и лошите страни со Payeer

Главните придобивки од плаќањата на Payeer се како што следува.

Добрите

 • Инстант плаќања
 • Прифаќање низ целиот свет
 • Користи мобилна апликација која е лесна за навигација
 • P2P трансфери на картички и банкарски сметки
 • Подобност за бонуси и промоции за коцкање
 • Ја чува активноста на коцкањето скриена од локалните власти
 • Компатибилен со повеќе банкарски системи и крипто платформи
 • Економичен девизен курс
 • Повисоки лимити за повлекување обложување

Конс

Недостатоците на коцкањето на е-спорт со Payeer вклучуваат:

 • Само ограничен број обложувалници за е-спорт го прифаќаат Payeer
 • Строги ограничувања за повлекување за непроверени сметки (до 999 долари дневно)
 • Трансакциите со Mastercard се ограничени во некои земји
 • Дозволува трансакции само во три валути
 • Наплати за СМС известувања
 • Нема разговор во живо
 • Бавен KYC процес

Процес на отворање сметка на Payeer

Секој што ја достигнал минималната законска возраст може да отвори сметка на Payeer и да ја преземе апликацијата на нивниот уред со iOS или Android. Мобилната апликација го олеснува лесното управување со средствата. Заинтересираните корисници имаат потреба од адреса на е-пошта, формална лична карта и физичка адреса. Банкарската сметка не е задолжителна за да станете клиент на Payeer.

Како да поставите сметка на Payeer

 1. Клиентот ја презема апликацијата Payeer
 2. Тие го отвораат копчето „креирај сметка“
 3. Апликацијата ќе побара адреса за е-пошта
 4. Ќе се испрати код за потврда на дадената адреса за е-пошта и ќе се креира сметка
 5. Корисникот го означува неговото корисничко име, лозинка, таен код и земја на живеење
 6. Следно е обезбедување на скенирана лична карта и доказ за моменталната адреса

Откако ќе го заврши горенаведениот чекор, корисникот може да ја надополни својата сметка на Payeer и да започне да поставува облози на онлајн-страниците за обложување е-спорт. Давателот не наплаќа месечни трошоци за одржување и нема минимално салдо на сметката. Со робусни протоколи за шифрирање, овој начин на плаќање гарантира дека ниеден неовластен корисник не може да пристапи до деталите и средствата на клиентот.

Опции за поддршка на корисници на Payeer

Повремено, корисниците на Payeer доживуваат неуспеси кога го користат овој платежен систем. За какви било прашања, тие треба да го контактираат одделот за грижа за корисници преку:

 • Телефонски повик (+1 646 658 3695)
 • Страница со ЧПП
 • Онлајн формулар

Payeer одговара на барањата на клиентите во рок од 1 до 24 часа. Персоналот за поддршка главно користи руски и англиски јазик кога одговара на клиентите. Ако некој го пополни онлајн формуларот, тој мора да ја вклучи својата адреса на е-пошта, предметот и детална порака. Има и опција за прикачување документ. Потоа, тие ќе бидат контактирани преку е-пошта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)