Melbet рецензија за кладилници - Countries

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GODota 2FIFA
Greyhounds
League of LegendsMortal KombatNBA 2KStarCraft 2TekkenWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan

Countries

MELbet е една од најголемите и најдобрите еСпорт обложувалници ширум светот. Има над 400.000 обложувачи активни во секое време. Затоа, не е шокантно што MELbet прифаќа играчи од повеќето нации во светот. Играчите мора да следат некои правила: Коцкарот мора да има најмалку 18 години и да се согласува со политиките на компанијата.

Прифатени земји

Сепак, дури и ако MELbet ги прифати повеќето земји, неговата веб-страница (www.melbet.org) може да биде цензурирана кај некои. Иако постојат алтернативни врски и методи што можете да ги користите за да уживате во обложување на еСпортови со оваа страница за обложување, секогаш проверувајте ја законитоста на вашите постапки пред да го направите тоа.

 • Абхазија
 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • американска Самоа
 • Андора
 • Ангола
 • Ангвила
 • Антигва и Барбуда
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Аруба
 • Австралија
 • Австрија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бахреин
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Белгија
 • Белизе
 • Бенин
 • Бермуди
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна и Херцеговина
 • Боцвана
 • Бразил
 • Британски Девствени Острови
 • Брунеи
 • Бугарија
 • Буркина Фасо
 • Бурма
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Канада
 • Кејп Верде
 • Кајмански Острови
 • Централноафриканска Република
 • Чад
 • Чиле
 • Кина
 • Колумбија
 • Коморите
 • Конго
 • Конго Бразавил
 • Конго Киншаса
 • Кукови Острови
 • Костарика
 • Хрватска
 • Куба
 • Чешка република
 • Данска
 • Џибути
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Источен Тимор
 • Еквадор
 • Египет
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Еритреја
 • Естонија
 • Етиопија
 • Фарски Острови
 • Фиџи
 • Финска
 • Француска Гвајана
 • Француска Полинезија
 • Габон
 • Гамбија
 • Грузија
 • Германија
 • Гана
 • Грција
 • Гренланд
 • Гренада
 • Гвадалупе
 • Гуам
 • Гватемала
 • Гернзи
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Гвајана
 • Хаити
 • Хондурас
 • Хонг Конг
 • Унгарија
 • Исланд
 • Индија
 • Индонезија
 • Иран
 • Ирак
 • Ирска
 • Островот Ман
 • Израел
 • Италија
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Џерси
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кенија
 • Кирибати
 • Косово
 • Курдистан
 • Кувајт
 • Киргистан
 • Лаос
 • Латвија
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Лихтенштајн
 • Литванија
 • Луксембург
 • Макао
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малезија
 • Малдиви
 • Мали
 • Малта
 • Маријанските острови
 • Маршалските Острови
 • Мартиник
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Мексико
 • Микронезија
 • Молдавија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Монсерат
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Мјанмар
 • Намибија
 • Науру
 • Непал
 • Холандија
 • Холандски Антили
 • Нова Каледонија
 • Нов Зеланд
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Ниуе
 • Островот Норфолк
 • Северна Кореа
 • Северна Ирска
 • Норвешка
 • Оман
 • Пакистан
 • Палау
 • Палестина
 • Панама
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Полска
 • Португалија
 • Порторико
 • Катар
 • Реунион
 • Романија
 • Русија
 • Руанда
 • Света Елена
 • Свети Китс и Невис
 • Света Луција
 • Сен Пјер и Микелон
 • Самоа
 • Сан Марино
 • Саудиска Арабија
 • Шкотска
 • Сенегал
 • Србија
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Словачка
 • Словенија
 • Соломонови Острови
 • Сомалија
 • Јужна Африка

Ограничени земји

 • Акротири и Декелија
 • Оландските Острови
 • Алдерни
 • Антарктикот
 • Аполид
 • Арапскиот Залив
 • Островот Вознесение
 • Австралија
 • Австралија
 • Бажо Нуево банка
 • Бејкерските Острови
 • Баскија
 • Бонер
 • Островот Буве
 • Британска антарктичка територија
 • британска Колумбија
 • Британска територија на Индискиот Океан
 • Канарските острови
 • Карипска Холандија
 • Сента и Мелила
 • Острови Чагос
 • Каналски Острови
 • Божиќни Острови
 • Клипертон Острови
 • Острови Кокос (Килинг)
 • Курасао
 • Кипар
 • Диего Гарсија
 • Фолкландските Острови
 • Франција
 • Француски митрополит
 • Француски јужни територии
 • Грузија
 • Геза
 • Гибралтар
 • Островот Херд и Островите Мекдоналд
 • Островите Хауланд
 • Индија
 • Островите Џарвис
 • Гребен Кингман
 • Либија
 • Острови Макире
 • Маркус Острови
 • Мајот
 • Острови Мидвеј
 • Островите Нанпо
 • Островот Наваса
 • Холандија
 • Неутрална зона
 • Нов Зеланд
 • Нов Зеланд
 • Норвешки Антарктик
 • Норвешки Арктик
 • Атол Палмира
 • Панама
 • Зона на Панамскиот канал
 • Острови Феникс
 • Quita Sueno банка
 • Ронкадор банка
 • Русија
 • Русија
 • Островот Рјукју
 • Свети Вартелемеј
 • Свети Кроа
 • Свети Мартин
 • Самоа
 • Сарк
 • Серанила банка
 • Серана банка
 • Синт Мартен
 • Јужна Африка
 • Јужна Африка
 • Свалбард
 • Лебедови Острови, островот Сантанила или островот дел Сисне
 • Швајцарија
 • Тахити
 • Пченкарните острови
 • Линиските острови
 • Тристан да Куња
 • ОК
 • Соединети Држави
 • Соединетите Американски Држави Мали оддалечени острови
 • Американски Девствени Острови
 • Ватикан
 • Веракруз
 • Вејк Острови
 • Западни Индија
 • Западни Индија
 • Западна Самоа
 • Заир