Melbet - FAQ

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Следниве се некои од најчесто поставуваните прашања од клиентите на MELbet пред да се стави облог за еСпорт.

Како да го искористам мојот MELbet бонус и бесплатните облози?

Ќе добивате бесплатни облози за регистрирање во MELbet и учество во нивните бројни промоции. MELbet esports ја следат истата процедура како и другите спортови. За да го откупите вашиот бесплатен облог од понудата за пријавување, само пополнете ја процедурата за регистрација на MELbet, направете депозит, ставете облог со коефициент на MELbet поголеми од 1,4, а потоа кликнете „користи бонус салдо“ на следниот облог.

Дали е задолжителна проверка на KYC во MELbet?

Да, мора да го завршите процесот на верификација на KYC, без разлика дали сакате да депонирате, повлечете, барате понуди за бонуси или дури и да играте во Melbet. Нема начин да се заобиколи. Сè додека сте го завршиле процесот на верификација на KYC, Melbet знае дека сте посветени да играте според прописите на букмејкерот и немате намера да ги измамите.

Колку време трае KYC-верификацијата?

Времето кое е потребно за Melbet да одговори на вашето барање за верификација може да варира. Времето кога ја испраќате вашата документација го одредува времето на чекање. Ако ги испратите за време на работното време во работен ден, треба да се слушнете во рок од 24 часа, но може да очекувате да почекате до пет работни дена за одговор.

Зошто морам да ја дадам целата моја документација на тимот на MELbet?

Не треба да ги пренесувате сите ваши трудови до тимот на Melbet, ниту од вас се бара да ја испратите целата слика од вашите документи. Можете да ги скриете деловите со информации што не му се потребни на MELbet.

Што се случува ако ставам акумулатор со девет пика, но еден губи?

За жал, сите видови на акумулаторски облози бараат од вас да ги освоите сите негови избори. Сепак, MELbet нуди специјална бонус понуда за акумулатори што ви овозможува да добиете целосен рефундирање доколку изгубите само еден избор. Сите акумулатори со најмалку седум селекции се квалификуваат.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GODota 2FIFA
Greyhounds
League of LegendsMortal KombatNBA 2KStarCraft 2TekkenWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan