Melbet - Tips & Tricks

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Секогаш проверувајте го Акумулаторот на денот

Бонусот за акумулатор на денот на MELbet е популарен меѓу обложувачите на акумулатори. Тоа им овозможува да изберат од одредена листа на акумулатори составена од најзначајните настани во денот.

За да добиете зголемување на коефициентот од 10%, мора да ставите облог на уникатните акумулатори. Како резултат на тоа, може да очекувате зголемување од 10% во добивката од акумулатор. За да го добиете овој бонус, сè што треба да запомните е дека не можете да менувате ниту еден од настаните што биле претходно акумулирани. Како и сите бонуси, секогаш проверувајте ги T&C за условите за обложување и предупредувања.

Фановите на бонус ќе бидат воодушевени кога ќе дознаат дека MELbet целосно ќе ги врати сите изгубени акумулатори. Дури и ако изгубите еден од вашите седум или повеќе избори, сепак го добивате акумулаторот.

Не преоптоварувајте го вашиот акумулатор со опции

Зголемувањето на бројот на селекции во вашиот акумулатор не прави ништо повеќе од зголемување на влогот. Како резултат на тоа, бидете внимателни во оваа ситуација. Вежбањето ќе ви помогне да сфатите колку опции да вклучите во облозите на акумулатор. Секој обложувач ќе користи различен број на селекции. На пример, ако шест избори се добри за едно лице, тие можеби не се соодветни за друго.

Да претпоставиме дека не сте сигурни од каде да започнете. Во тој случај, предлагаме да започнете мали со три опции и да продолжите нагоре само откако ќе стекнете одредено искуство и самодоверба. Обложувачите можат да поделат некои настани на два или дури три акумулатори ако имате многу слободно време и сакате да учествувате во сите нив.

Секогаш завршувајте го вашиот KYC

Нема да можете да депонирате или повлечете средства ако не ја завршите процедурата за KYC, што само по себе е силна страна.

Друга причина зошто мора да го завршите процесот KYC е поради измамници. Сите онлајн обложувалници се справуваа со интернет измамници, а Melbet не е исклучок. Измамниците се придружуваат на букмејкерот за да извршат измама, измама или прекршување на прописите на обложувалницата.

Освен што ги измамуваат обложувалниците, овие измамници може да ви наштетат и како играч, бидејќи ги таргетираат и двете. За обложувалниците како Melbet, единствениот начин да ги задржат измамниците надвор од нивните сајтови е да побараат потврда за KYC, вклучително и потврдување на вашето име и адреса.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GODota 2FIFA
Greyhounds
League of LegendsMortal KombatNBA 2KStarCraft 2TekkenWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan