Giants Gaming

Giants Gaming е формиран во Малага, Шпанија, во 2008 година. Тимот е формално познат како Vodafone Giants. Сепак, популарно е познат како џинови. Giants е професионална компанија за еСпорт со седиште во Шпанија. Тимот има дивизии кои учествуваат во Лигата на легендите и други игри. Екипата на Лигата на легендите (LoL) учествува во серијата првенство на Европската лига на легендите.

Претходно, организацијата користи два тима за еСпорт во Rainbow Six Siege, каде што стекнаа огромна популарност. Еден од тимовите од Сингапур се натпреваруваше во Пролигата на Југоисточна Азија. Другиот од Шпанија учествуваше во шпанските репрезентативци.

Giants Gaming
Giants Gaming Studio

Giants Gaming Studio

Има конкуренција, забава и многу содржини со ова врвен тим за еСпорт. Објектите го содржат нивното студио за снимање, во кое е сместена аудио-визуелната експертиза на одделот за содржина, GGM Studios.

Од оваа локација се произведуваат и емитуваат неколку од најпопуларните шоуа на екосистемот на Giants. Најпознатите имиња во еСпортот патуваат низ неговите многубројни сетови, дозволувајќи им на Giants Gaming да генерира неограничена содржина поврзана со секојдневните операции на клубот.

Гигантите се повеќе од само професионални спортисти; тие имаат еден од најпопуларните еСпорт тимови во индустријата. Различните оддели на компанијата се споени во единствена, транспарентна и отворена атмосфера специјално наменета да создаде постојана синергија.

Канцелариите на клубот не само што се добро дизајнирани за да ги обезбедат сите потребни погодности на вработените во компанијата, туку тие исто така можат да продолжат да регрутираат нови членови.

Giants Gaming Studio
Играчи на игри на гиганти

Играчи на игри на гиганти

Ростерот на Лигата на легендите има пет играчи. Меѓу членовите се Нубар Сарафијан алијас MAXLORE (од Обединетото Кралство), Antonio' TH3ANTONIO Espinosa (шпански) и Пол Лардин алијас STEND (француски). Списокот го сочинуваат и двајца тренери, Хозе Мигел Пинто, алијас FERERLESS (португалски) и Алехандро Фернандез-Валдес, алијас JANDRO (Шпанец).

Четири поединци го сочинуваат списокот на Valorant. Станува збор за Адам „Џеси“ Твртнек (Чешка) и Батухан Малгач алијас „Русија“ (турски). Другите двајца играчи, Адолфо Галего Хермида алијас FIT1NHO и Фабијан „КВИК“ Переира Гомез, се Шпанци.

Списокот на Fighting Games е целосно шпански. Joan Namay Millones, алијас Shanks, е професионален играч на Dragonballz за Giants Gaming. VEGAPATCH, официјално познат како Алфонсо Мартинез Позо, е професионален играч на Street Fighter за гигантите заедно со Хавиер Санабриа Груесо, алијас SH4RIN. Хозе Мара Мате Морено, алијас CAIPER, е професионален играч на Tekken на Giant.

Во Покемон, Мигел Марти де ла Торе, алијас Секиам го претставува Giants Gaming.

Играчи на игри на гиганти
Најсилните игри на Giants Gaming

Најсилните игри на Giants Gaming

  • Храброст: Се придружија Giants Gaming Храбар во јуни 2020 година со јадрото на тимот на слободни агенти SuperStars, Yurii, donQ и Fit1nho, а подоцна ги додадоа StarWraith и HITBOX за да го заокружат списокот. Набргу потоа, Хитбокс се префрли на тренерската работа и беше заменет од Јонба. Тие би го донеле петтиот и последен член на SuperStars, eXerZ, како застапник по неколку пристојни настапи на локални натпревари. Тие имаа пристојни резултати во Европа со овој состав, но нивниот вистински успех дојде на шпанската сцена, каде што ќе стигнат до финалето на неколку LVP Genesis купови и високи финиши на NGL Open и GameGune 22.
  • Лига на легенди: На Лига на легенди дел од корпорацијата е основана во јули 2012 година. Тие имаа импресивни настапи на турнирите, вклучувајќи го и третото место на DreamHack Valencia 2012 и The Siege.
  • Апекс легенди: Пред првото Светско првенство во оваа дисциплина, великаните Апекс легенди поставата беше објавена во август 2019 година. Тимот на Giants Gaming рутински се натпреварува во финалињата на меѓународните турнири и е првиот и единствен европски тим што освоил три европски квалификации ALGS.
Најсилните игри на Giants Gaming
Зошто Giants Gaming е популарен?

Зошто Giants Gaming е популарен?

Тимот на Giants Gaming нуди широк опсег на игри за обложување. Затоа, најдобрите еСпортски обложувалници обезбедуваат различни шанси. Способноста на списокот на Giant да се натпреварува на врвни професионални нивоа е критична за нивниот успех.

Шпанскиот тим претставува широк спектар на достигнувања на претходните ѕвезди. Овие историски наследства и значајни врски помогнаа во регрутирањето врвни таленти во списоците на Giant. Овие фактори, исто така, помогнаа во растот на тимот, што го прави една од најпопуларните опции за обложување еСпорт.

Giants Gaming се здружи со неколку меѓународни брендови за да им помогне да го прошират својот тим. Nike, KITKAT, NESQUIK, Chupa Chups и Burger King се глобалните партнери на тимот на Giants Gaming. Официјални партнери на тимот за еСпорт се Maggi Fusian, Diesel Only the Brave и Hot Wheels. Drift, меѓу другото, е еден од лиценцираните даватели на игри на Giant, кој помага да се поттикне брендот.

Зошто Giants Gaming е популарно за обложување?

Giants Gaming имаше многу успеси, особено во Dota 2. Тимот е добро познат во Европа и има многу следбеници. Нивниот фокус на етаблирање како светски бренд им помогна да постигнат уште поголема привлечност.

Пред да се вклучат во каква било активност на обложување преку Интернет, играчите треба да ја завршат својата домашна задача. Иако ниту еден тим не може да гарантира успех, гејмерите можат да ги искористат предностите Совети за онлајн обложување еСпорт во секој случај. Поединци можат да ги користат овие за да се запознаат со одредени игри.

Зошто Giants Gaming е популарен?
Награди и резултати на Giants Gaming

Награди и резултати на Giants Gaming

Храбар

Одделот Valorant е меѓу најдобрите тимови за еСпорт. Тимот имаше неколку победи во текот на годините. Во 2021 година, Џајантс ја освоија серијата LVP-Rising # 3, но подоцна завршија на третото место во Ред Бул домашен терен бр.

Во 2020 година, тимот победи на Valorant Master Series Покана # 1, Guardianes GG Series # 2 и LVP-Genesis Cup Vision. Беше вицешампион во три наврати, вклучително и во LVP – Genesis Cup Viento. Другите два прилики беа LVP-Gemini Cup Fuego и GameGune 22.

League of Legends (LoL)

Тимот има некои забележителни победи, вклучувајќи го и Пиринејскиот куп во 2021 година. Тие исто така ја освоија Суперлигата сезона 21 и Купот на Ибери 2020 година. Освен тоа, тимот имаше мешани резултати. Тие беа на второто место во три наврати; Иберискиот куп 2019, Европското Мастерс лето 2019 и Пиринејскиот куп 2018. Досега, тимот има освоено над 85.000 долари на различни турнири.

Тимот има освоено и неколку награди. Во Портокаловата сезона на Суперлига 18, Атила беше награден за најкорисен играч, додека Најт го освои Дебитант на Сплит во ЕУ LCS лето 2016 година. SMittyJ беше награден со третиот All-Pro тим во ЕУ LCS летото 2016 година.

Контра-штрајк: Глобална офанзива

На 16 март 2020 година, Гро ја напушти организациската позиција за да се фокусира на тренерот. Меѓутоа, во април истата година, списокот на Giants Gaming беше купен од Облак 9. Со текот на годините, тимот освои над 3.000.000 американски долари во наградни пари од различни натпревари. Еден од најзабележителните резултати беше на PGL Major Краков 2017 година, каде што завршија први и добија половина милион долари парична награда.

Тимот е успешен по награди и освоени позиции. Заврши прв на Funspark ULTI 2021 и V4 Future Sports Festival – Будимпешта 2021 година, каде што освои 150.000 и 169.000 долари, соодветно. И покрај тоа што заврши како второпласирани во Blast Premier: World Final 202, тимот доби 250.000 долари во парична награда. Тие завршија на третото место на PGL мајор Стокхолм во 2021 година, но успеа да освои награда од 140.000 долари. Giants Gaming го освои Светскиот шампионат Intel Extreme Masters XV со неверојатни 400.000 американски долари.

Награди и резултати на Giants Gaming
Најдобрите и најпопуларните играчи на Giants Gaming

Најдобрите и најпопуларните играчи на Giants Gaming

  • MAXLORE: Нубар Сарафијан е играч на Лигата на легендите кој се враќа во својот роден град по добрата сезона во Суперлигата со Мовистар Рајдерс во 2021 година. Кога играше во Misfits во 2017 година, тој стана светска сензација и продолжува да го демонстрира своето високо ниво од година во година .
  • ЏЕСИ: Адам Твртнек е одличен професионален играч на Лигата на легендите. Во своето двегодишно искуство, Џеси има победнички рекорд со тимовите во кои играл, освојувајќи ги петте нивоа Б и Ц натпреварувања. Последните неколку месеци ги помина во UCAM, каде што го освојуваше секој турнир на кој се приклучи.
  • РУСИЈА: Батухан Малгач е професионален Валорант играч кој го претставува познатиот тим за еСпорт, Giants Gaming. Турскиот играч доминираше во конкуренцијата во Шпанија откако се истакна во родната земја.
  • Шенкс: Joan Namays Millones е професионален играч на Dragonball Z за Giants. Тој е несомнено најдобар. Тој е единствениот шпански претендент кој ги намами сите други игри во Шпанија да бидат сведоци на неговите подвизи на EVO, најголемото натпреварување за борбени игри во светот. Тој заврши четврти во EVO, соборувајќи ги сите претходни рекорди.
Најдобрите и најпопуларните играчи на Giants Gaming
Каде и како да се обложувате на Giants Gaming?

Каде и како да се обложувате на Giants Gaming?

Една од најновите популарни акции на обложувач е обложувањето еСпорт. Има неколку натпревари кои се играат месечно во кои се вклучени Giants Gaming. На најдобрите еСпортски обложувалници дајте шанси за секој аспект на натпреварувачката игра. Обложувањето на тимовите на Giants Gaming може да изгледа различно од типичното спортско обложување, но како што играчите се навикнуваат на тоа, ќе забележат дека тоа не се разликува од обложувањето на класични натпревари.

Играчите ставаат облог за еСпорт и победуваат. Тоа е исто како ставање и добивање на стандарден облог. Играчите треба да го изберат својот омилен пазар за обложување eSport и да ги проверат шансите за eSports за да се уверат дека тој е совршен за нив. Заедницата, преносот во живо, статистиката, социјалните медиуми и повеќе од најдобрите обложувалници за еСпорт го прават обложувањето на еСпортот толку забавно искуство.

Која е најдобрата стратегија за обложување за овој тим?

Квалитетот и количината на достапни облози за еСпорт значително се разликуваат од една до друга спортска книга. Обложувањето на натпревар, или обложувањето на исходот од игра или позначаен настан, е моментално најпопуларниот тип. Сепак, некои од најдобрите веб-локации за еСпорт обложување во индустријата, вклучувајќи ги 1xBet, Pixel.bet, Betwinner, експериментираат со обложување „во живо“ или „во игра“, што вклучува обложување на настани што се случуваат за време на натпреварот.

Пазарите во игра се предизвик за поставување и одржување традиционални спортови. Така, ќе помине долго време пред да има добри избори за обложување во живо за широк спектар на еСпорт настани во широк опсег на обложувалници.

Каде и како да се обложувате на Giants Gaming?