Најпопуларни Apex Legends страници за обложување 2024

Apex Legends е бесплатен шутер со повеќе играчи од Respawn Entertainment. Се одликува со уникатен поглед на жанрот Battle Royale. Играчите започнуваат со ограничено количество здравје и муниција, и тие мора да ги чистат оружјето и залихите од паднатите непријатели. Apex Legends стана една од најголемите игри во последно време.

Играта беше објавена во февруари 2019 година. Оттогаш, таа доби над 100 милиони играчи ширум светот. Во моментов е број еден Battle Royale игра во Apple Store и Google Play. На тимот на програмери од Respawn Entertainment (студиото зад Titanfall) му беа потребни шест месеци за да ја развие играта. Тие мораа да создадат нов мотор за игри, да дизајнираат ликови и мапи и да изградат заедница околу играта.

Најпопуларни Apex Legends страници за обложување 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

За еспортот на Apex Legends

Apex Legends е акциона игра каде играчите се натпреваруваат во тимови од тројца. Секој тим се состои од пет ликови опремени со уникатни оружја и способности. Целта е да се елиминираат сите противници, притоа внимавајќи да не се уништите себеси. Ова значи дека целта е да победите што е можно повеќе додека играте за вашиот опстанок.

Играта се игра на неколку мапи, кои се разликуваат по големина. Распоредот на картата ќе влијае на тоа како ќе се одвиваат борбите. Поконкретно, може да очекувате повеќе можности да ги заобиколите непријателите кога мапата е помала, со повеќе точки за задушување и помалку места за покривање.

Интернет заедницата

Играчите можат да создаваат и да се придружуваат на кланови. Клановите работат како еснафи во другите игри и им помагаат на играчите да се пронајдат и да комуницираат. Ако играчите добијат забрана од серверите, тие можат брзо да се префрлат на друг сервер. Потребна е стабилна интернет конекција за да уживате во одлична сесија за онлајн игри.

Зошто е популарен Apex Legends?

Apex Legends стана најбрзо растечката игра во историјата. Она што го прави толку успешен е неговата едноставност на игра. Нема микротрансакции или кутии за плен. Играчите можат да го изберат својот лик и тим пред да скокнат во битка. И бидејќи е бесплатно за играње, играчите не треба да се грижат за трошење вистински пари.

Играта е лесно да се разбере. Тоа е шутерска игра која користи стратегија за победа наместо прво да пука и да сфати како да преживее подоцна. Во оваа игра, вие сте наградени што го познавате вашиот непријател. Добивате поени за убивање непријатели и повикување стратегии на соиграчите.

Играчите кои сакаат поголема длабочина можат да купат предмети со вистински пари наречени „пакети“ и да добијат ново оружје, додатоци, амблеми и други козметички производи.

Играње на Apex Legends онлајн

Сега можете да играте Apex Legends онлајн без да мора да преземате или инсталирате ништо. Ова значи дека не треба да се грижите за инсталирање вируси или малициозен софтвер. Првото нешто што треба да направите ако сакате да ја играте играта онлајн е да бидете сигурни дека имате интернет конекција. Може да користите која било мрежа Wi-Fi или вашиот план за мобилни податоци.

Потоа, продолжете и отворете го прелистувачот Google Chrome или кој било прелистувач по ваша желба на вашиот компјутер/лаптоп.

Откако ќе се отвори, побарајте „Google Apex Legends“. Кликнете на неа и изберете „Игри“. Сега сте подготвени да играте Apex Legends онлајн. Интерфејсот на играта ќе ви ги претстави опциите за игра како што се формирање тимови, приклучување кон кланови и влегување во конкуренција.

Обложување на Apex Legends

Постојат многу начини да се игра Apex Legends, од соло натпревари до тимски битки. Слично на тоа, постојат и неколку опции за обложување достапни за коцкарите.

За да учествувате во процесот на обложување, прво мора да се регистрирате на веб-страница за онлајн коцкање за е-спорт. Потоа, можете да ставате облози на разни игри или настани.

Ќе можете да избирате од живи коефициенти, реквизити или фјучерси облози. Како правило, ако сакате да се обложите на нешто што се случува во моментов, треба да одите со живи коефициенти. Меѓутоа, ако сакате да правите предвидувања за идните настани, треба да користите реквизити и фјучерси облози.

Како работи

Главната разлика помеѓу овие два вида облози е нивното време. Шансите во живо се ставаат во исто време кога се случува настанот.

На пример, ако се обложите на исходот на Apex, ќе го ставите вашиот облог додека го гледате натпреварот. Од друга страна, облозите на prop Apex се засноваат на тековните статистики и трендови. Тие обично бараат повеќе истражување отколку да се стави шанса на игра во живо.

Најдобрите играчи и тимови на Apex

Со објавувањето на десеттата и единаесеттата сезона на Apex Legends, бројот на играчи продолжи да расте. Се очекува бројката да расте додека ја чекаме сезоната 12. Веќе има некои добро познати играчи меѓу еден милион, а следните се неколку од нив со нивните ИД броеви на играч:

Соединети Држави

 • Рајан Бојд - Рептар
 • Брајан Мекарти - iShiny

Шведска

 • Симон Белини - Ваифс
 • Џон Хакансон-ХАКИС

Чиле

 • Томас Конха-Волк

Играчите исто така формираа тимови за професионално да се натпреваруваат едни против други. Подолу е листа на топ тимови, заедно со бројот на турнири на кои тие завршиле:

 • Team Liquid- 2117 Турнири
 • Fnatic- 988 Турнири
 • Злобни генијалци- 906 турнири
 • Натус Винцере- 571 Турнири
 • Виртус.про- 566 Турнири

Зошто играта ја сакаат играчите?

Apex Legends е шутер со повеќе играчи со акција каде што до педесет играчи се фрлаат заедно на мапата. Целта на играта е секој играч да биде последниот човек што стои. Забавниот дел е што играчите можат да избираат меѓу ликови во шест различни класи. Секоја класа има свој сет на оружје и способности.

За да помогнете во победата во битките, ќе треба да отклучите и нова опрема. Сите овие фактори носат неверојатна возбуда кај играчите. Тие исто така нудат бројни опции за обложување ентузијасти за обложување. Фактот дека е релативно нова игра исто така ја прави мода возбудлива.

Дали има турнир на Apex Legends за обложување?

Во моментов нема планови за официјален Светски куп на Apex Legends. Сепак, навивачите почнаа да организираат неофицијални турнири ширум светот. Некои од овие настани привлекоа дури и десетици илјади учесници.

Би било одлично да се види некоја официјална конкуренција со огромна база на играчи. Постојат неколку причини зошто светското првенство може да биде добра идеја. На пример, може да поттикне повеќе играчи да се приклучат на играта. Исто така, би можело да привлече ново внимание на насловот и да ја зголеми неговата популарност.

Останува прашањето дали ќе се случи светско првенство или не. Дури и да се случи, колку ќе биде голема? Дали ќе привлече ист број на играчи како турнирот на Fortnite?

Еден од главните турнири е Шампионат за глобални серии Apex Legends. Натпреварот има награден фонд од 1.000.000 долари. Тимовите се избираат за Шампионатот врз основа на нивниот претходен настап во кумулативните ALGS поени, Зимскиот плеј-оф на колото и учеството во онлајн натпреварите за последна шанса на првенството.

ЕА најави понатамошно групно финансирање на настани на 18 мај 2021 година. Северна Америка и Јужна Америка се највисоко оценетите региони на првенството.

Обложување на Apex Legends кај обложувалниците за онлајн е-спорт

Обложувањето на Apex Legends не се разликува ништо од обложувањето на други е-спортови или е-спортови воопшто. Ќе ви помогне доколку ги разберете основните правила на играта и ја изберете најсоодветната кладилница за е-спорт на Apex. Соодветноста на провајдерот варира од еден играч до друг. Е-спортската книга што им одговара на играчите во САД, на пример, можеби не мора да биде соодветна за играчите во Африка.

Добар провајдер треба да биде достапен на вашиот јазик. Нивната веб-страница треба да биде високо одговорна и лесна за навигација. Начините на плаќање треба да бидат погодни за обложувачот, а трансакциите треба да бидат ниски ако не се отсутни. Поддршката за корисници треба да биде врвна.

Важечка лиценца за работа е исто така важна. И, се разбира, мора да имате широки пазари за обложување Apex Legends.
Некои од значајните провајдери за обложување Apex наведени под брендот за рангирање на казино ги вклучуваат Bet365, Betfair, GVC, Paddy Power, Sportsbet, William Hill, 888sport и Ladbrokes.

Следете ги најдобрите тимови на Apex Legends и обложувајте се прецизно

За добро да се обложите на игра користејќи онлајн обложувалница за е-спорт, треба да го направите тоа ги познаваат тимовите и нивните минати перформанси да направат предвидување.

Кои се некои значајни тимови за обложување во овој еспорт?

Apex Legends стана многу популарен од неговото објавување. Во моментов има над 50 официјални тимови на Apex ширум светот. Некои од нив се спонзорирани од гејмерски компании или брендови, додека други се независни групи кои играат заедно.

Можете брзо да ги идентификувате овие тимови по нивните имиња, логоа и уникатни униформи и бои. Овие тимови се натпреваруваат против секоја од нив други на турнири и натпревари за предизвик. Еве ги првите три тима на Apex Legends:

Нечесниот (Европа)

Rogue е еден од најуспешните европски тимови на Apex Legends. Тимот е формиран во 2016 година кога тројца пријатели решија да создадат организација за еспорт. Оттогаш, тие имаат освоено неколку големи титули, меѓу кои и ESL Еден Главниот шампионат во Њујорк 2018 година и шампионатот во Сезона 1 на Северноамериканската серија Челинџер 2019 година.

Тимска тајна (Кина/Азија)

Тимска тајна е уште еден кинески тим на Apex Legends кој постои веќе подолго време. Започна како тим на АПЕКС лигата во 2015 година. Во 2017 година стана дел од Лигата на Овервоч, каде што се натпреваруваше до 2019 година.

Luminosity Gaming (Северна Америка)

Luminosity Gaming е уште еден истакнат северноамерикански тим на Apex Legends. Имаа многу достигнувања во текот на изминатите неколку години. На пример, тие беа првиот тим на НА кој стигна до големото финале во 2018 година.

Општо земено, овие еспорт тимови беа во други е-спортови пред да биде пуштен Апекс. Тие беа рани прифаќачи на играта и ја проширија својата доминација во сферата на Apex Legends.

Добрите и лошите страни

Играта на Apex Legend е исклучително брза, што ја прави играта многу попријатна од многу други. Ова е една од најзначајните предности на Apex Legends Fortnite. Постојано се движите наоколу обидувајќи се да најдете други играчи или само бегате од нив.

Нема кампување бидејќи треба брзо да се движите за да преживеете. Ова додава елемент на стратегија во играта, што ја прави уште подобра. Исто така, има многу различни оружја во играта, како што се пушки, пушки, снајперски пушки, ракетни фрлачи итн.

Сите овие пиштоли се чувствуваат одлично кога пукаат и изгледаат фантастично. Исто така, има многу различни возила како тенкови, ховербајк и авиони. Сите овие работи се собираат за да се направат некои возбудливи натпревари. Секој натпревар трае околу 10 минути или така, и после секој натпревар, ќе добиете награда наречена Battle Stars.

Секогаш кога ќе заработите три Battle Stars, ќе отклучите скин на ликот за вашиот профил во играта каде што ќе можете да изберете помеѓу шест ликови, вклучувајќи ги Трасер, Винстон, Генџи, Торбјорн, Ханзо и Фара. Генерално, играта е неверојатна.

Добрите

 • Убава игра
 • Акција со брзо темпо
 • Одлична графика
 • Многу играчи
 • Бесплатно за играње

Конс

 • Ограничена разновидност на оружје
 • Нема офлајн режим
 • Недостаток на опции за прилагодување
 • Случајните капки на пленот може да бидат досадни

Разбирање на шансите за обложување Apex Legends

Колку треба да се обложувам на Apex Legends? Шансите секогаш се менуваат и може да биде незгодно да се сфати што значат. Што значи -1,5% или +1,5%? Како да ги пресметам моите добивки?
Можете да искористите две различни видови шанси за вашите облози: американски коефициенти и децимални коефициенти.

Американските коефициенти се најчесто користените коефициенти за обложување во Северна Америка. Исто така, најлесно е да се разбере. Во овој тип на коефициенти, добивате идеја за тоа колку поени ќе ви требаат за да освоите, но не и точно колку пари ќе имате освоено кога ќе победите.

Ако ставите облог од 10 центи на 5/2, тоа би значело дека ќе заработите 40 центи, што е еднакво на 5 поени ако победите. Ќе освоите четири пати повеќе отколку што сте обложиле, што значи дека ќе завршите со 20 центи (за вкупна исплата од 50 центи).

Децималните коефициенти се попрецизни од американските коефициенти. Тие ви ја даваат точната сума на пари што ќе ја добиете ако победите, вклучувајќи пени, па дури и центи. Значи, да речеме дека сте се обложиле на Apex со два децимални коефициенти. Тоа значи дека може да победите од 0,01 до 100,00 долари, во зависност од вашиот конечен резултат. Ако изгубите, ќе изгубите само 1,00 долари.

Совети и трикови за обложување

Тешко е да се предвиди како ќе се променат обложувањата на Apex Legends во наредните месеци.

Турнирите сигурно ќе прифатат нови формати, играчите ќе развијат нови стратегии, а креаторите на игри ќе ја ослободат сопствената функција за лоби, што целосно ќе ја трансформира сцената.
Еве идеи за коцкање што можете да ги користите токму сега за да ви помогнат да го започнете најдобриот можен почеток кога се обложуваат apex legends:

 • Обидете се сами да ја играте играта: Откако ќе ја играте играта, ќе ги имате сите совети и трикови на играта на вашите прсти. Ефективно ќе го предвидите исходот на играта, особено најдобро во живо, со оглед на тоа како оди натпреварот.
 • Кога избирате услуга за обложување, одвојте време: Не ја избирајте првата одлична услуга врз основа на она што сте го виделе во рекламите. Покрај тоа, споредувајќи ги понудите на најпопуларните онлајн обложување е-спорт компаниите, читањето извештаи од тестовите на обложувалниците и гледањето на коментарите на различни форуми за обложување може да ви помогнат да донесете информирана одлука.
About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Џанг Веи, попознат во Еспорт арената како „DragonMaster“, издлаби ниша како лидер на мислата на раскрсницата на онлајн казината и Esports. Со непогрешлив инстинкт за трендови, во комбинација со прецизно внимание на деталите, тој е и стратег и визионер во областа.

Send email
More posts by Zhang Wei

Најнови вести

The Rise and Infamy of Destroyer2009: A Deep Dive into the Apex Legends's најозлогласениот хакер
2024-03-22

The Rise and Infamy of Destroyer2009: A Deep Dive into the Apex Legends's најозлогласениот хакер

Приказната за Destroyer2009 започнува во декември 2023 година, со нивното присуство во Apex Legends станува забележителна грижа. Првично, овој поединец се фокусираше на користење на измамници во рангираните лобија, стекнувајќи озлогласеност за нивната нарушувачка игра. Како што се проширија нивните активности, Destroyer2009 стана истакната фигура во заедницата, особено откако таргетираше играчи од висок профил како ImperialHal и HisWattson во февруари 2024 година.

Apex Legends Сезона 20: Breakout - нови функции, надградби на легендата и режим на изведба
2024-02-13

Apex Legends Сезона 20: Breakout - нови функции, надградби на легендата и режим на изведба

Apex Legends се враќа со својата петта година на битки низ Outlands, а сезона 20, Breakout, носи возбудливи промени во играта за сите иконски легенди. Оваа сезона воведува низа ажурирања, вклучувајќи надградби на легенди, преработени системи за изработка и оклоп, враќање на рангираните повторно вчитани и многу повеќе.