G2 Esports

G2 eSports, порано Gamers2, е европска франшиза за еСпорт која учествува на неколку еСпорт турнири и настани. Организацијата е со седиште во Берлин, Германија. Основана е во февруари 2014 година од професионален играч на Лигата на легендите наречен Карлос Родригез Сантијаго и инвеститор по име Јенс Хилгерс. Gamers2 беше ребрендиран во G2 eSports во октомври 2015 година.

Организацијата, исто така, ги објави своите основни вредности на креативност, решителност, амбиција, иновација, релевантност и визија да стане глобален бренд за забава изграден на еСпорт.

G2 Esports
Списоци на тимот за еСпортови G2

Списоци на тимот за еСпортови G2

Организацијата има осум врвни е-спортски тимови, секој има некои од најдобрите професионални играчи на еСпорт во светот. Тимовите за еСпорт на G2 играат неколку игри, вклучувајќи ги League of Legends, Hearthstone, Rainbow Siege Six, Rocket League, iRacing, Halo Infinite, Fortnite и Counter-Strike: Global Offensive. G2 eSports имаше неколку други поделби, кои беа прекинати поради различни причини. Поделбите беа за Call of Duty, Clash Royale, Overwatch, Heroes of the Storm, Paladins и PlayerUnknown's Battlegrounds.

Секој од еСпорт тимовите на G2 се фокусира само на една еСпорт игра. Тимскиот ростер за Counter-Strike: Global Offensive ги има Никола Ковач, Алекси Виролаинен, Илја Осипов, Немања Ковач и Аудрик Југ. Тимот имаше стапка на победа од 63% минатата година, што е доста импресивно со оглед на тоа колку е тешка конкуренцијата во играта.

Во составот на еСпортскиот тим на League of Legends G2 се Марцин Јанковски, Рафаел Крабе и Дилан Фалко. Минатата година, тимот имаше прилично ниска стапка на победи, но сега е подготвен да се врати оваа година. Тимот на G2 eSports Rainbow Six се состои од Niclas Mouritzen, Juhani Toivonen, Daniel Romero, Joonas Sovolainen и Fabian Hailsten. Тимот на Валорант ги има Авова, Нуки, Худи, Медо, м1ксвел и Пипсон. Тимот на Rocket League е составен од JKnaps, Atomic и Chicago. Играчите на Fortnite се jahq, Letshe, Jelty, Mackwood, Ajerss и Smqcked. Тимот на Halo Infinite ги има Sabinater, Tusk, Str8 Sick и Gilkey.

Играчите на G2 eSports доаѓаат од неколку различни земји, повеќето од нив со седиште во Европа. Списоците на тимовите, исто така, вообичаено се менуваат редовно, како начин на организација да се осигура дека тимовите имаат поголеми шанси да се претстават добро.

Партнерите на G2

G2 eSports има разновиден список на партнери. Организацијата многу тесно соработува со партнерите за да се осигура дека тие ги обезбедуваат врвните еСпортски искуства и забава. Партнерите вклучуваат обложувалници, компании за дигитални паричник и услуги за стриминг, меѓу многу други. Други компании сè уште можат да станат партнери преку брз и едноставен процес нагласен на Официјална веб-страница на G2 eSports.

Списоци на тимот за еСпортови G2
G2 eSports најсилните игри

G2 eSports најсилните игри

Лига на легенди

G2 eSports има еден од најдобрите тимови за eSports Лига на легенди што некогаш било создадено во Европа. Благодарение на тоа, тимот во последно време игра добро. Освен перформансите, Г2 играчите се познати по тоа што им даваат добра забава на навивачите. Нивниот успех може да се припише на природата на нивната игра и иновативните стратегии што ги користат, кои секогаш ги држат фановите на работ од нивните седишта.

Контра-штрајк: Глобална офанзива

На CS: ОДИ тимот се состои од нови и стари ѕвезди, комбинирајќи големи вештини и искуство за да произведе извонредни резултати на повеќето турнири на кои учествуваат. Некои од првите турнири на кои тимот има добри перформанси ги вклучуваат Blast Premier и ESL Pro League.

Ракетна лига

Ракетна лига е уште една игра во која G2 eSports постојано обезбедува, особено во последно време. Тимот обично користи пресметана координација, но со огнена агресија, која се покажа како многу ефикасна. Најновиот врвен настап беше во јануари 2022 година, кога победија на есенскиот регионален настан 2 на RLCS.

Rainbow Six Siege

Доминираа тимовите за еСпорт на G2 Rainbow Six Siege настани и турнири долго време, учествувајќи на повеќето признати турнири. Некои неодамнешни врвни перформанси вклучуваат освојување на Европската лига и GSA лигата.

G2 eSports најсилните игри
Зошто е популарен G2 eSports?

Зошто е популарен G2 eSports?

Тимот G2 eSports ужива глобална популарност, особено меѓу обложувачите. Повеќето обложувачи на еСпортови обично се обложуваат на тимот, особено за игрите наведени погоре како нивни најсилни. Главната причина зад популарноста на тимот во коцкарските кругови е тоа што тој постојано има добри резултати на највисоко ниво. Тоа значи дека обложувачите можат сигурно да се обложуваат на победа на тимот и имаат големи шанси облозите да бидат успешни.

G2 eSports има и многу сеопфатна веб-локација која обично се ажурира редовно. Тоа значи дека обложувачите можат лесно и лесно да најдат информации за тимот. Обложувачите можат да ги користат информациите за да донесат одлуки за обложување. Тоа го прави тимот попопуларен од многу други што на обложувачите им е тешко да пристапат до нивните податоци. Информациите за G2 eSports, исто така, обично се споделуваат од милиони негови обожаватели.

Друга причина зошто G2 eSports е популарен меѓу обложувачите е дека повеќето еСпортски обложувалници ги покриваат нивните пазари за обложување. Тоа значи дека обложувачите можат лесно да најдат пазари за обложување за тимот. Потребно е само да изберат соодветна локација за обложување.

Другата очигледна причина е тоа што играта на тимот обично е забавна. Играчите можат да уживаат во проследувањето на натпреварите по обложувањето за да уживаат во вредноста на забавата. Обложувачите можат дури и да размислат за обложување во живо бидејќи уживаат во гледањето на натпреварите.

Зошто е популарен G2 eSports?
Г2 награди и резултати за еСпорт

Г2 награди и резултати за еСпорт

Награди за е-спорт 2020 година

G2 eSports ја освои организацијата за еСпорт на годината на наградите за е-спорт во 2020 година. Тоа го одбележа едно од најголемите достигнувања на тимот, кое дојде по долга година на импресивни перформанси во сите еСпортови. Основачот на организацијата, исто така, ја освои наградата Е-спорт Личност на годината за време на истиот настан.

Тоа се надоврза на листата на достигнувања за тимот таа година уште повеќе. Организацијата беше номинирана за десет други позиции, што покажува колку добро се покажала таа година. Настанот се одржа онлајн од очигледни причини, но тоа не ги спречи љубителите на G2 eSports ширум светот да го прослават достигнувањето.

Г2 награди и резултати за еСпорт
Резултати од еСпорт на G2

Резултати од еСпорт на G2

Секоја од осумте дивизии на G2 еСпорт тимови имаше неколку импресивни перформанси во текот на годината. Со текот на годините, поделбите со неимпресивни перформанси беа прекинати, оставајќи ја организацијата посилна и подобра. Подолу се дадени неколку извонредни перформанси од тимовите за еСпорт на G2 кои му донесоа на тимот место меѓу најпопуларните е-спортски тимови.

Контра-штрајк: Глобална офанзива

Тимот на G2 eSports CS: GO победи во 2017 година DreamHack Open Tours и DreamHack Masters Малме. Таа, исто така, ја освои ESL Pro Лигата Сезона 5 и eSports Championship Series 1. Најдобрите перформанси во играта му заработија на тимот повеќе од 3,3 милиони долари.

Лига на легенди

Тимот на G2 eSports League of Legends го освои летниот шампионат LEC 2020, шампионатот LEC пролетен 2020, Invitational во средината на сезоната 2019, пролетниот Сплит на LEC 2019, пролетта на ЕУ LCS 2017 и промоцијата на LCS 2015 година. Тоа се меѓу десетиците други трофеи што ги има освоено тимот. Има и стотици други турнири во кој G2 eSports ги зазедоа вторите или третите позиции, кои се уште се импресивни перформанси.

Rainbow Six Siege

Најдобрите резултати на тимот на Rainbow Six Siege вклучуваат освојување на Европската лига 2020, GSA Лигата 2020 година и Шест покани 2019. Други врвни изведби вредни за спомнување беа во мајорот од Шест август 2020 година, Сезона 1 на Европската лига, Судир на Европскиот отворен и Сезона 11 на Про лигата.

Храбар

Изведбата на тимот на G2 eSports Valorant е несомнено меѓу најимпресивните од сите поделби на организацијата. Освои неколку серии Valorant Ignition, вклучувајќи ги Blast Twitch Invitational, LVL Clash 2, Allied E-sports Odyssey, Vitality European Open, WePlay Invitational и Mandatory.gg куп. Последната врвна изведба беше во 2021 година на Мастерсот на етапата 3 што се одржа во Берлин.

Ракетна лига

G2 eSports Rocket League го има најновиот трофеј за тимот, освоен во јануари 2022 година за победа на RLCS Winter NA регионален настан 2. Други врвни перформанси се на турнирите како што се RLCS Season X, Astronauts Star Circuit s1, Rocket League Championship Series Season 9 , 2019 DreamHack Pro Circuit и RLCS Сезона 7 Светско првенство.

Резултати од еСпорт на G2
Најдобрите и најпопуларните G2 eSports играчи

Најдобрите и најпопуларните G2 eSports играчи

Марчин Јанковски

Марчин, популарно познат како Јанкос, е полски играч роден 1995 година. Тој ја игра играта League of Legends како џунгларот. Јанкос заработи приближно 492.000 долари од времето кога беше активен и му помогна на тимот да освои неколку турнири. Има освоено повеќе награди, меѓу кои и две МВП титули. Тој исто така беше првиот играч кој освоил повеќе од 300 натпревари на Европското првенство во Лигата на легендите.

Кени Шруб

Кени Шруб, попознат како Кенис, игра Counter-Strike: Global Offensive за тимот за еСпортови G2. Францускиот играч е роден во 1995 година. Тој играше за неколку други тимови пред да се приклучи на G2 eSports, што значи дека му се приклучи на тимот со големо искуство. Добитник е на неколку награди, а едно од неговите главни достигнувања е прогласен за играч на годината за еСпорт на наградите The Game Awards.

Расмус Винтер

Расмус е популарно познат како Капи. Тој ја игра улогата на Mid Laner во играта League of Legends. Данскиот играч почна да игра професионално во 2016 година, но се приклучи на G2 eSports пред сезоната 2019. Тој беше прогласен за МВП на Европското првенство во Лигата на легендите во 2020 година.

Бен Мекмилан, популарно познат како CTZN, е британски професионален играч за еСпорт специјализиран за играта Rainbow Six Siege. CTZN ја освои титулата МВП на неговиот прв настан од прв степен во R6.

Најдобрите и најпопуларните G2 eSports играчи
Каде и како да се обложувате на G2 Esports?

Каде и како да се обложувате на G2 Esports?

Каде да се обложувате на G2 Esports

Онлајн обложувалници за еСпорт понудете го најлесниот начин за обложување на G2 eSports. Стотици обложувалници нудат пазари за обложување за повеќето турнири на кои обично учествуваат G2 eSports. Обложувачите треба да изберат една од таквите обложувалници и да се регистрираат според барањата на давателот на обложување.

При изборот на место за обложување, обложувачите треба да преземат неколку размислувања за да ја добијат најдобрата платформа за обложување еСпорт. Избраната локација за обложување игра суштинска улога во одредувањето на обложувачкото искуство на обложувачите.

Примери за размислувања вклучуваат лиценцирање, достапни начини на плаќање и бонус понуди. Лесен начин да го направите тоа е да проверите реномирана локација за рангирање што ги наведува најдобрите страници за обложување еСпорт. Веб-страницата за рангирање може да обезбеди корисни информации и предлози во врска со изборот на вистинската веб-страница според индивидуалните потреби.

Како да се обложувате на G2 Esports

Обложувачите мора прво да депонираат средства на нивните сметки за обложување, кои ќе ги користат за ставање облози. Повеќето обложувалници нудат неколку начини за плаќање, дозволувајќи им на обложувачите да го изберат најзгодното за нив. Следниот чекор е избирање натпревар на G2 eSports и вистинскиот тип на облог што треба да се постави. Вреди да се напомене дека различните пазари за обложување имаат различни коефициенти.

Покрај тоа, секој обложувач кој сака да победи секогаш треба да се обложува во најдобрите е-спортски тимови на Г2. Покрај фокусирањето на познатиот тим за е-спорт, кој обезбедува на највисоко ниво, одговорното коцкање е од непроценливо значење во уживањето во играта.

Каде и како да се обложувате на G2 Esports?