Најпопуларни Rainbow Six Siege страници за обложување 2024

Објавено од Ubisoft пред неколку години, Tom Clancy's Rainbow Six Siege моментално е во категоријата на високо рангирани е-спортски игри. Повеќето луѓе ја нарекуваат оваа видео игра со стрелање во прво лице (FPS), која Ubisoft Montreal ја објави во 2015 година, како R6. Првично, таа беше достапна на Xbox One, Microsoft Windows и PlayStation 4. Неколку години подоцна, во декември 2020 година, беше објавена надградената верзија на Rainbow Six што можеше да се репродуцира на Xbox Series X/S и PlayStation 5, правејќи ја оваа игра достапна за повеќе FPS фанови ширум светот.

Вреди да се одбележи дека Rainbow Six го замени Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots, кој беше откажан во 2014 година поради технички компликации. Ubisoft одлучи дека е најдобро ако франшизата Rainbow Six им овозможи на играчите да имитираат некои од познатите светски оперативци за борба против тероризмот. Тимот што го создаде Rainbow Six Siege беше ориентиран кон детали за да ги произведе најверодостојните сцени од опсадата.

Најпопуларни Rainbow Six Siege страници за обложување 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Како да играте е-спорт на Rainbow 6 Siege?

Ова бараше вештини за развој на видео игри од највисоко ниво и опширно истражување за да се разберат воените операции во реалниот живот. Програмерите на R6 дури мораа да земат совет од моќни антитерористички единици од различни делови на светот.

Обложувачите кои планираат да се занимаваат со обложување еСпорт R6 треба да научат како функционира оваа високо ценета игра. Ја користи технологијата RealBlast на Ubisoft која овозможува обезбедување на деструктивни средини.

Ова значи дека системот е динамичен, охрабрувајќи ги играчите да соработуваат и да останат будни за да ја совладаат својата околина. Дополнително, достапните мапи се импресивно разновидни, со посебни карактеристики како локација, време од денот, обем и дизајн. Имено, секој од нив претставува нов предизвик за да ги поттикне играчите да развијат нови тактики.

Rainbow Six Siege доаѓа со два типа на оператори - напаѓачи и бранители. Улогата на првиот е да ја прекрши, расчисти и преземе контролата над целта. Од друга страна, бранителот има задача да ја задржи целта и да направи се што е потребно за да ги спречи напаѓачите да ги пробијат влезовите.

Играчот одлучува за улогата што сака да ја игра во достапните режими на игра, вклучувајќи заложник, безбедна област, бомба, ситуации и тактички реализам. Исто така, им е дозволено да го прилагодат своето оружје и опрема, во зависност од тоа што мислат дека им одговара. Секој оператор има право на следново:

 • Два гаџети: R6 има 36 од нив во моментот на пишување на овој пост.
 • Секундарно оружје: Над 70 уникатни секундарни оружја се достапни во оваа игра.
 • 1 – 3 основно оружје: Играчите можат да ги персонализираат користејќи скини за прикачување, кожи од оружје или шарм.

Обложување R6 2024 : сè што треба да знаете

Обложувањето на Rainbow Six Siege е само парче торта. Обложувачите можат да обложуваат додека се во удобноста на нивните домови или на која било друга локација што ја сметаат за соодветна. Сепак, тие прво треба да го најдат најдоброто Сајт за обложување еСпорт, регистрирајте се како обложувач и проверете ги нивните сметки. Платформата за обложување може да бара документи за верификација, како што е лична карта издадена од владата, со што се потврдува дека обложувачот ја достигнал законската возраст потребна за коцкар во нивната јурисдикција.

Пред да стави облози на R6, обложувачот треба да избере и начин на депозит/повлекување за да ги финансира своите сметки за коцкање и да ги извлече финансиите од нив. Потоа, разумно е да се истражува и обложувањето со видео игри за да се разберат основите на облозите R6 и најдобрите практики што треба да се набљудуваат. Некои од деталите што вреди да се откријат се опциите и турнирите за обложување R6.

Кога се обложуваат на Rainbow Six Siege, вештите обложувачи прво ги анализираат достапните натпревари пред да ги стават своите пари. За да ги видите, треба да отидете во центарот за еспорт на нивните избрани онлајн обложувалници за е-спорти и да кликнете на „Rainbow Six Siege“. На оние кои прв патуваат им се советува да обложуваат мали суми, по можност од 10 до 20 долари. Ова им овозможува да бидат на безбедна страна бидејќи можеби нема да разберат дали шансите се во нивна корист или не.

Зошто R6 е популарен за играње и обложување?

R6 е меѓу игрите со шутер во прво лице со најистакнатите бази на играчи ширум светот. Проверете некои од факторите што ја објаснуваат нејзината зголемена популарност во индустријата за игри што расте.

Интернет заедница

Rainbow Six Siege може да се пофали со огромна, разновидна интернет заедница, придонесувајќи таа да биде достоен конкурент на другите видео игри, како на пр CS: ОДИ и Лига на легенди. Нејзините членови често комуницираат преку различни платформи или форуми каде што разговараат за оваа игра, вклучувајќи ги и нејзините фантастични карактеристики и недостатоци.

Бидејќи онлајн заедницата на Rainbow Six Siege е кохезивна, вообичаено е да се најдат љубители на R6 кои споделуваат совети за обложување на тоа. Некои зборуваат за најсигурните обложувалници на глобално ниво и вредните стратегии за користење на нивните услуги. Други ги едуцираат своите пријатели за тоа што треба и што не треба да се обложуваат на Rainbow 6 Siege.

Играње на Rainbow Six Siege онлајн

Нешто друго што ја зголеми популарноста на оваа игра е нејзината одлична игра на интернет. Секој може да ужива да ја игра оваа игра се додека ги исполнува препорачаните системски барања R6, вклучувајќи:

 • Операционен систем: 64-битна верзија (Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 или Windows 10)
 • RAM меморија: 8 GB
 • Процесор: Intel Core i5-2500K @ 3,3 GHz
 • DirectX: 11
 • Поддржани контролери: Мора да биде компатибилен со X-Input
 • Хард диск: 85,5 GB
 • Звук: картичка компатибилна со DirectX инсталирана со најновите драјвери
 • Видео картичка: AMD Radeon HD7970 или Nvidia GeForce GTX 670

За среќа, некои од овие барања за поставување на R6 може да се преговараат. На пример, играчот може да добие 6 GB RAM наместо 8 GB RAM.

Играчите на Big Rainbow Six Siege на кои вреди да се обложувате

Не е изненадувачки, љубовта на некои ентузијасти на Rainbow 6 за оваа игра е инспирирана од нејзините врвни играчи и подвизите што ги постигнале. На пример, Psycho, чие вистинско име е Густаво Ригал, го игра овој е-спорт долго време.

Овој бразилски играч на ЕСЛ беше втор за време на Six Invitational 2020 како член на култниот тим R6 Нинџи во пижами, кој го освои турнирот во 2021 година. Ригал моментално (од 2021 година) е лидер на тимот во играта. Безброј фанови на R6 го играат за да се обидат да бидат добри како него, и други извонредни играчи како Троја „Канаѓанецот“ Јарославски, Џереми „ХистерИКС“ Мао Ксуан Тан, Нџр, ЈРДН и Музи.

Зошто играчите на R6 ја сакаат играта?

Мнозинството играчи на Rainbow Six Siege не можат да се заситат од него, благодарение на некои од неговите уникатни карактеристики кои ја подигнуваат лентата за секој модерен гејмер. На пример, оваа видео игра со брзо темпо доаѓа со интригантен избор на оператори чија комбинација на вештини и гаџети им овозможува да се истакнат.

Гејмерите кои се стремат да напредуваат во играњето R6 мора да бидат врвни стратешки планери. Тие, исто така, треба да поседуваат исклучителни вештини за критичко размислување и да бидат способни да влезат во состојба на проток без напор. Дополнително, Rainbow Six Siege има непредвидливост што бара играчите постојано да внимаваат - нема простор за самозадоволство.

Како да се игра Rainbow Six Siege?

Rainbow Six Siege стана широко префериран е-спорт бидејќи е лесен за играње и совладување. Заинтересираните играчи можат да започнат со проверка на безбројните водичи за почетници R6 достапни на интернет. Откако ќе ги знаат основите на овој FPS, тие треба да ја изградат најдобрата поставка за оваа игра.

Но, постигнувањето игра на највисоко ниво бара многу повеќе. На играчите им се препорачува да експериментираат со различни оператори, режими на игра и гаџети додека не најдат стил на игра што совршено им одговара. Новодојденците не треба да се плашат да се спротивстават на други оператори на нивните нивоа и да се напрегаат да се издигнат во различни фази.

Најголемите играчи и тимови за еспорт на Rainbow 6

Големото виножито Шест опсада играчи и тимови исто така одиграа значителна улога во зголемувањето на популарноста на оваа игра на глобално ниво. Многу луѓе ги следат турнирите R6 за да го гледаат нивниот настап и да видат кој ќе победи. Подолу се некои од најдобро рангираните тимови на R6 и неколку од нивните највешти играчи.

 • Нинџи во пижами: Психо, Музи, Камиказа, пино и ЏУЛИО
 • Течност на тимот: NESKWGA, psk1, Paluh, muringa и Xs3xyCake
 • TSM FTX: Beaulo, Merc, Chala, Geo и Achieved
 • МИБР: Faallz, LuKid, FelipoX, reduct и Rappz
 • Тим oNe Esports: Нескин, Леви, Лагонис, Алем4о и КДС
 • Играње на гиганти: HysterRIX, Lunar, SpeakEasy, jrdn и Ysaera
 • FURIA Esports: Lenda, Highs, R4re, Miracle и Fntzy

Сè за шампионатите во Rainbow Six Siege

Има светско првенство во Rainbow Six Siege каде 45 репрезентации се натпреваруваат за да докажат дека се најдобри во играњето на оваа шутерска игра. Тимовите-учеснички мора да бидат од една националност, при што секој од нивните играчи има државјанство во јурисдикцијата што ја претставуваат. За жал, само дваесет од нив влегуваат во последната фаза, а победникот го носи дома Светско првенство во Виножито Шест трофеј и импресивен 1 милион долари (што може да се промени во секое време)!

Имено, Ubisoft го организираше светскиот куп R6 во летото 2021 година. Бидејќи беше прв од ваков вид, овој настан беше голема работа за целата заедница на Rainbow Six и одличен додаток на овој екосистем за е-спорт.

Презентираше совршена можност за најталентираните играчи на Rainbow Six Siege да уживаат во оваа игра со шутер додека го покажат своето мајсторство во неа. Дополнително, повеќето навивачи на R6 ја искористија оваа шанса да ја покажат својата бескрајна поддршка за нивните омилени тимови и да ја споделат со другите кои ја поддржуваат истата страна.

Ubisoft ги покани првите четиринаесет тимови да учествуваат во финалето на шампионатот Six Invitational 2021 година. Овие беа од Мексико, Австралија, Бразил, Шпанија, Русија, Јужна Кореја, Канада, Франција, Германија, Кинески Тајпеј, ОК, Јапонија, Италија и САД. Останатите 31 мораа да се борат за да бидат меѓу 20-те екипи во последната фаза.

Тимовите кои учествуваа на Шест покани 2021 година

За жал, Virtus.pro и Wildcard Gaming не стигнаа во Париз на овој турнир R6 поради пандемијата Ковид-19. 18-те екипи кои присуствуваа на Шест покани 2021 година беа: нинџи во пижами, Team Liquid, Oxygen Esports, FaZe Clan, Parabellum Esports, Spacestation Gaming, Giants Gaming, G2 Esports, Team oNe Esports, MIBR, Team Empire, Mkers, DarkZero Esports, CYCLOPS, CYCLOPS 9. , BDS Esports и TSM FTX.

Овие тимови на Rainbow Six Siege мораа да следат различни правила за да останат подобни за овој глобален турнир. На пример, им беше дозволено само да ги заменат играчите R6 пред почетокот на натпреварот. Покрај тоа, им беше забрането да се впуштаат во какви било активности што би им доделиле неправедна предност во однос на нивните конкуренти, вклучително и користење на грешки или грешки. Оние кои ќе бидат фатени како прават забранети акции ќе претрпат загуби или ќе бидат дисквалификувани.

Кој го освои Светскиот куп во 2021 R6?

Бразил го освои Шампионатот Six Invitational 2021, при што нинџите во пижами го зазедоа првото место. Овој тим во последната фаза го победи Тим Ликвид од истата земја со 3-2. Други бразилски тимови кои патуваа во Париз за ова натпреварување беа:

 • ФаЗе клан
 • ФУРИЈА
 • Тимот на Не
 • МИБР

Некои од играчите со најдобри перформанси наградени за време на Six Invitational 2021 беа Paluh, NESKWGA, Beaulo, Pino и JoyStiCK.

Обложување на турнири во Rainbow Six Siege

Обложувањето на Светскиот куп на Виножито 6 функционира многу како обложување на фудбал или други титули во е-спорт. Играчите прво треба да изберат тим за поддршка. Не мора да им биде омилен, особено ако шансите покажуваат дека е аутсајдер и се работи за пари. Следната работа е да се создаде стратегија за коцкање која ќе го покрие износот што би сакале да го вложат, типовите на облози R6 што треба да се дадат приоритет и апликациите за е-спорт обложување што треба да се истражуваат.

Исто така, разумно е да се запознаете со пазарите за обложување R6 обезбедени од повеќето спортски книги. Еден од нив е директниот победник што им овозможува на коцкарите да се обложуваат на тимот за кој мислат дека ќе си замине со трофејот на Светскиот куп R6 и паричната награда.

Друг пазар на R6 е финалистот на турнирот кој нуди шанси за тоа дали одреден тим ќе стигне до финалето или не. Победникот на регионот исто така вреди да се истражува. Тоа им овозможува на обложувачите да се обложуваат на тимови во одреден регион, како што се Азија, Европа или Северна Америка.

Најдете ги совршените обложувалници R6

Изборот на доверлив провајдер на Rainbow Six Siege е задолжително кога се обложувате преку Интернет на овој FPS. Некои луѓе кои прв патуваат наидуваат на различни проблеми со кои се идентификуваат најдобрите, но тоа не е комплицирано. Првиот чекор е да ги поминете карактеристиките на страниците за обложување е-спорт што некој сака да ги открие.

Паметно е да барате работи како што се великодушни промоции, највисока поддршка за корисници и пренос во живо. Вредните апликации за обложување е-спорт, исто така, треба да обезбедат многу начини на плаќање за погодност. Тие треба да вклучуваат универзални како PayPal, Bitcoin, Neteller и Skrill.

Некои од најдобро оценетите обложувалници за е-спорт на пазарот денес се Betsson, BetWay, 10bet, Betwinner, Casumo, ComeOn, 22BET и Bet365. Овие доаѓаат со различни карактеристики. Оттука, обложувачите не треба да очекуваат исти процеси на регистрација, системи за депонирање/повлекување или методи на поддршка. Обезбедените бонуси исто така се разликуваат во однос на видот и наградата. Онлајн обложувалницата R6 со која се задоволува коцкар зависи од потребите што планираат да ги задоволат или искуствата што ги посакуваат.

Играчите треба да знаат дека R6 не е толку популарен како индустриските титани како што се League of Legends и Dota 2, иако се обидува да го достигне. Затоа, апликациите за обложување е-спорт што го нудат може да бидат ограничени бидејќи нејзиниот пазар е помал.

Следете ги најдобрите тимови на Виножито 6 за прецизно да се обложувате

Нема сомнение дека Rainbow Six Siege доаѓа со просперитетна еспортска сцена. Обложувачите кои се желни за ставање победнички облози треба да ги следат најдобрите R6 тимови врз основа на нивните перформанси. Некои од нив се како што следува:

Течност на тимот

Имајќи освоено над 1 милион долари, Течност на тимот се гордее со тоа што е еден од угледните лидери на еспортската сцена денес. Исклучителните играчи на овој тим може да се пофалат со огромно искуство не само во R6, туку и во други добро познати титули за е-спорт, како што се CS: GO и Fortnite. Покрај тоа, има многу победи под својот појас, вклучувајќи ја и наградата од 450.000 долари што ја освои на Six Invitational во 2021 година, откако го освои второто место.

BDS Esport

BDS е еСпорт со седиште во Женева, кој заработи преку 500.000 долари преку играње R6. Еден од најдобрите играчи на Rainbow Six Siege на овој тим е Елемзје, чии перформанси беа извонредни и покрај тоа што малку беа изложени на многу R6 тактики. Друг е Шаико, легендарен француски играч кој покажа завидна извонредност во играњето е-спорт, благодарение на неговиот хипер-фокус и супериорна свесност.

Нинџи во пижами (NiP)

НиП обезбеди огромен 1 милион долари откако се појави како конечниот победник на Six Invitational во 2021 година. Во 2020 година, таа беше втора на истиот турнир; оттука ова беше импресивно подобрување. Овој тим со години доминира во индустријата за е-спорт, а во неа е повеќе од две децении. Долго време се натпреваруваше и во Counter-Strike: Global Offensive.

Тимска империја

Team Empire е врвен R6 тим со репутација дека напредува во сите титули за е-спорт, вклучувајќи ги Call of Duty, StarCraft II и League of Legends. На неговата листа на извонредни играчи R6 се JoyStiCK, ShepparD, Scyther и Always. Овој тим го обезбеди првото место во Шест мајор Рали 2019 година.

Тим на еСпорт

Оваа бразилска организација за е-спорт се стекна со репутација за играње R6 и други игри како што се Counter-Strike, League of Legends и Free Fire. Нејзините активни играчи на Rainbow Six Siege вклучуваат Лагонис, Нескин, КДС, Леви и Алем4о.

Тим SoloMid (TSM)

TSM е уште еден брилијантен изведувач во Rainbow Six Siege. Играчите на оваа организација за е-спорт со седиште во САД покажаа одлични вештини за играње други возбудливи игри како што се Apex Legends, League of Legends, Magic: The Gathering Arena и Battlegrounds Mobile India. Beaulo, Merc, Chala и Geometrics се некои од најзначајните играчи на овој тим R6.

Играње на гиганти

Џиновите може да се пофали со два тима од виножито 6 - шпански тим и тим од Сингапур. Некои од солидните членови на оваа професионална организација за е-спорт се SpeakEasy и HysteRiX. Имено, Giants исто така има тимови кои се натпреваруваат во Call of Duty, CS: GO, Fortnite, League of Legends и Rocket League. За жал, и покрај тоа што беше реномиран тим R6, тој загуби на Six Invitational во 2020 година.

Добрите и лошите страни со обложувањето R6 преку Интернет

Иако леташе под радарот кога првпат беше претставен на светот во 2015 година, Rainbow Six Siege доби безброј позитивни критики и од играчите и од љубителите на еспортот.

Добрите страни:

 • Различни класи на играчи: R6 има многу оператори од кои играчите можат да изберат, во зависност од нивниот најпрефериран стил на игра. Примери за оние во базенот на напаѓачите се Хибана, Термит, Зеро, Кали, Аце, Црнобрад, Тачер, Номад, Гридлок, Зофија и Маверик. Списокот на бранителите на оваа онлајн тактичка игра со стрелци доаѓа со оператори како што се Aruni, Smoke, Wamai, Melusi, Jäger, Warden, Clash и Alibi.
 • Редовни пакети за проширување: Тимот зад развојот на R6 објавува нови пакети за проширување на секои три месеци. Тие имаат дополнителна содржина и вредни ажурирања за игра за да им понудат на ентузијастите на Rainbow 6 извонредни искуства за играње.
 • Натпреварувачка сцена: R6 доаѓа со особено конкурентна природа која постепено расте. Силните тимови продолжуваат да се обидуваат да се подобрат за да ги зголемат шансите да ги победат своите противници. Она што е уште подобро е дека е можно да се заменат улогите или да се играат стилови и потенцијално да се фатат ривалите на стража.

Конс:

 • Понекогаш, серверите на Ubisoft не работат. Многу играчи се пожалија дека нагло биле исклучени од R6. Други, исто така, признаа дека не можат да лоцираат натпревари. Имено, Ubisoft ги направи сите напори да ги реши овие проблеми и да испорача позадоволителни искуства со игрите.

Разбирање на коефициентите за обложување Rainbow 6

Учење да се препознае R6 коефициенти за обложување е од суштинско значење за обложувачите кои планираат да се обложуваат на оваа тактичка видео игра со шутер. Ова им овозможува да ги пресметаат своите потенцијални добивки и да знаат дали треба да се држат до одредена веб-страница за е-спорт обложување или не. Вообичаено, повеќето обложувалници ги прикажуваат како децимали, фракции или коефициенти R6 на пари.

Популарноста на децималните шанси за Rainbow 6 Siege е во пораст, благодарение на нивната леснотија за читање. Обложувач треба да ги умножи со нивниот влог за да ги дознае нивните добивки. На пример, ако облогот R6 доаѓа со коефициент од 1,65, еве како тие треба да ја пресметаат својата добивка, под претпоставка дека обложуваат 30 фунти:

30 £ x 1,65 = 49,5 фунти (нивната добивка е 19,5 фунти откако ќе го одземат нивниот првичен облог од 49,5 фунти).

Како децимални коефициенти, фракционите коефициенти се исто така прилично лесни за разбирање. На пример, ако тимот на R6 на кој сакате да се обложувате има коефициент од 7/4, тоа значи дека за секои 4 фунти што ги вложувате, ќе добиете 7 фунти, со што ќе остварите добивка од 3 фунти.

Шансите на Moneyline се исклучително популарни меѓу платформите за обложување во САД R6. Овие се претставени во однос на -100. Врз основа на нивните пресметки, точниот симбол и број дадени на одредена опција за обложување зависат од тоа дали букмејкерот мисли дека одреден тим R6 ќе победи или загуби. Типично, знакот плус го покажува аутсајдерот во натпреварот, додека негативниот знак го демонстрира победничкиот тим.

Совети и трикови за обложување R6

Секој обложувач може да успее да се обложи на Rainbow Six Siege, без разлика на нивното ниво на искуство. Ова е лесно остварливо ако совладаат неколку практични совети и трикови за обложување R6. Еден од нив е да дознае како работат онлајн обложувалниците како дел од нивното истражување пред обложување. Ова го прави создавањето на нивната сметка за коцкање и ставањето на нивните облози директно - заштедувајќи им време и дозволувајќи им да се фокусираат на одреден натпревар R6.

Друга работа што треба да ја направат жестоките обложувачи во еспорт е да научат за различните тимови R6 и нивната историја. Тоа им помага да знаат на кого да се обложуваат за да ја зголемат нивната веројатност да добијат пристојна исплата. Во суштина, минатото на тимот не е единствениот фактор што вреди да се земе предвид при изборот на страна за време на онлајн обложувањето Rainbow 6 Siege.

Играчите исто така треба да ги земат предвид шансите. Затоа, препорачливо е да се поддржи јасен фаворит наместо да се надеваме дека аутсајдерот ќе се претстави подобро и покрај тоа што има мали шанси.

Да се биде паметен се препорачува и за време на обложувањето R6. Коцкарите треба да се стремат да ги направат најдобрите потези врз основа на нивните уникатни ситуации. На пример, ако обложувачот штотуку влегол во сцената на обложување е-спорт, треба да се оддалечи од сложените облози додека целосно не сфатат како функционира сè. Освен тоа, освојувањето на еден или два облози не треба да го направи човекот доволно пресигурен за да постави екстремно ризични облози.

About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Џанг Веи, попознат во Еспорт арената како „DragonMaster“, издлаби ниша како лидер на мислата на раскрсницата на онлајн казината и Esports. Со непогрешлив инстинкт за трендови, во комбинација со прецизно внимание на деталите, тој е и стратег и визионер во областа.

Send email
More posts by Zhang Wei