Кои се најдобрите наслови за еСпорт на кои треба да се обложувате?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerTomas NovakFact Checker

Светот на е-спорт секојдневно се шири бидејќи повеќе луѓе ги гледаат и учествуваат во игрите. Сепак, поради проширувањето на еспортските настани, друг бизнис се прилагоди за да биде во тек со најновите трендови. Обложувањето за е-спорт штотуку беше достапно во бизнисот со обложување, така што страствените играчи, гејмери ​​и обложувачници веројатно можат да заработат пари од нивните омилени настани. Доколку сте заинтересирани да ја испробате својата рака во обложување на е-спорт, следново е листа на врвни еСпортови кои сега се најпопуларни во овој сектор.

Кои се најдобрите наслови за еСпорт на кои треба да се обложувате?

1. Контра-штрајк: глобална офанзива (CS: GO)

Без сомнение, CS:GO е еден од најдобрите еСпортови на кои може да се обложувате. Играчите во овој FPS ѕвонат за виртуелна слава во оваа онлајн арена за стрелање со повеќе играчи. Од објавувањето во 2012 година, GS: GO им обезбеди на гејмерите часови забава.

Го има најголемиот пазар за еСпортови на кожата на оружје и добива редовни подобрувања преку закрпи. Има годишни големи турнири како IEM Katowice, ESL One Рио де Жанеиро, DreamHack Anaheim и ESL One Cologne.

Наградните фондови на овие турнири постојано надминуваат милион долари и привлекуваат публика од над милион луѓе. Не е изненадување што Counter-Strike: Global Offensive беше толку успешен. Сезоните не завршуваат; затоа забавата трае цела година.

2. League of Legends (LoL)

Една од многуте причини League of Legends (LoL) стана еден од најдобрите еСпортови во светот е нејзиниот поттик за коцкарската индустрија. Иако е најпопуларен во Азија, има над осум милиони корисници ширум светот. Наградниот фонд за официјалната LoL eSports League вреди 80 милиони долари.

3. Повик на должност

Call of Duty постојано се рангира високо меѓу најдобрите акции за обложување еСпорт на кои може да се обложуваат пари. Од нејзиното воведување пред приближно 20 години, оваа игра собра неверојатна база на фанови. Никој тогаш не можеше да го замисли огромниот успех што на крајот ќе го доживее оваа титула.

Досега се дистрибуирани над 400 милиони копии од играта. Сепак, нивото на конкуренција на професионалните еСпорт турнири е без преседан.

Интересот за конкурентен мултиплеер започна со Call of Duty 4: Modern Warfare и оттогаш само расте. Развивачот на играта, Activision, објави Call of Duty League со 12 тима, моделирана по популарната Overwatch League.

4. Храбар

Valorant од Riot Games, шутер за херои во прво лице објавен во 2020 година, набрзо се здоби со популарност, особено кога се обложува на еСпорт. Турнејата на шампионите VALORANT е серија на турнири со три нивоа: VALORANT Challengers, VALORANT Masters и VALORANT Champions.

Моментално во развој е верзијата на Valorant само за мобилни телефони, платформата на Riot Games за обложување на најпопуларните еСпорт игри. Поради фокусот на мобилните играчи, оваа игра се очекува да ја задржи или зголеми својата позиција како лидер на пазарот во еСпортските обложувања.

Image

5. DotA 2

Што се однесува до најдобрите еСпортови за обложување, Dota 2 е на второто место на повеќето сајтови. Целиот награден фонд ја издвојува оваа игра од нејзините конкуренти на пазарот за еСпорт. Но, има широк спектар на награди на располагање, во зависност од вашиот статус. Огромниот награден фонд може во голема мера да биде финансиран од обожавателите кои купуваат борбена пропусница во играта.

Колекцијата има широк спектар на содржини, како што се ликови за репродукција, скинови, предизвици и многу повеќе. Наградните пари сочинуваат 25% од компендиумот и беа над 34 милиони американски долари во изминатите години.

6. Fortnite

Има неколку аспекти што треба да се земат предвид кога се дискутира Одржливоста на Fortnite како еСпорт. Најдобрите играчи на Fortnite заработиле повеќе пари отколку во кој било друг нов еСпорт.

Повеќе луѓе имаат освоено пари на Fortnite отколку на кој било друг еСпорт. Над 250 милиони играчи се пријавија за играта на сите платформи.

7. StarCraft II

Оваа стратешка игра постои веќе некое време. Сепак, и покрај нејзината старост, StarCraft II ја задржа својата популарност на еСпорт сцената како една од најдобрите акции за обложување е-спорт. Ретко се прикажува на телевизија, а повеќето негови играчи се од Јужна Кореја. Наградата ESL Pro Tour Starcraft II е над 4 милиони долари. Неговата огромна популарност е затоа што привлекува голем број обложувачи од целиот свет.

Завршни мисли

Другите еСпортови, како што е Apex Legends, Battle Royale игра, растат. Популарноста на овие игри се искачува од многумина онлајн еСпортски обложувалници инкорпорирајте ги на нивните платформи.

eSports можеби е забавен начин за заработка и е истражен за вклучување во Олимпијадата. Горенаведените се најдобрите еСпортови за обложување. Некои се популарни затоа што постојат долго време, додека други се популарни затоа што се добри. Овие натпревари за еСпорт додаваат нешто важно на традиционалното однесување на игри, што овозможува да заработите пари со обложување на еСпорт.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како да ги одредам најдобрите наслови за еСпорт за обложување?

Оценете ја популарноста на играта, конкурентната сцена и неодамнешните перформанси за да ги идентификувате главните кандидати.

Дали одредени еСпортови жанрови се поповолни за успех во обложувањето?

Да, жанровите како шутери во прво лице и MOBA често нудат различни можности за обложување поради нивната конкурентна природа.

Кои фактори треба да ги земам предвид пред да ставам облог за еСпорт?

Анализирајте ги силите на тимот, формата на играчите, неодамнешните резултати од натпреварите и сите тековни турнири за да донесувате информирани одлуки за обложување.

Може ли да им верувам на коефициентите за обложување еСпорт за да ги водат моите избори?

Иако шансите даваат увид, нивното комбинирање со истражување за динамиката и перформансите на тимот ја подобрува вашата стратегија за обложување.

Дали има конкретни турнири или лиги познати по возбудливи и профитабилни еСпортски обложувања?

Да, големите турнири како The International (Dota 2) и League of Legends World Championship привлекуваат значителен интерес за обложување, нудејќи возбудливи можности.

Водич за почетници за еСпорт обложување Fortnite

Водич за почетници за еСпорт обложување Fortnite

Добредојдовте во адреналинското царство на Fortnite eSports обложување! Без разлика дали сте ентузијаст за игри или искусен обложувач, овој водич за почетници е ваш пасош за разбирање на работите на обложувањето на натпреварите во Fortnite. Од дешифрирање на статистиката на играчите до совети за стратегиско обложување, ве опфативме. Подготвени сте да го подигнете вашето искуство со игри? Зафатете се и истражете ги нашите препорачани опции за казино во топ-листата на eSportsRanker - каде што ве чека возбудата на обложувањето Fortnite!

Врвни совети за еСпорт обложување за CS:GO

Врвни совети за еСпорт обложување за CS:GO

Дали сте подготвени да се нурнете во возбудливиот свет на обложувањето CS:GO? Тоа е патување кое ветува и возбудувања и предизвици, совршено за сите кои сакаат да додадат дополнителен слој на возбуда во нивното искуство со еСпорт. Без разлика дали сте искусен гејмер или нов во областа на еСпортовите, овој напис е вашиот сеопфатен водич за правење информирани облози на натпреварите CS:GO. За да започнете со десната нога, топло ви препорачувам да посетите највисоко оценет сајт од EsportsRanker. Ова ќе ви даде цврста основа и ажурирани информации за да го започнете вашето обложувачко патување.

Добрите и лошите страни на користењето криптовалути за обложување на еспорти

Добрите и лошите страни на користењето криптовалути за обложување на еспорти

Криптовалутите веќе некое време се на усните на многу луѓе. Како што повеќе луѓе учат за овие дигитални валути, толку повеќе стануваат ентузијасти да ги користат за деловни и лични работи. Сепак, како и со секоја друга добра работа, обложување со криптовалути имаат своја темна страна, особено кога ги користите за еСпорт обложување. 

Еспорт наспроти спортско обложување: сеопфатна споредба

Еспорт наспроти спортско обложување: сеопфатна споредба

Добредојдовте во возбудливото царство на обложување, каде страста за спорт и е-спорт се среќава со возбудата на исчекување и стратегија. Ако сте почетник кој зачекорува во овој жив свет, ве чека просветлувачко патување. Овој водич е прилагоден за да ви помогне да ги разберете нијансите помеѓу еспортското обложување и традиционалното спортско обложување. Додека го истражувате овој водич, не заборавајте да го посетите EsportsRanker за извонредно искуство и најдобрите совети во индустријата. Нивните страници на врвот на листата се одлична почетна точка за да се нурнете во акцијата.

Кои се врвните бонуси за обложување еспортски?

Кои се врвните бонуси за обложување еспортски?

Индустријата за е-спорт продолжува да расте од сила до сила. Со сите показатели кои укажуваат на позитивна иднина, оваа индустрија привлече огромно внимание од различни страни, меѓу кои клучна е индустријата за онлајн обложување.

Кои се најпопуларните титули за е-спорт за обложување во Азија?

Кои се најпопуларните титули за е-спорт за обложување во Азија?

Добредојдовте во возбудливиот свет на Esports во Азија, динамичен и возбудлив универзум каде возбудата од видео игрите се среќава со стратешкото царство на обложувањето. Ако сте страсни за игри и желни да ги истражите можностите за обложување, дојдовте до совршеното место. Еспортот не е само форма на забава; тоа е развој на пејзаж кој нуди уникатен спој на ангажирање и можности и за искусни обложувачи и за новодојденци. Додека влегувате во овој жив свет, размислете да ги посетите казина со топ листа на EsportsRanker за да го започнете вашето патување. Подгответе се да истражувате во врвните титули за е-спорт што ги привлекуваат обложувачите низ Азија во 2024!

Кои се сајтовите за онлајн е-спорт и зошто треба да ги посетите?

Кои се сајтовите за онлајн е-спорт и зошто треба да ги посетите?

Добредојдовте во динамичното царство на еспортско обложување, каде што возбудата од конкурентните игри се спојува со возбудата на стратешките обложувања. Како почетник кој се движи по овој возбудлив пејзаж, на работ сте да го отклучите светот на можностите. Еспортските обложувања, особено преку онлајн казина, добија значителен моментум, нудејќи уникатен и привлечен начин да се потопите во виртуелните арени на вашите омилени игри.

Обложување на еспорти наспроти онлајн казино игри: јасна споредба

Обложување на еспорти наспроти онлајн казино игри: јасна споредба

Реалноста на современото интернет коцкање е тоа што претставува бескрајни можности. Играчите можат да се обложуваат на спортски и казино игри со значителна леснотија. Исто така, љубителите на коцкање секогаш ќе имаат повеќе од доволно на своите раце. 

Сеопфатен водич за обложување на храбри еСпорт натпревари

Сеопфатен водич за обложување на храбри еСпорт натпревари

Најновиот наслов од Riot Games, Valorant, гледа многу активности на конкурентното коло за игри. Вљубениците во обложување најверојатно ќе забележат зголемување на пазарите за е-спорт кај нивната претпочитана обложувалница, а Valorant веројатно е една од достапните игри.

Топ 8 совети за обложување еспортски за подобри шанси

Топ 8 совети за обложување еспортски за подобри шанси

Добредојдовте во возбудливиот свет на е-спорт обложување! Ако сте почетник, овој сеопфатен водич е прилагоден за вас. Тој е преполн со практични совети и согледувања кои ќе ви помогнат да донесувате информирани одлуки и да ги подобрите вашите шанси во обложувањето е-спорт. Пред да се нурнеме, еве повик за акција: Посетете го eSportRanker за да ја истражите нивната топ листа на препорачани еспортски казина. Оваа платформа е фантастична почетна точка за примена на знаењето што ќе го стекнете овде.

Што е обложување Overwatch: Практичен водич за почетници

Што е обложување Overwatch: Практичен водич за почетници

Онлајн обложувањето е-спорт има свој дел од предизвици. Можеби е тешко да се дефинира обложувањето Overwatch, што е со бројните оператори и секој што треба да ги сфати точките за активирање во различни режими и можности на игра.

Што се тренерите за еСпорт и што прават тие?

Што се тренерите за еСпорт и што прават тие?

Ако сте заинтересирани за е-спорт, можеби сте забележале објава за тренер на универзитет или помала, грасрут организација. Можеби ќе се запрашате: „Што се тренери за еспорти или тренери за еспорти, и зошто се толку важни за индустријата за игри?