Сè што треба да знаете за: Crypto Betting

Веројатно сте забележале дека на интернет кружи нов збор. Зборуваме за крипто или криптовалути. Тони луѓе тврдат дека тоа е следната голема работа. Crypto ветува дека ќе го револуционизира начинот на кој размислуваме за пари или фиат валути. Поради сите придобивки што ги обезбедуваат криптовалутите во светот на финансиите, многу луѓе почнаа да ги користат за меѓусебни трансакции или размена на вредност меѓу себе.

Еспортските обложувања се една од вообичаените области каде што луѓето почнаа да прифаќаат криптовалути. Ако се занимавате со крипто и сакате да дознаете повеќе за крипто еспортските обложувања, тогаш сте на вистинското место. Еве го нашето мислење за сè што треба да знаете за обложување на е-спорт со помош на крипто.

Сè што треба да знаете за: Crypto Betting
Водич за обложување Crypto Esports

Водич за обложување Crypto Esports

Со порастот на популарноста на криптовалутите, коцкарите за е-спорт почнуваат да инкорпорираат криптовалути. Ако никогаш не сте слушнале за крипто е-спорт обложување, ќе бидете изненадени кога ќе слушнете дека е многу популарно.

Тони онлајн обложувалници, ако не и речиси сите, почнаа да вклучуваат функции за обложување со криптовалути. Повеќето обложувалници обезбедуваат бонуси и промотивни понуди и на крипто е-спорт обложување.

Водич за обложување Crypto Esports
Што е крипто/криптовалута

Што е крипто/криптовалута

Криптовалута или крипто е уште еден збор за дигитална валута. Можете да го замислите како салдото на сметката што го гледате на вашите банкарски апликации или кога се најавувате на веб-страницата на вашата банка.

Сепак, разликата помеѓу бројот што го гледате на вашите банкарски сметки и криптовалутите е дека состојбата на вашата сметка всушност се потпира на централната власт, која е владата, во речиси сите случаи.

Криптовалутите не се потпираат на ниту еден вид централна власт. Наместо тоа, криптовалутите се одржуваат со помош на дигитална книга која ги евидентира и складира сите трансакции.

Што е крипто/криптовалута
Што е крипто еспортско обложување

Што е крипто еспортско обложување

Крипто обложување е-спорт е токму она што го сугерира името. Крипто е-спорт обложување е кога користите криптовалута за да направите депозити на онлајн обложувалница за е-спорт а потоа искористете ги тие депозити за да направите облози на еспортски натпревари.

Процесот на крипто е-спорт обложување е исто така доста сличен на обложувањето со кој било друг метод на депозит. Разликата е во тоа што ќе ги користите вашите крипто-паричници за да направите депозити.

Што е крипто еспортско обложување
Дали вреди да се обложувате со криптовалути?

Дали вреди да се обложувате со криптовалути?

Има тони придобивки од користењето криптовалути за правење депозити на веб-страниците за коцкање е-спорт. Може да останете анонимни, а трансакциите се брзи.

Сепак, ќе треба да добиете криптопаричник ако сакате да користите методи за крипто депонирање. После тоа, ќе треба да добиете некои криптовалути од крипто берзите.

Иако ова може да биде преголема мака за некои луѓе, дефинитивно вреди за луѓето кои ги претпочитаат сите придобивки што ги нудат криптовалутите.

Дали вреди да се обложувате со криптовалути?
Најдобри криптовалути за еспортски обложување

Најдобри криптовалути за еспортски обложување

Луѓето влегуваат во криптовалути од различни причини. Некои луѓе купуваат Биткоин како инвестиција, а други добиваат DogeCoin поради неговата релевантност на мемите. Некои луѓе претпочитаат Solana поради неговата голема брзина на трансакции и колку е евтино да се префрли.

Значи, ако го барате најдоброто крипто за еспортско обложување, тогаш имате среќа бидејќи многу од нив се одлични за таа конкретна задача. Еве некои од најдобрите крипто опции за плаќање за е-спорт обложување и зошто тие се толку одлични. Можете да изберете еден врз основа на вашите преференции.

 • Солана (СОЛ): Солана е веројатно еден од најдобрите криптови за е-спорт обложување. Солана докажа дека може да се справи со над две илјади трансакции во секунда.
 • Ethereum (ETH): Додека Ethereum е малку побавен од Солана, со околу 12 до 25 трансакции во секунда, тој е пошироко прифатен.
 • Биткоин (БТК): Биткоинот е најпопуларната криптовалута. Ако тоа е единствениот крипто што го поседувате, тоа е одлична опција за е-спорт обложување.
 • Тетер (USDT): Ако сте нови за криптовалути, веројатно наједноставниот крипто за користење е Tether или USDT. USDT е врзан за американскиот долар, што значи дека 1 USDT секогаш ќе биде еднаков на 1 $.
Најдобри криптовалути за еспортски обложување
Најдобрите страници за обложување еспортски за крипто

Најдобрите страници за обложување еспортски за крипто

Има тони обложувалници кои почнаа да вклучуваат опции за крипто плаќање. Не само тоа, туку има тони обложувалници кои имаат само опции за крипто депозит.

Сепак, не сите од нив се одлични. Некои може дури и да ве измамат. Интернетот е полн со извештаи за луѓе кои ги губат сите пари на обложувалница која или не била легитимна или имала некои сериозни безбедносни проблеми.

Поради оваа причина, првото нешто што треба да го направите додека ги избирате најдобрите обложувалници за крипто е дали страницата е легитимна или има безбедносни проблеми. Можете да го направите тоа со проверка на некои осврти.

Откако ќе се уверите дека страницата за обложување е целосно безбедна за користење, можете да преминете на други работи. Некои важни карактеристики што треба да се погледнат во обложувалницата за крипто вклучуваат достапни е-спорти, шанси за обложување, други достапни активности, бонуси и промоции и надоместоци за депозити.

Еве некои од најдобрите страници за обложување е-спорт за крипто:

 • Гансбет
 • Парипеса
 • LibraBet
 • Року
 • JoyCasino
 • Казино Јупи
 • 1 Облог
 • TonyBet
 • Рабона
 • Номини
 • Вазамба
 • Паримач
 • Мегапари
 • Малина
 • Betwinner
 • Бетмајстор
 • ThunderPick

Иако ова се некои од најдобрите обложувалници за крипто, одлучувањето за една локација е нешто што треба да го направите сами. Пробајте некои од нив за да видите кој ви се допаѓа најмногу.

Најдобрите страници за обложување еспортски за крипто
Како да се обложувате со биткоин

Како да се обложувате со биткоин

Ако размислувате да започнете да користите крипто за еспортско обложување, веројатно ќе го користите Биткоин бидејќи е најпопуларната криптовалута.

За да се обложувате со биткоин, прво ќе треба да се одлучите за обложувалница која дозволува Bitcoin како метод за депонирање, кој исто така е легитимен и безбеден. Можете да погледнете и неколку други функции, како што се опфатени и е-спортот.

Откако ќе најдете локација, регистрирајте се на платформата и направете некои депозити користејќи го вашиот паричник Bitcoin. И на крај, искористете ги депозитите за да поставите облози на исходот од еспортски настан.

Како да се обложувате со биткоин
Еспортско обложување со биткоин чекор по чекор

Еспортско обложување со биткоин чекор по чекор

За да ви помогне подобро да разберете, еве чекор-по-чекор водич за тоа како да се обложувате на е-спорт користејќи Bitcoin.

 • Чекор 1: Најдете легитимна и безбедна страница за обложување е-спорт која нуди Bitcoin како метод за депозит. Исто така, проверете дали ви се допаѓа веб-страницата врз основа на карактеристиките што ги нуди.
 • **Чекор 2:**Регистрирајте се на платформата.
 • **Чекор 3:**Проверете дали вашиот биткоин паричник е надополнет со барем износот што сакате да го користите за обложување.
 • **Чекор 4:**Користете го вашиот биткоин паричник за да префрлите малку Биткоин на обложувалницата. Погрижете се да испратите тест износ за да знаете дека сте ја внеле вистинската адреса на паричникот.
 • **Чекор 5:**Изберете е-спорт игра и настан на кој сакате да се обложувате.
 • **Чекор 6:**Најдете облог што ви се допаѓа врз основа на коефициентите.
 • **Чекор 7:**Ставете облог користејќи ги депозитите што сте ги направиле со Биткоин.
 • **Чекор 8:**Почекајте да заврши облогот и тоа е тоа.
Еспортско обложување со биткоин чекор по чекор
Совети и трикови за еспортско обложување со биткоин

Совети и трикови за еспортско обложување со биткоин

Еве неколку совети и трикови за е-спорт обложување со Bitcoin што можете да ги користите за безбедно и ефективно обложување.

 • Пред да го внесете целосниот износ додека правите депозит, тестирајте го со многу помал износ за да бидете сигурни дека сте ја внеле вистинската адреса.
 • Проверете ги прегледите за страницата за обложување што ќе ја користите за да видите дали страницата е легитимна или не. Ако не го направите ова, може да завршите со губење на целиот ваш Bitcoin.
 • Погрижете се да не внесувате никакви информации во врска со вашиот сопствен биткоин паричник. На обложувалниците не им се потребни тие информации за депозити.
 • Биткоинот можеби нема да има иста цена секој ден, па дури и секој час. Проверете ја цената на Биткоин за да видите дали го добивате точниот износ на кредити на обложувалниците.
Совети и трикови за еспортско обложување со биткоин
Обложување за е-спорт користејќи криптовалути наспроти други банкарски методи

Обложување за е-спорт користејќи криптовалути наспроти други банкарски методи

Иако е-спортското обложување со криптовалути е слично на обложувањето со други банкарски методи како банкарски трансфер, Skrill и Neteller, има и неколку разлики меѓу нив. Целосниот процес на обложување со користење на криптовалути и други банкарски методи е целосно ист откако ќе се направат депозитите.

Откако ќе направите депозити, ќе треба да изберете облог за еспортски настан и ќе треба да ги проверите шансите, без разлика дали користите Биткоин или кој било друг метод за правење депозити. Разликата помеѓу двата типа на обложување е во методот на депозит.

Со редовните методи на депонирање, ќе ви треба или банкарска сметка или е-паричник, што исто така бара да отворите банкарска сметка за да можете да префрлите пари на е-паричникот. Од друга страна, со крипто, потребен ви е крипто-паричник, што е многу различно од банкарска сметка.

Друга разлика помеѓу крипто обложувањето и обложувањето со користење на други опции за депозит е анонимноста. Крипто депозитите ви дозволуваат да бидете целосно анонимни.

И на крај, имаме време на трансакции и такси за трансакции. Со други банкарски методи, понекогаш може да очекувате да чекате повеќе од еден ден за да заврши трансакцијата. Меѓутоа, со крипто, трансферот е моментален. Крипто овозможува и многу побрзи брзини на трансакции.

Обложување за е-спорт користејќи криптовалути наспроти други банкарски методи

Најнови вести

Користење криптовалути за еспортско обложување
2022-11-10

Користење криптовалути за еспортско обложување

Криптовалутите веќе некое време се на усните на многу луѓе. Како што повеќе луѓе учат за овие дигитални валути, толку повеќе стануваат ентузијасти да ги користат за деловни и лични работи. Сепак, како и со секоја друга добра работа, обложување со криптовалути имаат своја темна страна, особено кога ги користите за еСпорт обложување.