Team Envy

Envy Gaming е компанија за забава и еСпорт со седиште во Северен Тексас. Envy Gaming се спои со OpTic Gaming во 2021 година за да формира еден од најпопуларните еСпорт тимови. Овие тимови се OpTic Texas во Call of Duty Лигата, Dallas Fuel во Overwatch Лигата, прворангираните тимови Halo Championship Series, Valorant и Rocket League. Секој ден, милиони обожаватели ги гледаат креаторите на содржини за игри и животни стилови на компанијата на YouTube, Twitch и други платформи за социјални медиуми.

Team Envy е основан во 2007 година со умешен список на Call of Duty. Мајк Руфаил, сопственикот и извршен директор, оттогаш ја претвори организацијата со седиште во Далас во еден од најголемите еСпорт тимови во светот. Пост Мелоун, Руфаил, Хектор Родригез, Греј телевизија и пионерот за еСпорт Хектор Родригез се сопственици на Envy.

Team Envy
За Team Envy

За Team Envy

На Руфаил му помага Кен Херш, стратешкиот инвестициски партнер кој е сопственик на Hersh Interactive Group. Друг партнер на тимот е професионален покер играч. Има некои дополнителни инвестиции од значајни семејства од Тексас, локални инвеститори и некои национални инвеститори. Team envy има партнерства со големи брендови како што се Acer's Predator Gaming, Corsair, Jack in the Box, Jack's Links и Acer's Predator гејмерската линија.

Играчи

Ростерот Valorant го предводи генералниот директор Талеспин, псевдоним Рони ДуПри. Главен тренер на тимот е Чет Синг. Членови на тимот се Џими Нгуен, алијас Марвед, Џејкоб Витакер, алијас Јај, Виктор Вонг и алијас Виктор. Остин Робертс, позната и како Крашис, и ФНС, чие полно име е Пујан Мехта, се нејзини играчи.

Хектор „H3CZ“ Родригез, актуелниот претседател на OpTic Gaming, е задолжен за Call of Duty. Сет „Скамп“ Абнер го води тимот, потпомогнат од шампионите во мулти-FPS, Ентони „Шотзи“ Куевас-Кастро, Индервир „Или“ Даливал и Брендон „Даши“ Отел.

Lunchbox и Џејсон Браун, тренерот, го сочинуваат Team Halo Envy. Луцид, вистинско име Том Вилсон, официјално име iGotUrPistola Џастин Дис, Џои Тејлор, алијас TriPPPeY и Бред Лоус, алијас aPG се играчите.

Dallas Fuel, исто така, има повеќе играчи на Overwatch, надгледувани од Волф и Клинт Петрзелка како менаџери на играчи. Членовите на тимот се Mat' Tazmo' Taylor, Helen' Dear' Jang, Taehun' Edison' Kim и Eui-Seok Lee, познат и како Бестрашен. Hyeonseok "ChiYo" Han, Yeong-Han Kim, познат и како SP9RK1E и Han-Been Choi, алијас Hanbin, се другите играчи. Поставата ја комплетираат Џун Квон, Минсео „Гријо“ Канг и Донг-Ха Ким, алијас Доха.

Во списокот на Ракетната лига се Ник „магла“ Костело, познат и како Андреас Џордан, и Пјер Силфвер, популарно Турбополса.
Сет Менфилд е единствениот претставник на Team Envy во Magic: The Gathering. Во Super Smash Bros., Џастин Халет и Allias Wizzrobe го претставуваат Team Envy.

За Team Envy
Најсилните игри на Team Envy

Најсилните игри на Team Envy

Team Envy се натпреварува, проследува и создава содржини за различни видео игри. Франшизата има еСпорт тимови во Rocket League, Call of Duty, Overwatch, Valorant и Super Smash Bros. Envy Gaming беше прогласена за осма највредна организација за еСпорт во светот од Форбс во 2019 година.

Повик на должност

Team Envy е можеби најдолготрајниот и највидливиот професионалец Повик на должност тим. Сепак, тимот неодамна имаше свој дел од проблеми. Envy не успеа да создаде постава што може постојано да носи трофеи дома, а исто така да ја обезбеди конзистентноста потребна за претставување на брендот. Ова се должи на честите движења на списокот, колективните слаби перформанси и губењето на ценети играчи.

Ореол

Кога Ореол Беше претставен Infinite, Envy беше еден од деветте франшизирани тимови кои влегоа во лигата во нејзиното повторно раѓање. Секој од деветте тимови ја доби својата спартанска кожа и карактеристична кожа и амблем на оружје. Зависта ги охрабри навивачите да го купат скинот „ограничено издание“ на нивниот тим.

Храбар

Envy, северноамериканска организација за еСпорт, го ребрендираше своето Храбар тим да се натпреварува под банерот OpTic Gaming. Тимот има освоено над 250.000 долари на турнири низ годините.

Ракетна лига

Откако ја купи поставата Northern Gaming во 2017 година, се приклучи и Team Envy Ракетна лига. Компанијата го објави својот список во 2018 година, но се врати во 2020 година откако беше купена од Vanguard.

Најсилните игри на Team Envy
Зошто е популарен Team Envy?

Зошто е популарен Team Envy?

OpTic има освоено 47 титули и има над 24 милиони следбеници на социјалните мрежи. OpTic Gaming се спои со Envy Gaming во 2021 година, а H3CZ стана членка на сопственичката група на организацијата. OpTic Texas ќе се натпреварува во сезоната на Call of Duty Лигата во 2022 година, обидувајќи се да ја врати титулата заработена од Империјата Далас во 2020 година.

Team Envy се натпреварува во различни еСпорт игри, кои на коцкарите им обезбедуваат широк спектар на опции за обложување. Најдобрите страници за обложување Team Envy нудат конкурентни коефициенти за тековните и претстојните натпревари.

Team Envy имаше неколку одлични сезони и неверојатни достигнувања во бројни категории на еСпорт. Тие се сметаат за една од најуспешните еСпорт организации во историјата на CS: GO и Call of Duty. Тимот е првиот северноамерикански тим за еСпорт кој е прогласен за шампиони на Korea Overwatch. Team Envy исто така ја има најдолгата победничка серија во Гинисовиот рекорд на Overwatch.

Зошто е популарен Team Envy?
Награди и резултати на Team Envy

Награди и резултати на Team Envy

Еспортот моментално е неверојатно популарен низ целиот свет. Настаните ги вклучуваат најдобрите еСпорт тимови кои обезбедуваат добро искуство за најдобрите гејмери. Веќе има стотици големи еСпорт настани кои се одржуваат ширум светот, со големи наградни фондови.

Огромна и разновидна избор на еСпорт турнири лежи во центарот на еСпорт индустријата. Тие се срцето што чука во индустријата за еСпорт, поставувајќи ја основата за врвно тимско играње еСпорт и обложување е-спорт. Еспортските турнири порано беа мали, локално домаќински настани. Сега, еден турнир може да вреди десетици милиони долари.

Забележителни резултати

Тимот на Call of Duty го освои шампионатот CWL 2016 година, каде што ја добија наградата од 800.000 американски долари. Тие, исто така, го освоија Националното првенство на MLG Online 2010. Во шампионатот CWL 2017 година, тимот освои 200.000 долари завршувајќи втор. Екипата исто така беше второпласирана во CWL Pro League Stage 2 Play-off 2017, освојувајќи 120.000 долари. Тимот исто така беше вицешампион во три големи прилики. Тие вклучуваат Шампионатот Call of Duty 2014 и 2013 и MLG Online национално првенство 2010. Со текот на годините, тимот освои над 1,8 милиони долари.

Тимот на Хало освои неверојатни 200.000 долари на Светското првенство во Хало 2017 година, завршувајќи на второто место. Тие исто така освоија 100.000 американски долари на истиот турнир во 2018 година. , и HCS Pro League NA 2016 есен: Редовна сезона.

Други резултати

The Valorant победи на VCT 2021: North America Stage 1 Challengers 2 и Cloud9 To The Skyes. Тимот освои 125.000 фунти на VCT 2021: Фаза 3 Мастерс - Берлин во истата година. Тимот заврши на третото место во плејофот за предизвикувачи на VCT 2021: Северна Америка фаза 3, освојувајќи 15.000 долари.

Ракетната лига имаше бројни победи. Тој победи на WePlay Esports Invitational во кој учествуваше Rocket League- Северна Америка. Тие исто така победија на RLCS сезона X-Spring: Lamborghini Open -NA Регионален настан 3 и RLCS сезона X- Winter: NA регионален настан 2. Team Envy победи на RLCS сезона X- Fall: NA регионален настан 3. RLCS 2021-22- есен: NA регионален настан 3- Fall Classic и Gfinity the United Kingdom Elite Series- Сезона 3.

Награди

  • Награди за игри 2015 - играч на годината за еСпорт
  • SXSW Gaming Awards 2016 - Најкорисен тим за еспорти
  • Награди за еСпорт индустрија 2016 - Тим на годината за еСпорт
Награди и резултати на Team Envy
Најдобрите и популарни играчи на Team Envy

Најдобрите и популарни играчи на Team Envy

ЈКап

Во Call of Duty, тимот го претставува Џордан Каплан. Американецот е рангиран на 193-то место на глобално ниво и на 26-тото место во САД. 28-годишниот играч има освоено речиси 400.000 долари на 97 турнири. Во овие натпреварувања, Џордан има рекорд на победи од 57,73%.

Апатија

Друг добро познат играч на Call of Duty на Team Envy е Брајан Желјазков. Во 71 натпреварување во кое се натпреварувал, играчот има стапка на победа од 54,44 проценти. Преку овие натпревари, играчот собрал преку 300.000 долари заработка. Тој е рангиран на 253-то место на глобално ниво и на 39-тото место во САД.

Среќен

Винсент Шопенхауер е официјалното име на играчот на Валорант, роден во Франција. Најдобриот играч има освоено над 400.000 долари во вкупниот награден фонд од над 130 турнири. Тој во моментов е рангиран на 310-то место во светот и на 10-тото место во неговата родна земја. Тој има 82,08 проценти победи на сите настани.

Атомски

Во натпреварот Rocked League, 18-годишниот играч е многу омилен. Масимо Франчески, целото име на играчот, имаше процент на победа од 74,57 на 55 турнири. Преку овие настани тој заработи повеќе од 100.000 долари.

Најдобрите и популарни играчи на Team Envy
Каде и како да се обложите на Team Envy

Каде и како да се обложите на Team Envy

Loot.bet, Pixel.bet и 1xBet се меѓу најдобрите еСпортски обложувалници. Овие веб-страници се грижат за широк опсег на пазарни сегменти за помали и значајни настани на Team Envy. Опцијата за разговор во живо обично е достапна за време на пренос во живо, а читањето на забелешките на другите луѓе може да покаже што мислат другите за перформансите на тимот и моменталната состојба на тимот. Овие страници се препорачуваат за Valorant обложување, Halo, Rocket League и други активности.

Која е најдобрата стратегија за обложување за обложување на Team Envy?

Пред играчите да почнат да се обложуваат на Team Envy, обично е разумно да се одреди буџет и да се знае колку се подготвени да потрошат. Од клучно значење е да се депонираат само суми што некој е удобно да ги загуби бидејќи некои облози ќе бидат ставени на облози кои веројатно нема да добијат.

Гледањето на претходните натпревари на Team Envy е одличен метод за да се запознаете со тимот. Тоа помага да се одреди кој еСпорт игри тие се одлични во и каде играчите можат да најдат подобри можности за обложување. Ова е исто така одличен пристап за запознавање на поединечни играчи и нивниот придонес во севкупните перформанси на тимот.

Од клучно значење е да се проверат достапните пазари за обложување на повеќе обложувалници за еСпорт, во зависност од тоа на која игра играчите на еСпорт сакаат да се обложуваат. Ова му овозможува на некој да постави облози кои имаат поголема веројатност да добијат. Победниците на натпреварите, победниците на круговите и севкупните победници се најчестите пазари за еСпорт на кои новодојденците треба да размислат.

Директни или идни облози, облози со хендикеп, над/помали облози, парни-непарни облози, хендикепи и облози за хеџ се некои од другите пазари за обложување. Додека ги има многубројни Сајтови за обложување еСпорт, обично е добра идеја да се истражат областите со кои некој е запознаен.

Каде и како да се обложите на Team Envy