Најпопуларни Honor of Kings страници за обложување 2024

Honor of Kings е игра со мултиплеер онлајн битка арена (MOBA) за која можеби сте слушнале или не, во зависност од степенот до кој сте го истражувале конкурентниот свет на игри. Или можеби сте слушнале за King of Glory, што е синоним на Honor of Kings. Играта дели многу паралели со другите игри на МОБА, особено League of Legends и DOTA 2. Меѓутоа, ако овој кинески аутсајдер допрва треба да разбушави неколку пердуви и да ја зграби вашата љубопитност, дозволете ни да нурнеме во деталите за да можете да ги пополните празнини и ја комплетираат сликата за тоа што точно е.

Додека Honor of Kings го започна своето патување како афера само за Кина, таа брзо доби привлечност меѓу милиони играчи на копното и наскоро ќе се прошири на глобалната публика до 2015 година. По огромната популарност на играта, продуцентот, TiMi Studios (подружница на Tencent Games), создаде „Arena of Valor“, меѓународна верзија на играта чиј дизајн и мотор на корисничкиот интерфејс се исти како и оригиналот. Сепак, за да се елиминира секоја можност за забуна, оваа објава ќе се фокусира на главната игра, Honor of Kings, која ужива мултимилионска база на играчи од 2022 година.

Најпопуларни Honor of Kings страници за обложување 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Обложување на Честа на кралевите

Честа на кралевите е фантастична титула за е-спорт за многу обложувачи. Некои од причините зошто милиони луѓе се обложуваат на оваа игра го вклучуваат следново:

 1. Honor of Kings е првенствено игра заснована на вештини, исто како и многу други MOBA игри. Како резултат на тоа, предвидувањето на исходот од натпреварот е полесно отколку во игрите на среќа
 2. Станува збор за мобилна видео игра. Да, мобилните игри стануваат се попопуларни побрзо, а пишувањето е на ѕидот каде што лежи иднината на еспортските игри. Постои дури и апликација за е-спорт обложување Honor of Kings
 3. Играта е лесно достапна на многу страници за еспорт обложување.

Како да поставите облог

За да поставите облог на честа на кралевите;

 • Направете сметка во обложувалница и направете депозит
 • Најавете се, изберете Крал на славата и побарајте натпревар што ве интересира
 • Изберете пазар за обложување и ставете го вашиот облог

Опции за обложување

Следниве се главните опции за обложување достапни на еспорт-локациите за обложување Honor of Kings.

 • Количина на мапи
 • Првата уништена кула
 • Првата крв
 • Вкупно вештини
 • Победник на една карта
 • Целосниот победник на играта

Зошто Честа на кралевите е популарна?

Иако Honor of Kings можеби не е толку популарен како League of Legends (ова е поинаква класа, сепак), сепак е една од најпознатите популарни игри за е-спорт севкупно. Забавно е да се игра бидејќи ви овозможува да тестирате како изгледа животот на кралот; одлуката е целата твоја, дали сакаш да бидеш голем или суров. Од завршување задачи за награди и брак со принцезата до победување на непријателите и сè помеѓу, играта ви овозможува да ги направите сите. Но, зошто популарноста на играта е во пораст? Па, ајде да дознаеме.

Едноставност

Нема ништо сложено кога станува збор за играње Honor of Kings. Играта е едноставна: користете специјални вештини за да контролирате лик и да стекнете злато и искуство со убивање на ликови и противници што не се играчи. Можете да го искористите вашето стекнување за да ги подобрите способностите на вашиот карактер.

Повеќе начини на игра

Ви подарува Honors of Kings различни стилови на игра за да изберете, осигурувајќи дека нема да потонете во монотонија. Овие начини на игра го вклучуваат следново:

 • Шах
 • Судир на земјата на соништата
 • Бесконечна пресметка
 • Мохист Мехатех
 • Битката кај Чангпинг
 • Рангирана Matchmaking
 • Долина на кралевите

Се разбира, секој од горенаведените начини на игра има свој сет на правила и опкружување. Можете да изберете помеѓу вештачката интелигенција и противниците од реалниот живот.

Играчите можат да изберат од широк спектар на херои

Фактот дека Honor of Kings ви овозможува да изберете огромен опсег на херои е уште една интригантна карактеристика на оваа игра. Овие херои вклучуваат Поддршка, Арчер, Атентатор, Воин и Тенк. Секој од нив има уникатна позадина, кожа и вештини. Овие уникатни способности можат да бидат корисни во различни ситуации.

Работи на повеќе уреди

Оваа акциона-авантуристичка видео игра работи на таблети или паметни телефони и е компатибилна со уреди со Android и iOS. Голем плус е тоа што не се потребни многу години за да се вчита.

Интернет заедницата Honor of Kings

Honor of Kings е една од оние игри за еСпорт со огромна интернет заедница која опфаќа играчи, обложувачи, па дури и обожаватели. Ја играат милиони луѓе ширум светот и може да се пофали со милиони активни корисници дневно. Во 2020 година, на пример, играта има просечно 100 милиони активни корисници месечно.

Играње Honor of Kings онлајн

Честа на кралевите ги спротивставува два тима еден против друг. Целта на играта е да се уништи таборот на противникот или основната зграда која се наоѓа во срцето на секој комплекс. Се разбира, има сили и одбранбени сили меѓу камповите за да им помогнат на играчите да ја освојат таблата. Покрај акумулираните војски за контрола на картата, играчите мора да стекнат и искуство, што им помага да отклучат нови способности и да ги подобрат постојните. Играчите исто така мора да соберат злато за да купат нови шампиони и стоки од продавницата. Тимот кој успешно ќе го уништи таборот на противникот ја добива играта. Зарем тоа не е доволно едноставно?

Чест на најдобрите тимови и играчи на Кралевите

Честа на кралевите е а игра на стратегија и планирање, што бара тимот да биде добро подмачкан. Најдобрите тимови се составени од играчи кои ја имаат истата страст за играта и ја играат долго време. Еве некои од најдобрите тимови:

 • Нова Еспортс
 • SK Gaming
 • Кралската никогаш не се откажувај
 • eStar Gaming
 • Течност на тимот
 • Едвард Гејминг
 • Сите гејмери
 • Turnso Gaming
 • Херојот ЏиуЏинг
 • Vici Gaming
 • EVOS Esports
 • SMG
 • Нечесните воини

Врвни играчи

 • Пич
 • Векс
 • Пенг Јунфеи
 • Ли Дахенг
 • Ханзо
 • Сириана
 • Ванг Тианлонг
 • Џунг Летијан
 • Чичи
 • Џијанг Тао

Дали постои турнир на честа на кралевите?

Како и повеќето игри за е-спорт, Honor of Kings имаше свое светско првенство. Беше познат како Светски шампионски куп на честа на кралевите. Ова беше годишен настан кој траеше пет години, од 2016 до 2021 година. Отпрвин (во 2016 година), турнирот беше познат како Куп на шампионите на кралевите, но го промени своето име во Куп на шампиони на честа на кралевите. Како тоа да не беше доволно, турнирот повторно ќе го смени своето име во Меѓународен повик за шампионски куп на честа на кралевите следната година. Вкупно 16 екипи учествуваа во изданието во 2018 година, а седум и девет тима дојдоа од Меѓународните квалификации и Кралот Про лигата, соодветно.

Во 2019 година, името на турнирот повторно беше променето во Светски шампионски куп на честа на кралевите. Ова издание обедини шест екипи од Корејската Кинг Про лига и уште шест од Кралот Про лигата. Сопствениците на турнирот оттогаш одлучија да го спојат Купот на Светскиот шампион на честа на кралевите во Светскиот куп Арена на храброста, кој сега е најголемиот турнир на честа на кралевите и Арена на храброста. Некои од земјите со најдобри перформанси во Светскиот шампионски куп на честа на кралевите се Кина, Кореја и Хонг Конг.

Обложување на Honor of Kings кај провајдерите

Обложувањето на Honor of Kings кај провајдерите оди подалеку од самото регистрирање на страница и ставање облог. И додека има многу добри еСпортски обложувалници таму, наоѓањето на една на која можете да му верувате може да биде предизвик. Но, тука е договорот; треба да го изберете најдобриот сајт. Еве ги главните фактори за кои треба да се погледне кога изборот на најдобрата страница за еспорт обложување.

 • Шансите: Дефинитивно сакате да го извлечете максимумот од вашата парична инвестиција и затоа изборот на страница со најдобри шанси е критичен.
 • Безбедност: Најдобрите платформи за обложување е-спорт мора да користат SSL шифрирање за да ги заштитат вашите лични информации. Исто така, треба да има сигурни начини на плаќање и автентична лиценца.
 • Достапни опции за обложување: Најдобрата еСпортска обложувалница за Honor of Kings треба да понуди широк спектар на пазари за обложување, вклучувајќи ги и најпопуларните, како што се победникот на крајот на играта, првото убиство, комбинации на херои итн.
 • Бонуси и промоции: Искористувањето на стимулации и промоции е централно за уживање во еспортските обложувања. Затоа, ќе ви треба страница која нуди дарежливи стимулации.
 • Мобилна компатибилност: Од 2022 година, поголемиот дел од обложувачите ги користат своите телефони и таблети; овие гаџети се погодни и ви дозволуваат да се обложувате во движење. Бидете сигурни дека вашата страница за обложување е оптимизирана за овие мали екрани.

Следете ги тимовите на Best Honor of Kings и обложувајте се прецизно

Препорачливо е да се биде внимателен кога обложување на кој било тим за е-спорт. Вие не само што се будите, изберете тим и почнете да се обложувате. Добро запознајте го тимот, вклучително и неговите сегашни играчи. Се разбира, не сакате да ги инвестирате вашите пари таму каде што нема враќање.

Како што можете да видите, има многу тимови на Honor Kings таму, што може да биде предизвик да се каже кои се најдобрите тимови и играчи. Бидејќи Кралот на славата е огромен хит, привлекува многу играчи, па мора да го испитате секој тим за да откриете сè што треба да знаете за да започнете со обложување веднаш.

Вреди да се напомене дека врвните играчи често се менуваат, затоа погрижете се да ги земете предвид најновите натпреварувања и перформанси. Неколку тимови и играчи од Азија се на самиот врв на топ листите за честа на кралевите, но тоа не значи дека нема етаблирани тимови со елитни играчи од другите континенти. Како што рече, најдобрите тимови на Honor of Kings (од 2022 година) за обложување го вклучуваат следново:

 • Нова Еспортс
 • SK Gaming
 • EVOS Esports
 • Кралската никогаш не се откажувај
 • eStar Gaming
 • Нечесните воини
 • Течност на тимот
 • Едвард Гејминг
 • Сите гејмери
 • Turnso Gaming
 • Херојот ЏиуЏинг

Добрите и лошите страни

Не е важно колку е популарна Честа на кралевите; има и добри и лоши страни.

Добрите

 • Играта нуди повеќе режими за избор, вклучително Dreamland Clash, Infinity Skirmish, Battle of Changping, Valley of Kings, Mohist Mechatech и Ranked Matchmaking. Овие режими обезбедуваат играчите да уживаат во она што најмногу ги интересира.
 • Секогаш има големи награди за освојување. Не многу игри за еСпорт нудат толку големи наградни фондови како Honor of Kings
 • Играта е пријателска за мобилни телефони. Без разлика дали имате уред со Android или iOS, секогаш можете да го репродуцирате омилениот режим во движење.

Конс

 • Играта може да предизвика зависност и за младите и за возрасните. Како што објави BBC, родителите и воспитувачите се загрижени дека децата стануваат зависни од играта. Всушност, играта беше критикувана од весникот People's Daily поради нејзиниот потенцијал да влијае на тинејџерите. Деловниот модел на Tencent се заснова на тоа што постоечките клиенти поминуваат повеќе време со неговите производи
 • Секој режим има свој сет на правила, што може да биде тешко да се сфати ако немате добра меморија. Освен тоа, Honor of Kings можеби не е ваша работа ако не знаете што подразбира играњето како тим.

Разбирање на коефициентот за обложување Honor of Kings

Дали сакате да ги потонете забите во обложувањето Честа на кралевите? Тоа може да биде застрашувачко на почетокот, особено ако не разбирате како функционираат шансите на играта. Оттука, важно е да се посвети значително време на разбирање на шансите. Запомнете, разбирањето на шансите е можеби еден од најтешките аспекти на обложувањето. Тоа е, исто така, местото каде што некои непријателски сајтови за обложување ќе се обидат да ве искористат. Така, разбирањето на шансите е од суштинско значење.

Шансите значат веројатност на лаички јазик. На пример, ако превртите паричка, таа ќе слета или на глава или на опашка. Без оглед на предвидувањето што ќе го добиете, имате 50/50 шанси да го направите правилно. Во суштина, вака функционираат шансите. Но, какви се вашите шанси да победите на Honor of Kings?

Па, никогаш не треба да се изгуби од вас дека сите шанси во оваа игра се наредени против вас, а тие варираат врз основа на голем број фактори, како што се формата на тимот и моменталните играчи.

Совети и трикови за обложување Honor of Kings

Ако навистина сакате да бидете добри во обложување, ќе треба да вложите многу мозоци. Следниве три совети би требало да ви бидат корисни, особено ако штотуку започнувате со обложувањето Кралот на славата.

 • Земете какви било бонуси. Овие бесплати се голем поттик за вашиот субсидирам, така што можете да продолжите да се обложувате без да трошите премногу од вашите пари.
 • Дали вашето истражување. Успешното еСпортско обложување бара опсежно истражување. Правењето сопствено истражување ќе ви помогне да донесувате информирани одлуки. Ти треба да ги разбираат тимовите и играчите, но нема да ги знаете додека не истражите. Како што велат, обложувајте се со главата, а не со срцето.
 • Започнете со мали облози како почетник
 • Не ризикувајте повеќе пари отколку што можете да изгубите
 • Не губите во шах
About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Џанг Веи, попознат во Еспорт арената како „DragonMaster“, издлаби ниша како лидер на мислата на раскрсницата на онлајн казината и Esports. Со непогрешлив инстинкт за трендови, во комбинација со прецизно внимание на деталите, тој е и стратег и визионер во областа.

Send email
More posts by Zhang Wei