Суштински стратегии за еспортско обложување: целосен преглед

Обложувањето е-спорт се смета за нов тренд во светот на обложувањето и стана популарен начин за поминување време онлајн додека се обидувате да освоите пари. И додека обложувањето со еСпорт, како и секоја друга форма на коцкање, не гарантира никаков профит, добрата стратегија може да ви помогне да го извлечете максимумот од искуството.

Ако барате повеќе информации за тоа како да инвестирате во стратегија за обложување е-спорт, тогаш ова е блог пост за вас! Но, што е стратегија за обложување еСпорт?

Суштински стратегии за еспортско обложување: целосен преглед
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Објаснето е стратегија за обложување за е-спорт

Стратегијата за обложување еСпорт е збир на правила кои ве водат како да се обложувате на еСпорт. Имањето стратегија покажува зрелост во обложувањето, како и добро познавање на актуелниот пејзаж на обложување. Стратегијата ги разгледува различните променливи кои можат да влијаат на вашите шанси за победа на еСпортски облог. На пример, пред да ставите облог, ќе треба да направите истражување за настанот, да дознаете дали ги има во некои вести и да прочитате за нивните минати перформанси за да одредите кои се шансите.

Зошто е корисно да имате стратегија за обложување

Во денешното општество, луѓето се навикнати на моментално задоволство како што доаѓа од нивните паметни телефони. Тие очекуваат работите да се завршат побрзо, бидејќи тоа е она што ги нахрани преку маркетингот на социјалните мрежи. Старомодниот начин на правење работи - одвојување многу време и размислување за тоа - не одговара на сегашната генерација.

Со оваа ненадејна промена во начинот на кој живееме, дојде до зголемување на побарувачката за стратегии за обложување еСпорт за да им се помогне на обложувачите да го извлечат максимумот од своите обложувачки искуства. Погледнете ги следните три причини поради кои треба да размислите да имате стратегија за вашето еСпортско обложување.

Помага при управување со субсидирам

Вообичаена грешка што ја прават повеќето луѓе кога станува збор за еСпорт обложување е неодредувањето буџет. Добрата стратегија за обложување еСпорт ќе помогне во управувањето со субсидирам. Може да помогне со тоа што ќе се осигурате дека вашата банка е здрава и дека нема да ги изгубите сите ваши пари во случај на лош облог. Важно е да разберете колку пари треба да депонирате на страницата секој ден, дури и ако тоа се само неколку долари, бидејќи губењето пари на еСпорт обложување не е новост.

Еден начин да заштедите пари додека се обложувате на еСпорт е да имате стратегија која вклучува поставување месечен лимит за депозит. Ова може да помогне во управувањето со субсидирам и да гарантира дека нема да ги потрошите сите ваши пари ако работите почнат да одат на југ за вашиот тим за време на натпревар или турнир.

Помага да се минимизираат загубите

Добрата стратегија за обложување еСпорт не значи само обложување на кој било настан - туку само во оние каде што вашите шанси за победа се големи. Еден начин да знаете каде да ги ставите вашите пари е да откриете кој тим е фаворизиран од обложувалниците или другите обложувалници. Дополнително, ако вашата стратегија вклучува ставање мали облози, тогаш ќе се заштитите од губење премногу пари на еден облог.

Овозможува максимална забава

Најлошото нешто што можеш да го направиш е да се вклучиш во еСпорт обложување со начин на размислување да го добиеш секој облог. Всушност, обложувањето, како и секоја форма на коцкање, е за губење, иако победата е многу возможна. Но, обложувањето има повеќе од само победа или губење; забавниот дел.

Обложувањето е-спорт е популарна забава која им дава можност на луѓето да се дружат, да гледаат еСпорт настани, па дури и да се дружат. Ако имате стратегија за обложување која вклучува обложување мали суми, тогаш можете да го ставите вашиот облог, да седите назад и да се концентрирате на гледање на вашиот фаворит, знаејќи дека нема шанси да изгубите премногу пари на облогот што сте го ставиле.

Како да креирате стратегија за обложување еСпорт

Креирањето стратегија за обложување е сложен процес кој бара разбирање за тоа како функционираат стратегиите за обложување. Ова е уште покомплексно со фактот дека не постои единствена стратегија која гарантира профит. Затоа, експертите за обложување препорачуваат да испробате неколку стратегии за обложување додека не стигнете на онаа што работи за вас.

Основите за креирање стратегија за обложување е-спорт

Без разлика на стратегијата што ја смислувате, постојат најмалку три основи на процесот на креирање: наоѓање на вистинската обложувалница, разбирање на тимовите за еСпорт и знаење како да управувате со вашата банка.

Наоѓање на вистинската обложувалница

Има многу обложувалници, но не сите имаат исти коефициенти за секој натпревар. Сакате да најдете букмејкер со коефициенти кои одговараат на вашата стратегија за пласирање. Дополнително, безбедноста на вашите пари е критична. Игнорирањето на ова може да се покаже како премногу скапо за вас на долг рок.

Нечесните платформи за обложување еСпорт се чини дека се насекаде на интернет, но има безброј вистински обложувалници. Ако одвоите момент да проверите Прегледи на веб-страниците за еСпортски обложувалници онлајн, треба лесно да најдете безбедна, безбедна локација.

Разберете ги е-спорт тимовите и играчите

Ова е исто толку важно како да се најде вистинската обложувалница. Од клучно значење е да знаете на кого се обложувате и како играат поединечните играчи или кои играчи би можеле да ги користат во својот тим. Разбирањето на секоја од нивните силни и слаби страни може да ви помогне да ги намалите вашите опции за обложување пред да ги ставите вашите облози.

Исто така, важно е да се земат предвид работите како што се резултатите против заедничките противници или неодамнешните промени направени од тимот. Ќе ви помогне доколку внимавате и на потенцијални немири кои би можеле да влијаат на тоа како луѓето се обложуваат на овие натпревари.

Управување со субсидирам

Голема грешка што луѓето ја прават со управувањето со субсидирам е премногу играње и премногу обложување. На овој начин, тие завршуваат трошат премногу пари на погрешни облози без пари.

Кога победуваат, нивните добивки обично се изедени од нивните загуби. Затоа солидното управување со субсидирам е суштински дел од секоја ефективна стратегија за обложување. Постојат многу начини да управувате со вашата банка, вклучително и поставување на лимити за депозит и поретко обложување.

Каде да барате стратегија

Барањето сигурна стратегија за обложување еСпорт не е тешка задача. Постојат многу извори на информации на интернет, вклучително и блогови. Погледнете ги и видете што велат. Други обложувачи исто така може да имаат свои стратегии што функционираат за нив; овие луѓе можат да бидат и снаодливи на некој начин.

Совети за еспортски обложување

Совети за обложување MOBA

MOBA е мултиплеер онлајн борбена видео игра во која играчите контролираат херој со уникатни вештини и способности и се придружуваат на еден од двата тима составени од други херои. Ако размислувате да се впуштите во обложување МОБА, еве неколку совети кои ќе ве водат.

Изберете MOBA игри што добро ги разбирате. Некои популарни избори вклучуваат Лига на легенди, Херои на бурата, Дота 2, и Smite. Со толку многу MOBA игри достапни на интернет, можно е да се биде џек на сите занаети и господар на ниту еден. Тоа може да биде опасно во обложувањето.

Обложувајте се на најдобрите тимови. Мудриот обложувач ретко ги ризикува своите пари на најслабите тимови.

Користете професионални обложувачи како ваш водич. Професионалните обложувачи ги собраа своите часови за играње и искуство со многу различни игри и можат да ви дадат експертски увид за сите видови облози.

Совети за обложување Battle Royale

Знајте ги најдобрите тимови и најдобрите играчи кога се обложувате на Battle Royale како на пр PUBG. Тимовите кои се успешни во Battle Royale се оние со најдобрите играчи. Важно е да знаете кои се овие играчи бидејќи тие ќе ви дадат увид во она што се случува во играта и ќе ви дадат некои вредни информации за тоа како да ставате паметни облози.

Знајте ги најдобрите облози за вашите посебни потреби. Постојат многу различни видови на обложување што можете да ги правите во Battle Royale. Можете да се обложите на победникот, локацијата или количината на убиства.

Изберете обложувалници со најдобри коефициенти кога се обложувате на Battle Royale.

Совети за обложување FPS

Има многу FPS игри таму, вклучувајќи CS: ОДИ, Надгледување и Бојно поле, на кои можете да се обложувате. Првиот чекор е да знаете на кој тим и играч се обложувате. Ова ви дава добра идеја за нивната стапка на победа во текот на изминатите неколку месеци. После тоа, важно е да знаете кои обложувалници ги нудат најдобрите коефициенти на пазарот. Конечно, мора да знаете на која FPS игра се обложувате, бидејќи различните игри имаат различни шанси.

Совети за обложување RTS

RTT се тип на онлајн видео игра со повеќе играчи, името доаѓа од Стратегија во реално време. RTS отсекогаш бил популарен меѓу гејмерите, но популарноста на овој жанр се зголемува со брзо темпо со неговата заедница, натпревари и турнири. Со RTS игри како што се Starcraft II, Total War: WARHAMMER II и Age of Empires II, љубителите на обложување имаат многу можности да си ја пробаат среќата во еСпортските обложувања. Но, како и другите жанрови, обложувањето RTS бара стратегија и трикови.

Прво и основно, немојте да бидете фатени во средината на измамници. Изборот на реномирана локација за обложување е-спорт на RTS зависи од фактори како што се искуството на играчите, начините на плаќање и поддршката на клиентите. Испитајте ја страницата на која сакате да се регистрирате за да одредите како изгледа.

Добрата страница мора да има и одличен интерфејс и треба да биде брза, без разлика дали е на компјутер или паметен телефон. RTS се игри со брз ритам, така што ви треба супер-одговорна страница што може да ви овозможи да ги промените вашите облози за неколку секунди. Друг совет за обложување е да ставате облози кога шансите се највисоки. Шансите на РТС продолжуваат да се менуваат, па можеби ќе сакате да внимавате на нив. Освен тоа, можеби ќе сакате да се држите настрана од обложувалниците со најниски коефициенти.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Водич за еСпортско обложување за еСветско првенство на ФИФА 2022 година
2022-04-28

Водич за еСпортско обложување за еСветско првенство на ФИФА 2022 година

Еден од долгоочекуваните еСпорт настани оваа година е FIFA eWorld Cup 2022, најпрестижниот турнир на еСпорт сцената на ФИФА. Да, има многу други турнири на ФИФА на кои треба да се обложувате, но тие не го привлекуваат влијанието што доаѓа со еСветскиот куп на ФИФА. Во оваа статија, обложувачите можат да дознаат сè што треба да се знае за претстојниот турнир.