Evil Geniuses

Evil Geniuses е еден од најпопуларните тимови за е-спорт со седиште во Сан Франциско, Калифорнија. Таа е меѓу најстарите познати институции за видео игри. Со својата долга историја, Evil Geniuses ја обликуваше гејмерската сцена од нејзиното основање во 1999 година. Нивниот успех зависи од способноста на нивните гејмери да го изберат своето патување и да бидат храбри без да бидат ограничени од барањата.

Ефикасната примена на оваа стратегија доведе до нивен континуиран успех во светот на професионалните игри, оставајќи долготраен печат во нивната историја.

Evil Geniuses
Тимско верување

Тимско верување

Тимот, исто така, претставува широк спектар на достигнувања на вешти минати ѕвезди. Тие историски наследства и големи партнерства беа инструментални за привлекување врвни таленти. Дополнително, овие му помогнаа на тимот во нивните напори да се изгради и повторно да се измисли.

Смелите стратегии на тимот се направени поради нивната доверба дека победата е повеќе за подготовка отколку за кревање трофеј. Ја подигна границата со постојано избирање на она што е правилно наместо нормите на индустријата за игри. Професионалното ниво на грижа и почитување на членовите на нивниот тим, вклучително и играчите е извонредно. Нови начини за наградување на гледачите и фановите се воведени и од врвниот тим за е-спорт.

Овие активности ги подобрија вкупните шанси за успех на тимот. Тимот на EG премина во светот на игрите со воведување на нови визуелни игри со текот на годините. Успешно тимот постигна напредок со инкорпорирање на борбени спортови во својот гејмерски универзум. Заедно со регрутирањето на нови играчи, овие обврски му помогнаа на тимот да остане конкурентен во новата средина.

Регрутирањето се врши повремено од тимот и тие секогаш се фокусираат да ги задржат талентираните вработени. На потенцијалните играчи им се даваат еднакви можности да се натпреваруваат и да добијат шанса да се приклучат на тимот. Раководството на овој тим претпочита страст и талент наместо етикети како што се пол, етничка припадност или ориентација. Тие имаат за цел нивниот простор да ги препознае сите гејмери.

Игри кои на познат тим за еспорт е добар во Dota 2, League of Legends, CS: GO, Rocket League, EG Prodigies, LC Academy, Valorant и Fighting Games.

Тимско верување
Играчите на Evil Geniuses

Играчите на Evil Geniuses

Ростерот Dota 2 за тимот има доста таленти. Артизи (Артур Бабаев Кери, Канаѓанец), Џеракс (Џеси Ваиникка, Финец) и Најтфол (Егор Григоренко, Русин) се искусни играчи на тимот. Cr1t (Андреас Нилсен, Данец) и Филипинецот Абед (Абед Јусоп) го комплетираат тимот од 5 играчи.

Тимот на Лигата на легендите се состои од вештите Контрактз (Хуан Артуро Гарсија, Мексиканец) и Свенскерен (Денис Џонсен, Данец). Џизуке (Даниеле Ди Мауро, Италијанец) и Дени (Кајл Сакамаки, Американско-Јапонец) се исто така искусни и талентирани членови. Двајца Јужнокорејци, Импакт (Јеонг Еон Јанг) и ИгНар (Ли Донг-Геун) го сочинуваат тимот од 6 членови.

Четворица играчи го сочинуваат тимот на LCS Academy. Jojopyun (Joseph Pyun, Канаѓанец) и TeamLuke (Luke Wasikowski, Американец) се искусни членови на овој тим. Мистиците (Патрик Пиорковски, полски) и Тони Топ (Женг Фен, Кинез) се исто така вешти и искусни.

Играчи кои претставуваат Злобни генијалци во CS: GO се сите Американци. Тоа се Брехзе (Винсент Кајонте), Стиви (Џејк Јип), Аутиматик (Тимоти Та), Раш (Вилијам Вирзба) и ЦеРк (Цветелин Димитров) кој има бугарско потекло.

Играчите на Ракетната лига се тројца Канаѓани: Скајтек (Даниел Џозеф Соетино), Томио (Томио Фанлит Чан) и Шорју (Квентин Перера). Двајца Американци, Аспект (Џошуа Јонџон Ли) и Сртти (Џет Џој), кој има австралиско потекло го комплетираат тимот од 5 членови.

Температурата (Нолан Пипер) и Бустио (Келден Пупело) се и двајцата Американци.

Играчите на Ракетната лига имаат двајца играчи; Rizex45 (Рикардо Мацота, германски) и Catalysm (Леонардо Крист Рамос, германско-кубанец).

Играчите на борбени игри вклучуваат Рики (Рики Ортиз), Декилсаж (Џон Коело) и СоникФокс (Доминик Меклин), сите Американци.

Играчите на Evil Geniuses
Најмоќните игри на Evil Geniuses

Најмоќните игри на Evil Geniuses

Контра-штрајк: Глобална офанзива

Првично, тимот на Counter-Strike беше целосно составен од Канаѓани. Сега приоритет е тимот да биде составен од многу искусни и талентирани играчи. Атрибутите на CeRq му донесоа признание на меѓународни настани како ESL One Year York 2019. Тоа беше негов прв турнир под банерот ЕГ. Нивните игри секогаш се нудат на пазарите од врвни страници за обложување е-спорт.

Брехзе е соиграч со CeRq повеќе од две години. Неговата конзистентност на списокот ги проширува и неговите силни страни во играта. И двете се етаблираа како главна закана со постојано ставање на големи бројки. Искуството на Џејк и Вил, исто така, му донесе огромна корист на тимот. Вил го помина поголемиот дел од својата кариера натпреварувајќи се на највисоките нивоа во Европа. Во пролетта 2020 година, тој победи на пролетното финале BLAST.

Тим, исто така, обезбедува богато искуство за оваа група. HLTV го прогласи за еден од најдобрите 20 играчи на годината откако го освои ESL Major Бостон во 2018 година. Преку комбинација на одлични играчи, тимот на Dota 2 на Epic Geniuses стана еден од најопасните во големите првенства. Со својата единствена комбинација на вешти и искусни играчи, тимот освои неколку титули.

Лига на легенди

Во јануари 2013 година, ентитетот ЕГ одлучи да се приклучи на сцената на Лигата на легендите. Во моментов, League of Legends има огромен број таленти. Контрактз е џунглар познат по своите способности за играње и стил на носење.

Импакт исто така се смета за еден од најдобрите врвни ленти во историјата на играта. Има освоено бројни регионални првенства во Кореја и Северна Америка. Дополнително, тој победи и на Светско првенство во 2013 година. Свенскерен ја започна својата натпреварувачка лига во кариерата на 15-годишна возраст.

Дени е 17-годишен играч на ADC кој се развива во еден од врвните таленти на NA откако се приклучи на списокот на LCS од Аматер во пролетта 2021 година.

IgNar е искусен играч за поддршка кој во минатото ги претставуваше Misfits и FlyQuest во три различни региони, заработувајќи неколку врвни рангирања и два светски настапи. Тој е добро познат по тоа што е еден од најдобрите плејмејкери во играта. Неговите ангажмани со шампионите со потпис влеа страв кај неговите противници.

Комбинацијата од овие масивни таленти под Легендите освои некои трофеи за тимот.

Најмоќните игри на Evil Geniuses
Зошто е популарен Evil Geniuses

Зошто е популарен Evil Geniuses

Тимот на ЕГ се покажа како импресивен низ годините. Во денешно време се смета за еден од најсилните во индустријата. Партнерствата што се развија како резултат на нивниот успех во игрите го популаризираа тимот. Заедница, е група која промовира диверзификација на игри. Тие ветија дека ќе работат заедно за да го зголемат учеството на малцинските млади во игрите и индустријата за игри.

Исто така, тие поттикнаа различност во тимот и меѓу нивните навивачи. Тие тврдат дека никогаш не знаете кој е на другата страна кога играте онлајн. Затоа, не е важно кои се тие, како изгледаат или дали го делат истиот јазик се додека имаат луди вештини. Сите се заедно и ќе победат.

Вулверхемптон Вондерерс и Монстер Енерџи се двајцата клупски партнери. Станува збор за два огромни бренда кои се добро познати низ целиот свет. Како резултат на тоа, тие помогнаа во понатамошната популаризација на Evil Geniuses како еден од најдобрите тимови за е-спорт.

LG UltraGear исто така беше значаен партнер. Имаат гејмерски екрани кои се професионално квалитетни и наменети за сериозно играње. Функциите со високи перформанси кои реагираат на сите блокбастер игри што ги играат Evil Geniuses се развиени од овој партнер. Понатаму, тие на секоја игра и даваат најјасни визуелни слики, најбрзи стапки на освежување и најостра јасност. Тие му дозволуваат на тимот да игра игри додека исто така разговара со своите навивачи ширум светот.

Зошто е популарен Evil Geniuses
Победничките тимови на Evil Geniuses и најнезаборавните моменти

Победничките тимови на Evil Geniuses и најнезаборавните моменти

CS: ОДИ

ЕГ започна да игра Counter-Strike во раните 2000-ти. Во 2009 година, тие најдоа успех откако се потпишаа во непостоечкиот список на Complex Gaming. Како резултат на ова, тие го освоија финалето на американското првенство IEM IV. Како и да е, тие го прекинаа својот оддел за Counter-Strike во 2012 година. Купувањето на списокот на NRG Esports во 2019 година му овозможи на тимот на EG да ја врати својата основа.

Единицата EG CSGO имаше силни резултати на последните натпревари. Нивната победа дојде во август во ESL Еден: Келн 2020 Онлајн-Турнир во Северна Америка. Во јуни, тие беа прогласени за шампиони на BLAST Premier: Американско финале пролет 2020 година. Тие исто така го освоија првото место на натпреварот CS: Summit 6 Online: Северна Америка во 2020 година.

Дота 2

По 2011 г Меѓународен, Evil Geniuses ја објавија својата нова Dota 2 дивизија во октомври 2011 година. Kurtis 'Aui 2000' Ling беше купена од EG во 2014 година од Cloud9 и Sumail. Тимот продолжи да победи на Интернационал 2015, земајќи 6,616,014 американски долари во парична награда. Тоа беше најголемата награда за игри некогаш дадена во историјата на е-спортот. Тимот заврши на второто место на три големи турнири во 2021 година. Предметните турнири беа Dota Pro Circuit 2021: S2 – NA Upper Division и ONE Esports Singapore Major 2021: League of Legends.

Пред да се пресели во Северна Америка во 2014 година, Evil Geniuses влегоа во Лигата на легендите во 2013 година и одиграа две поделби во ЕУ LCS. Тие се мачеа во Северна Америка и беа принудени да го продадат своето место во лигата на Винтерфокс. Тие се вратија во NA LCS во 2019 година откако го добија слотот за франшиза Echo Fox. Тие ја освоија наградата за дебитант на годината за LCS 2021 година. Дополнително, тие ја освоија наградата LCS 2021 Coaching Staff of the Split, како и LCS 2021 Summer Split All-Pro Team наградата. Тие завршија на второто место во пролетниот сплит LCS 2020 година.

Победничките тимови на Evil Geniuses и најнезаборавните моменти
Каде и како да се обложите на злобните гении

Каде и како да се обложите на злобните гении

Корисниците треба да бидат полнолетни и целосно да ги знаат ризиците поврзани со коцкањето. Исто така, претходно не требало да им се забранува обложување. На најдобрите страници за обложување е-спорт за лоцирање пазари на тимовите на Evil Geniuses се GGBet, Rivalry, ArcaneBet, Vulkanbet и BetDSI. Победници на турнири, облози со пари, над/под, прва карта и хендикеп се само неколку од опциите за обложување достапни на овие страници. Но и покрај тоа, обложувањето на Evil Geniuses, како и секоја друга коцкарска игра, носи ризик.

Тимовите се натпреваруваат во различни конкурентни онлајн игри и се етаблираа како широко реномирана врвна компанија за игри. Како резултат на тоа, коцкарите мора да изберат локација што е соодветна за нив. После тоа, тие треба да профитираат на бонусите. Понуди за бонус за еспорти се достапни на некои од овие обложувалници за нови и постоечки играчи. Овие бонуси ги зголемуваат паричните резерви. Така, тие им овозможуваат на обложувачите да обложуваат повеќе вистински пари, зголемувајќи ја можноста за успех.

Потребна е и дефинитивна стратегија за обложување. Имајќи груба идеја за стратегија за обложување на игри ќе го користите ќе ви помогне да успеете. Исто така, ве штити од правење ирационални коцкања врз основа на вашите емоции.
За да останете во тек со тимот и неговите играчи, мора да ги следите сметките на тимот на социјалните мрежи и објавите на веб-страниците. Од клучно значење е да бидете свесни за различните пазари за обложување и да започнете да ги споредувате шансите што ги нудат различните обложувалници. Ова ќе им помогне на играчите да ги искористат одличните можности за обложување, зголемувајќи ги нивните шанси за победа.

Каде и како да се обложите на злобните гении

Најнови вести

Злобни генијалци кои даваат речиси сигурни облози
2022-07-28

Злобни генијалци кои даваат речиси сигурни облози

Evil Geniuses е тим за е-спорт во Северна Америка. Овој тим за е-спорт е една од најстарите франшизи за еспорт во светот. Основана е во Викторија, Британска Колумбија, во 1999 година. Тимот располага со колекција на играчи и тимови од различни жанрови.