Најпопуларните титули на е-спорт за обложување во Азија

Водичи за игрите

2023-02-23

Katrin Becker

Еспортот е еден од најдобрите извори на забава во Азија. Тоа е форма на натпревар кој вклучува видео игри. На турнирите се играат игри со повеќе играчи, а играчите учествуваат во нив во форма на тимови. Секако, го организираат некои од големите имиња, а наградниот фонд е луд.

Најпопуларните титули на е-спорт за обложување во Азија

Сега, како и во коцкањето, можеби сте свесни дека можете да се обложувате на е-спорт. Може да се обложите кој тим ќе го освои турнирот, бидејќи секогаш има фаворити на секој турнир. Но, се разбира, фаворитите не секогаш победуваат, затоа бидете мудри со вашите облози. 

Ако барате на кои наслови за е-спорт може да се обложувате, вие сте на вистинското место. Еве ги најдобрите 5 е-спортови на кои треба да се обложувате во Азија во 2023 година. 

Дота 2

Првата за која ќе зборуваме е една од најпознатите и најлудо играните игри, Dota 2. Играта ја играат милиони на дневна основа за да уживаат во уникатното искуство што го овозможува Dota 2. Оваа игра беше објавена во 2013 година, и несомнено, Dota е најдлабоката мултиплеер акциона RTS игра некогаш направена. На еспортски турнир, можете обложувајте се на Dota 2, бидејќи ќе има многу тимови за обложување. 

Турнирот Dota 2 го има најголемиот награден фонд во историјата на Esports. Оваа игра е една од омилените е-спортови за обложување во азиските земји. 

PUBG Mobile

Players Unkown Battleground Mobile е една од најиграните игри во изминатите неколку години. Оваа игра го зафати интернетот и речиси секој човек ја играше оваа игра. PUBG Mobile е бесплатна за играње и една од најдобрите бој ројал игри развиена од LightSpeed & Quantum Studio, поделба на Tencent Games. Во бојот ројал на PUBG Mobile има 100 играчи, а секој тим се состои од најмногу 4 играчи.

PUBG Mobile не е во бизнис долго време, но сепак, оваа игра обезбедува едно од најдобрите обложувачки искуства. Тоа е еспорт на кој можете да се обложувате, бидејќи екипите што играат на турнирот се добро познати и секогаш има фаворити. 

Арена на храброста

Како и PUBG, Mobile Arena of Valor е исто така нова игра. Оваа игра порано беше позната како Strike of Kings и е меѓународна адаптација на Honor of the Knights. Arena of Valor е онлајн борбена арена за повеќе играчи развиен од Timi Studio и објавен од Level Infinite. Има толку многу кул и уникатни херои што можете да ги изберете, а оваа игра дава прилично уникатно искуство. 

Како што е кажано, тој е еден од најпопуларните еспорти на кои луѓето се обложуваат во азиските земји. Покрај тоа, наградните фондови на овој еспорт се прилично дарежливи. Ајде да скокнеме во следниот.

ФИФА 23

FIFA 23 е една од најпопуларните видео игри што ја играат милиони. Речиси секој фудбалски љубител ја играл оваа игра бидејќи ја сака симулацијата. Иако е малку тажно што е 30-та рата од серијата на ФИФА, таа е и последна. Што значи дека нема да гледаме друга игра на ФИФА. Сепак, тоа не значи дека ова повеќе нема да биде е-спорт, бидејќи ќе се одржуваат турнири за ФИФА 23.

FIFA 23 е одлична игра за обложување ако се наоѓате во некоја од азиските земји. Може да се обложите на било кој тим, но на крајот ќе победи вештиот. Тоа е и прашање на среќа, па можеби ќе имате среќа. 

Лига на легенди

League of Legends е една од најпознатите игри, и милиони играчи ја играат оваа игра. Оваа игра вообичаено се нарекува Лига, и е видео за борбена арена на интернет со повеќе играчи од 2009 година. Играта сè уште има големо влијание врз љубителите на еспорт обложувањето во азиските региони, и покрај фактот што беше објавена пред повеќе од една деценија. Тоа е несомнено голем подвиг. League of Legends е игра за бесплатна игра и е тимска игра.

Заклучок

Еспортот е сегмент кој брзо се развива во индустријата за спортско обложување низ целиот свет и тоа не е поинаку во азиските земји. Можете да најдете неколку лиценцирани обложувалници за е-спорт кои нудат игри кои се исклучително популарни меѓу љубителите на е-спортот во Сингапур, Јапонија, Кореја и други азиски региони.

Најнови вести

Основите на обложувањето Fortnite
2023-03-30

Основите на обложувањето Fortnite

Вести