Најпопуларни Arena of Valor страници за обложување 2024

Секој гејмер го бара најдоброто искуство, а тие навидум го бараат ова речиси секоја еСпорт игра. Од стратегија и авантура до борбени спортови и сè друго, денес има многу еСпортови (од 2022 година). Сепак, некои игри за еСпорт се покажаа дека имаат повеќе следбеници од другите со текот на времето.

Како резултат на тоа, има оние игри кои го добија статусот на референци, а ова е ранг во кој секој со сигурност би ја споменал Arena of Valor. Како Dota 2 и League of Legends - да споменеме само неколку, оваа игра е производ на експертиза и технологија од висок профил. Проверете го овој пост за информации за оваа игра.

Најпопуларни Arena of Valor страници за обложување 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Што е Арена на храброста?

Скратена како AoV, Arena os Valor е борбена арена преку Интернет со повеќе играчи дизајнирана за игра на мобилни уреди. Играта е толку слична на League of Legends што може да помислите дека е верзија на второто. Исто така позајмува неколку Дота 2 аспекти. Со оваа игра, виртуелно излегувате со ѕвезди. Да, го имате она што е потребно за да го покажете вашето мајсторство на конзолата.

За што е играта?

Со AoV, Tencent, програмерите на играта поминаа дополнителна милја за да се осигураат дека сте среде џунгла, чиј единствен начин е војна. Вашите противници се опремени со најбруталните удари, што значи дека ќе треба да си го спасите животот со уште поголема енергија и агресивност.

Сега, откако ќе ја отворите играта, ќе бидете веднаш во борбениот центар, каде што треба да контролирате сè. AoV е игра која вклучува стратегија и целосно уништување на непријателите. Како таков, ќе има огромен притисок на вашите рамена, па мора да работите напорно за да ја добиете играта. Ударите се одвиваат во текот на играта, а вие мора да бидете мудри како змија и доволно силни за да останете живи на крајот од сето тоа.

Зајакнете ги вашите играчи

Можеби ќе барате да дознаете од вашите играчи за нивната сила во нападот и одбраната, како и за нивните претпочитани позиции. На овој начин, можете да ги избегнете опасните сцени без модринки и ќе уживате во играта. Ако не знаете, воините во AoV се развиваат, што значи дека можете да ги зајакнете вашите играчи.

Можете да им дадете на вашите воини повеќе овластувања со соборување на вашите непријатели и преговарање за пречки. Исто така, можно е да ги украдете воините на вашиот непријател или да ги прилагодите вашите воини по ваш избор. За да бидете на безбедна страна, никогаш не обидувајте се да напредувате на територијата на противникот без сојузник на ваша страна; тоа би била скапа грешка бидејќи вашите непријатели ќе пукаат од сите правци.

Обложување на Arena of Valor

Успехот на AoV е очигледен, а тоа може да се види по бројот на е-спортски книги што сега се обложуваат за еспорти. Не е изненадувачки да се најдат повеќето сајтови за спортско обложување кои се борат за играчите на AoV, при што секоја се стреми да понуди најдобри шанси. Со оглед на тоа што многу тимови ги заклучуваат роговите за да имаат дел од наградните фондови на играта, обложувачите немаат недостиг од опции за избор.

Каде да се обложувате на Arena of Valor

Од стотици познати обложувалници, можете да ги изберете најсигурните неколку. И иако можеби нема да ја видите вашата омилена обложувачница за е-спорт овде, тоа не значи дека не е добра. На EsportRanker, можете да најдете список на сигурни и безбедни обложувалници кои нудат обложување Arena of Valor.

Брза процедура за обложување на Арена на храброста

За да се обложите на AoV:

 • Пријавете се со спортска книшка
 • Потврдете ја вашата сметка за обложување
 • Депонирајте пари на сметката
 • Изберете натпревар за еСпорт на кој ќе се обложувате и типот на облогот
 • Изберете го вашиот влог и потврдете го облогот (Победник на кругот, прва бедем, облог со резултат итн.)

Зошто е популарна Арена на храброста?

Имајќи акумулирано најмалку 200 милиони играчи (од 2022 година), AoV е еден од најмногу играни е-спортови. Вистина е и дека бројот на играчи кои се пријавуваат се зголемува секој месец. Но, зошто оваа игра е толку популарна? Па, првата причина е што е лесно достапен. AoV е исклучиво мобилна MOBA, што значи дека секој со паметен телефон, без разлика дали е Android или iPhone, може да се вклучи и да го започне искуството.

Друга причина се огромните наградни фондови што треба да се добијат. Светското првенство во еСпорт, на пример, претставува најмалку 500.000 долари од своето прво издание во 2018 година. Тоа е голема атракција за играчите на AoV кои сакаат да си ја пробаат среќата.

Што е со изборот на херои? Играта доаѓа со широк избор за избор, почнувајќи од стрелци и магови до атентатори и воини. Ова значи дека играчите можат да изберат што сакаат. Тимски или соло игри, играта ги нуди сите.

Интернект заедница

AoV обединува луѓе од сите сфери на животот, вклучувајќи играчи, обложувачници, навивачи и други. Овие луѓе се шират низ целиот свет, а најголем дел го зема Азија. Со повеќето турнири што се одржуваат во азиските земји, како што се Тајван, Виетнам и Кина, излегува силно Азија води како што следат другите.

Северна Америка и Европа се подеднакво застапени. Сепак, не е важно од каде доаѓате; секогаш ќе се чувствувате како дома штом ќе станете дел од оваа интернет заедница. Со играта што дозволува епски тимски игри, играчите го сакаат фактот дека AoV е социјална игра.

Играње Арена на храброста онлајн

AoV е идеално игра 5v5 или 3v3, што значи дека можете да се придружите како пет или три. Целта на играта е да го уништи кристалот, јадрото или основата на противникот. Се разбира, игрите претставуваат различни режими, вклучително и Ranked Match и Grand Battle. Сакате да играте AoV? играта е достапна на многу страници за обложување еСпорт; треба да биде проблематично да најдете некој што ви одговара.

Големи играчи во Арена на храброста

Ако постои еден е-спорт кој собра многу талентирани играчи, тоа е Арената на храброста. Како таков, изборот на најдоброто од овој огромен базен може да биде голема задача бидејќи секој има свои преференции. Сепак, без оглед на критериумите што ги користите, следните имиња отсекогаш биле синоним за AoV.

 • Пенг Јунфеи
 • Јуки Каи
 • Лин Хенг
 • Ли Дахенг
 • Чен Женгженг
 • Џанг Конг
 • Џијанг Тао
 • Луо Сијуан
 • Фан Јанг
 • Џунг Летијан

Најголемите тимови на играта

Најлесен начин да се идентификувате најдобрите тимови на кој било турнир е со гледање на нивните достигнувања. Врз основа на ова, еве некои од имињата кои владеат со светот на еспортот на AoV без дефиниран редослед.

 • Едвард Гејминг
 • Talon Esports
 • Кралската никогаш не се откажувај
 • AG Super Play
 • Buriram United Esports
 • Херојот ЏиуЏинг
 • Turnso Gaming
 • Нечесните воини
 • eStar Gaming
 • Qiao Gu Reapers

Дали постои првенство во Арена на храброста?

AoV е брзорастечка мобилна игра. Така, фактот дека нејзината турнир списокот постојано се зголемува е нешто што се очекува. Сега, Светскиот куп на „Арена на храброста“ е годишен настан отворен во 2018 година. Тоа е голем настан на кој им беше доделена голема парична награда за играчите да се натпреваруваат, при што наградниот фонд достигна највисоко ниво на сите времиња во 2022 година (10.000.000 долари). Толку е голем турнирот. Не заборавајте дека изданието за 2020 година беше откажано поради пандемијата на Корона, но со оглед на тоа што турнирот во 2022 година доаѓа со двојно поголем награден фонд, играчите воопшто не жалат.

Квалификации за Светскиот куп на AoV

За да се добие пристап до најголемата сцена на AoV, од учесниците се бара прво да успеат во нивните регионални лиги, кои се првенствено во Азија, иако се очекува дека Америка и Европа ќе го регистрираат своето присуство порано отколку подоцна

 • Лига на ѕвезди на AoV
 • Арената на јапонскиот Куп Ториумон
 • Серијата предизвикувачи на Гарена

Некои од најуспешните чај во Светскиот куп на AoV вклучуваат Хонг Конг, Виетнам и Кореја.

Обложување на Arena of Valor кај провајдерите

Како што прочитавте претходно, десетици обложувалници нудат одлични шанси и пазари за обложување AoV. Треба да најдете неколку од нив со малку истражување. Ако барате каде да се обложувате на AoV, следните обложувалници нема да ве разочараат. Од бонуси и интерфејс до шанси и многу повеќе, следните е-спортски книги ги имаат сите.

 • Lootbet
 • Ривалство
 • Вилијам Хил
 • Betway
 • VulkanBet
 • Ривалство
 • Бовада
 • Врв
 • 1xBet
 • Буф.биди

Следете ги најдобрите тимови на Arena of Valor и обложувајте се прецизно

Нема ништо слично како сигурни облози кога станува збор за е-спорт обложување. Од почетокот на обложувањето, познато е дека аутсајдерите предизвикуваат вознемиреност, а веќе не е новост кога слабата страна ќе го победи фаворитот непарен. Сепак, посилните тимови победуваат почесто од послабите тимови. Затоа вашите шанси да избегнете загуби стануваат подобри кога ги следите најдобрите тимови и соодветно се обложувате. За среќа, можете да прашате на интернет за силата на кој било тим на AoV и сите факти ќе се појават.

Ако ловите тимови за следење и за обложување, некои значајни ги вклучуваат оние наведени претходно во овој пост, како и следново:

Течност на тимот

Ова е лесен избор за секој обложувач, со оглед на неговите достигнувања во светот на еСпортот. По успешните изведби во Dota 2, Течност на тимот се проби во Арената на храброста, а таа веќе е омилена за обложувачите.

Нова еСпорт

Нова Еспортс повеќе тимови за кои е познато дека предизвикуваат проблеми во широк опсег на наслови, вклучувајќи ги Clash Royale, PUBG и, се разбира, AoV. Игнорирањето на таков тим би било грешка за секој обложувач.

SK Gaming

Прашајте кој било играч на AoV, и тој ќе каже SK Gaming е сила со која треба да се смета. Влијанието на Sk Gaming во светот на еСпорт игрите е добро документирано, бидејќи успеа во Smite, LoL, CS: GO, Smite, Rainbow Six и многу други еСпортови. И сега тие го проширија истото влијание на AoV; не можете да си дозволите да ги откажете.

Добрите и лошите страни

Колку и да е добра еспорт-играта, таа мора да има некои позитивни и негативни страни, а Arena of Valor не е исклучок.

Добрите

 • Пријателски на мобилен телефон. Arena of Valor е дизајнирана имајќи го предвид вашиот мобилен уред, а играта е наменета исклучиво да се игра на мобилни уреди. Тоа им носи удобност на играчите бидејќи не треба да седат со залепени очи на работната површина за да уживаат во искуството.
 • Големи награди. AoV претставува турнири кои им овозможуваат на играчите да се борат за парични награди. На пример, AoV World Cup 2022 доаѓа со неверојатни 10.000.000 долари, што се очекува да привлече исклучителни таленти од целиот свет.
 • Социјален аспект. Не многу игри се социјални како AoV. Иако постои опција за соло играње, многу луѓе ја избираат опцијата за тимска игра бидејќи тоа им овозможува да се дружат со други играчи додека работат заедно за да го победат заедничкиот непријател.

Конс

 • Играта може да биде скапа: не секој е задоволен со минималната сума што треба да ја плати за да се вклучи во AoV. Сепак, можете да одлучите да ја играте играта во бесплатен режим ако мислите дека тоа е пречка. Сè што ќе треба да се борите се неколку реклами што може да се појават додека сте во средината на акцијата. Но, има и поевтини алтернативи за оние кои не сакаат да играат AoV.
 • Играта може да предизвика зависност
 • Тоа е многу конкурентна игра. Ќе треба да бидете максимални за да победите (се разбира, вашите соиграчи исто така ќе треба да бидат во нивната врвна форма).

Разбирање на шансите за обложување Arena of Valor

За успешно обложување на AoV, прво мора да ги разберете шансите. На крајот на краиштата, тоа е она што одредува колку можете да освоите. Ако сакате да ги разберете шансите, фала му на Бога бидејќи повеќето платформи за обложување ќе ви помогнат. Коефициентите за AoV се претставени во различни формати, во зависност од предметниот букмејкер, а тоа може да биде фракционо или децимални коефициенти. Препорачливо е да разберете што значат форматите бидејќи никогаш не знаете што ќе најдете на вашата омилена спортска книшка.

Треба да разберете дека многу високите шанси значат дека исходот е неверојатен и обратно. Така, коефициентите може да ви дадат увид каде да го поставите вашиот облог. Имајќи го кажано тоа, мора да разберете и дека обложувалниците секогаш ќе даваат шанси во нивна корист. Ова е познато како куќен раб, т.е. книгата го има главниот збор во секоја претставена веројатност. Покрај работ на куќата, други фактори кои имаат шанса ја вклучуваат моменталната форма на тимот и перформансите од глава до глава.

Совети и трикови за обложување

Дали имате желба за еСпорт обложување Arena of Valor? Ако е така, треба да изберете најдобрата страница за обложување еСпорт. Згора на тоа, еве неколку совети и трикови кои ќе ви помогнат во вашиот нов потфат.

 • Одете за најдобрите облози: Еден начин да се стави најдобар облог е да се истражат тимовите и да се разбере како да се изведат. Знаејќи ги аутсајдерите и непарните фаворити, можете да го предвидите со одредена точност (не секогаш, но) исходот на кој било натпревар.
 • Купувајте наоколу за најдобри шанси: Обложувалниците имаат различни коефициенти, а некои нудат малку повисоки коефициенти; Непотребно е да се каже, најдобрите шанси се начин да се оди.
 • Земи бонуси: Дали букмејкерот нуди некакви бонуси? Тоа е нешто што не сакате да го пропуштите. Користете ги бонусите за да ставате облози без да вложувате премногу пари.
About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Џанг Веи, попознат во Еспорт арената како „DragonMaster“, издлаби ниша како лидер на мислата на раскрсницата на онлајн казината и Esports. Со непогрешлив инстинкт за трендови, во комбинација со прецизно внимание на деталите, тој е и стратег и визионер во областа.

Send email
More posts by Zhang Wei