Сè за Call of Duty Betting Odds

Кога зборуваме за шутери во прво лице, веројатно првата игра што ни паѓа на ум е Call of Duty. Еден тон луѓе сметаат дека оваа е-спорт игра е пионер за стрелците во прво лице. COD е исто така една од најпопуларните игри, со милиони гејмери од целиот свет кои редовно играат Call of Duty. Тони повеќе гејмери влегуваат во Call of Duty бидејќи секоја година се објавува нова игра.

Можеби веќе знаете за сето она што го споменавме погоре. Сепак, една работа што можеби не ја знаете за CoD е дека тони луѓе редовно учествуваат во обложување треска. Ако и вие размислувате да се вклучите во обложување Call of Duty, првото нешто за што треба да дознаете повеќе се коефициентите за обложување Call of Duty.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Сè што треба да знаете за шансите за обложување за Call of Duty

Има еден тон услови за обложување што ќе треба да ги научите доколку размислувате да се вклучите во обложување Call of Duty. Сепак, далеку еден од најважните термини за кои ќе треба да дознаете се коефициентите за обложување, што во нашиот случај е Обложување Call of Duty шансите. Шансите за обложување се една од клучните компоненти на коцкањето, без кои коцкањето е суштински нецелосно.

Има неколку предности да дознаете повеќе за коефициентите за обложување. Коефициентите за обложување ви кажуваат некои важни информации за облозите што ги правите. Исто така, постојат неколку видови на коефициенти за обложување наречени непарни формати, при што секој формат има различен метод за читање на коефициентите. За сето ова и повеќе ќе се дискутира овде, затоа продолжете да читате.

Објаснети шансите за обложување на CoD

Во едноставни термини, коефициентите за обложување Call of Duty се шанси за пазарите за обложување CoD. Но, што се "шансите?" Букмејкерите користат коефициенти за да ги претстават шансите да се случи исход на еспорт натпревар на Call of Duty. Коефициентите исто така ви кажуваат што точно ќе добиете за возврат ако победите во облог.

На пример, да речеме дека финалето за голем Call of Duty турнир моментално се одржуваат. Во големото финале може да се случат неколку можни исходи. Како прво, тимот А би можел да победи во финалето. Второ, тимот Б може да победи во финалето. Друг можен исход е тимот А да го добие првото убиство. За да се претстават какви се шансите да се појават овие исходи, обложувалниците користат коефициенти.

Многу е важно да ги разгледате шансите за одреден исход пред да се обложите на него. Постојат две главни причини за тоа. Како прво, без коефициенти за обложување, имате многу поголеми шанси да го изгубите облогот. Кога ќе ги погледнете коефициентот за обложување, добивате подобра идеја за тоа кој исход има најголема шанса да се случи.

Второ, шансите за обложување, исто така, ви помагаат да одлучите дали ставањето облог на одреден исход има доволно принос за да вреди да ризикувате за вас.

Видови шанси за обложување Call of Duty

За да сфатите што ви кажуваат шансите, треба да научите како да ги читате коефициентите за обложување. Постојат неколку видови на коефициенти за обложување Call of Duty, при што најчести се Децималните коефициенти и Дробните коефициенти.

Американските коефициенти се користат и за обложување Call of Duty, но ретко се среќаваме со платформа која нуди американски коефициенти. Методот за читање на секој од овие типови на коефициенти или непарни формати е различен еден од друг. Еве ги најпопуларните типови на коефициенти Call of Duty и како да ги прочитате.

Дробни коефициенти

Дробните коефициенти користат дропка со два броја, како 3/2 или 5/2. Со коефициент од 3/2, ако се обложите 2 долари и победите, добивате 3 долари за возврат. На ист начин, ако се обложите 100 долари и победите, добивате 150 долари за возврат. Во двата случаи, $1 и $50 се вашата награда за победа на облогот. Бидејќи ова е помалку од два пати повеќе од враќањето, овој исход има поголеми шанси да се случи.

Децимални коефициенти

Децималните коефициенти се веројатно најлесно за разбирање. Децималните коефициенти користат број со децимален, како 5,0 или 3,1, што е множина за повратот што го добивате за победа. Значи, ако се обложите 100 долари и освоите облог со коефициент од 3,1, добивате 310 долари (3,1 x 100) за возврат. Бидејќи ова е повеќе од двократно враќање, овој исход има помали шанси да се случи.

Американски коефициенти

Овој тип на непарен формат користи број со позитивен или негативен знак. На пример, -150 и +210. -150 ви кажува дека треба да се обложите 150 долари за да освоите 100 долари, а +210 ви кажува дека ќе добиете 210 долари за обложување 100 долари.

Каде да ги најдете најдобрите шанси за CoD

Иако е неопходно да се погледнат коефициентите за обложување Call of Duty пред да се обложите, исто така е важно да бидете сигурни дека добивате добри коефициенти. Добрите шанси ви обезбедуваат пристоен поврат. Бидејќи секоја платформа за обложување има малку различни шанси за обложување за ист исход, можеби нема да добиете добар поврат на одредени обложувалници, и покрај обложувањето на ризични исходи.

Начинот на кој ќе откриете кои страници за обложување нудат најдобри шанси за обложување е едноставно со поглед на коефициентите што ги нудат неколку платформи. Ќе мора да отидете на неколку обложувалници и да ги споредите коефициентите за обложување што се нудат на секоја од нив.

Меѓутоа, проблемот со испробувањето на неколку обложувалници пред да се одлучи за онаа со најдобри шанси за обложување е тоа што тоа е процес кој одзема многу време. Ако немате слободно време да го направите тоа, можете да проверите EsportRanker, кој е одличен сајт кој има прегледи за тони обложувалници каде што процесот на преглед вклучува и евалуација на квалитетот на коефициентот за обложување.

Најдобрите коефициенти за обложување Call of Duty во живо

Ако сте нов во обложување, веројатно ќе се изненадите кога ќе слушнете дека можете да обложувате и на еспорт настаните на Call of Duty додека се одржуваат. Овој тип на обложување се нарекува обложување во живо, каде што ставате облози на натпревар откако ќе започне.

Call of Duty е игра со брзо темпо. Ситуациите може да се променат за неколку секунди. На почетокот на еспорт натпревар на CoD, тимот А може да има поголеми шанси за победа. Како што оди натпреварот, ова може целосно да се промени и тимот Б може да има поголема веројатност да победи. Поради оваа причина, обложувалниците постојано ги ажурираат коефициентите за време на натпреварот. Овие коефициенти се нарекуваат коефициенти за обложување во живо.

Постојат неколку предности од користењето коефициенти за обложување во живо во однос на конвенционалните коефициенти. Како прво, бидејќи можете внимателно да го следите натпреварот со обложување во живо, можете да направите подобри предвидувања за тоа што е поверојатно да се случи. Заедно со тоа, можете да наидете и на можности за некои луди враќања со коефициенти за обложување во живо.

Обложувајте се на Call of Duty со вистински пари

Ако се прашувате дали можете да се обложувате на Call of Duty со вистински пари или не, тогаш краткиот одговор на тоа е да, можете да се обложувате на Call of Duty еспортски настани користејќи вистинска готовина. Првиот чекор во тоа е да откриете која платформа сакате да ја користите за обложување Call of Duty. Постојат неколку метрики што можете да ги користите за да ја оцените страницата за обложување.

Откако ќе одлучите за платформа, регистрирајте се на неа. Откако ќе се регистрирате, сè што треба да направите е да започнете да правите депозити и да ги користите за да ставате облози на настани на CoD.

Со тоа, обложувањето Call of Duty можеби не е за секого. Ако сте обичен играч на Call of Duty и никогаш не сте виделе CoD еспортски настан, веројатно нема да го направите тоа добро во обложувањето Call of Duty. Најверојатно ќе изгубите еден тон облози. Сепак, тоа не значи дека не можете да го испробате и полека да се подобрувате.

Ако сте добар играч на еспорт и долго време ги следите еспорт настаните, обложувањето Call of Duty е нешто што дефинитивно треба да го пробате.

Најчесто поставувани прашања

Можете ли да се обложувате на Call of Duty?

Да, можете да се обложувате на еспорт настани на Call of Duty. За да го направите тоа, ќе треба да се регистрирате на обложувалница која нуди пазари за обложување за настани во Call of Duty. После тоа, едноставно се работи за правење депозити и потоа нивно користење за ставање облози.

Дали обложувањето со CoD е легално?

Ако сте над дозволената возраст потребна за коцкање и користите платформа која има соодветно лиценцирање, тогаш секоја коцкарска активност во која учествувате е легална за вас. Сепак, некои земји го забранија коцкањето како целина, па затоа е подобро да ги проверите законите на вашата земја пред да започнете да се обложувате на Call of Duty.

Која е најдобрата страница за обложување Call of Duty?

Ова е субјективно прашање бидејќи зависи од вашите преференции. Најдобрата страница за обложување за вас веројатно не е најдобрата страница за обложување за некој друг.

Сепак, постојат одредени стандарди до кои мора да се придржуваат сите врвни обложувалници, кои вклучуваат соодветно лиценцирање и регулирање, добри шанси за обложување, бонуси и промоцијаs, и пристоен број на опции за обложување и пазари за обложување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)