Вести

July 28, 2022

Злобни генијалци кои даваат речиси сигурни облози

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Evil Geniuses е тим за е-спорт во Северна Америка. Овој тим за е-спорт е една од најстарите франшизи за еспорт во светот. Основана е во Викторија, Британска Колумбија, во 1999 година. Тимот располага со колекција на играчи и тимови од различни жанрови.

Злобни генијалци кои даваат речиси сигурни облози

Злобни генијалци е познат по тоа што има многу успешни играчи во секоја натпреварувачка игра што ја обезбедуваат. Тимот за е-спорт нашироко се смета за една од најдобрите организации за игри во светот. Во својот список има некои од најголемите имиња во еспортот. Играчите кои бараат е-спортски турнири за да ги обложуваат можат лесно да го изберат овој тим.

Омилени игри на играчите на злите гении

Злобните генијалци DOTA 2

Следи Меѓународната 2011 г, Evil Geniuses го објавија лансирањето на нивната нова Dota 2 дивизија. Новиот тим ги вклучуваше ДеМоН, Џими Хо, Феар и Клинтон Лумис. Првичната задача на тимот беше да отпатува во Кина за да се подготви за претстојните натпреварувања во SMM 2011 и Г-лига Сезона 3.

Evil Geniuses беа второпласирани на LCS 2020 Spring Split. Во 2021 година, тимот ја освои наградата LCS дебитант на годината. Во истата година, тие излегоа победници на наградата за тренерски штаб на LCS на Сплит и на наградата LCS Summer Split All-Pro Team.

Лига на легенди на злите гении

Кон крајот на 2012 и почетокот на 2013 година, Тим ЕГ бараше играчи кои ќе ги додадат во нивната Лига на легенди. Организацијата го лансираше својот прв Лига на легенди тим откако ја купи поранешната постава на Counter Logic Gaming во ЕУ во јануари 2013 година. Понатаму, EG потпиша со неколку играчи од висок профил за нивната прва поделба на LCS.

Злите гении беа предизвик на почетокот на пролетниот Сплит. Тимот беше поефективен во односите со јавноста, привлекувајќи внимание со нивното уникатно „зло“ лого. По стартот загубен со 5-7, тимот ги сврте работите. Тие отидоа со 5-1 до крајот на сезоната за да завршат во трипати изедначени за второто место со 100 Thieves и FlyQuest.

Контра-штрајк на злите гении: глобална офанзива

Компанијата прво влезе во Контра напад во раните 2000-ти, и беше домаќин на неколку списоци до 2011 година. Кога се приклучија на стариот список на compLexity Gaming во 2009 година, тие продолжија да го освоија финалето на американското првенство IEM IV над compLexity Gaming и го победија Fnatic во Beat it! 2010. Филијалата Counter-Strike на Evil Geniuses беше затворена во 2012 година, означувајќи го почетокот на седумгодишниот одмор од играта.

Evil Geniuses се обидоа да потпишат со тимот на GX во 2015 година. Сепак, договорот пропадна откако поголемиот дел од тимот доби доживотна забрана на сите турнири на Valve. Забраната беше поради нивната улога во инцидентот со местење натпревари во Северна Америка. Со купувањето на тимот на NRG Esports во септември 2019 година, Evil Geniuses влегоа во Counter-Strike: Global Offensive.

Зошто злобните гении се популарни за обложување?

Овој тим за е-спорт има различни игри на кои обложувачите можат да се обложуваат. Така, играчите можат да најдат широк опсег на коефициенти на најдобрите страници за еспорт обложување. Успехот на Evil Geniuses зависи од способностите на нивните играчи да настапуваат на највисоко професионално ниво. Нивното ефективно спроведување на планот за тимска работа остави неизбришлива трага во нивната историја. Тимот симболизира разновиден опсег на достигнувања на претходните ѕвезди. Тие историски наследства и значајни врски помогнаа да се регрутира извонреден персонал. Тие, исто така, помогнаа во напорите на тимот да расте и повторно да се измисли, што го прави еден од омилените играчи на обложувалниците на онлајн обложувалниците за е-спорт.

Обложување на тимови на злобни генијалци

Корисниците мора да бидат полнолетни за да им биде дозволено на која било онлајн обложувачка страница. Понатаму, сите играчи треба да бидат целосно свесни за ризиците поврзани со обложувањето. Вљубениците во еспортските обложувања можат да ги најдат коефициентите на Evil Geniuses на речиси секоја страница за обложување е-спорт. Овие страници нудат разновидни пазари за обложување за е-спорт, вклучувајќи победници на турнири, облози со парични линии, вкупни суми од натпревар и облози за хендикеп, меѓу другото.

И покрај тоа, обложувањето на Evil Geniuses има одреден ризик како и секоја друга форма на играње. Играчите треба да направат истражување пред да учествуваат во каква било активност на обложување преку Интернет. И покрај тоа што на ниту еден тим не му е загарантирана победа на кој било настан, играчите можат да го искористат совети за е-спорт обложување достапни на интернет. Овие можат да им помогнат на поединците да се запознаат со некои игри.

Стратегија за обложување на игри со зли генијалци

Тимовите на Evil Geniuses се вклучуваат во различни онлајн натпревари и се стекнаа со репутација како водечка компанија за е-спорт. Играчите треба да ги искористат предностите на бонусите. Некои обложувалници нудат стимулации за бонус за еспорти и за новите и за постоечките играчи. Овие бонуси помагаат да се соберат парични резерви.

Исто така, неопходно е да се има добро дефинирано стратегија за обложување. Играчите веројатно ќе бидат поуспешни доколку имаат основен поим за стратегијата за обложување на играта. Овие стратегии ги штитат обложувачите од носење ирационални одлуки. Препорачливо е да ги следите каналите на социјалните мрежи на Злите гении и другите објави на нивната веб-страница. Овие објави им помагаат на обложувачите да останат во чекор со тимот и неговите играчи. Од клучно значење е да се разберат пазарите што ги нудат сајтовите за обложување е-спорт и да се споредат овие коефициенти. Гејмерите треба да ги искористат овие фантастични отвори за обложување за да ги зголемат своите шанси за победа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести