ZulaBet

Age Limit
ZulaBet
ZulaBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

За Зулабет

Зулабет казиното заработува име за себе на конкурентниот пазар за обложување е-спорт. Обезбедувајќи ја меѓународната публика, веб-страницата содржи англиски, германски и други јазици. Собирајќи угледни 3,5 од 5 ѕвезди во рецензии за казино, сајтовите за обложување е-спорт обезбедуваат постојан прилив на можности за дигитално обложување е-спорт. Zulabet нуди огромен избор на турнири и настани за обложување и привлекува глобални ентузијасти за е-спорт.

Лиценцирано од органот за игри на Малта број на лиценца - MGA/B2C/486/2018, Zulabet продолжува да ја зголемува својата дигитална репутација. Со развивање на импресивна колекција на можности за онлајн обложување за видео за е-спорт, обложувалницата за е-спорт привлекува искусни професионалци и нови клиенти.

Клиентите на возраст од 18 години или постари може да се пријават за да се обложуваат на веб-страницата во неколку едноставни чекори. Со испраќање на информации за е-пошта, нов сопственик на сметка го започнува процесот за завршување на регистрацијата на сметката. Обезбедувањето лични информации за идентификација, како што се полно име и датум на раѓање е услов за регистрација. Како лиценцирано казино, Zulabet мора да се придржува до законите и прописите за спречување на перење пари.

Откако обложувачот ќе ја потврди својата лозинка и корисничко име, регистрантот е подготвен да избере начин на плаќање за пренос на средства. Конкурентната понуда за добредојде на Zulabet до 500 долари на 100 проценти натпревар е на мета на слични онлајн обложувалници на интернет.

Еспорт

Популарноста на страницата за онлајн обложување е поттикната од растечкиот тренд на е-спорт. Со проширување на големината на пазарот што се предвидува да достигне повеќе од 6,7 милијарди долари до 2027 година, се очекува е-спортот да ги надмине својствата на филмската индустрија и другите избори за забава во онлајн популарноста. Со усогласување со овој популарен тренд, Zulabet има потенцијал да допре до милиони ентузијасти за е-спорт кои обложување на видео игри.

Обложувањето на видео игри на интернет е еден начин на кој гејмерите и обожавателите предизвикуваат возбуда. Платформата нуди неколку опции за е-спорт обложување, како што се обложување на настани, турнири, натпревари и индивидуални играчи. Популарните е-спортски турнири имаат иконски наслови, како што се:

Лига на легенди

LoL, исто така познат како Лига на легенди е онлајн борбена игра од 2009 година, која се појавува помеѓу повеќе играчи во виртуелна арена. Основачите на Riot развија игра, која им овозможува на два тима да се борат еден со друг, притоа прикажувајќи ги уникатните стилови и способности на игра на секој соиграч. Достапни на оперативните системи Windows и Mac, играчите ширум светот се натпреваруваат против гејмерите ветерани на иконите турнири.

Дота 2

Дота 2 е создавање на издавач на видео игри, наречен Valve. Пет играчи од секој од двата тима бранат регион на виртуелна мапа. Играчите собираат предмети и поени за да победат против противничкиот тим. Играчите ги контролираат своите „Херои“ кои се борат еден против друг. Дота 2 одржува голем број следбеници во пејзажот на еспортовите со турнири со награден фонд од милиони. За коцкарите, насловот нуди голема можност за обложување на турнири и настани за видео игри.

Начини на плаќање во Zulabet

Zulabet им нуди на корисниците импресивен листа на даватели на плаќања за депонирање средства во сметка за обложување видео игри. Со безбедни депозити и реномирани методи за трансфер, платформата успешно се натпреварува преку Интернет преку обезбедување на беспрекорни финансиски трансакции. Начините на плаќање вклучуваат Visa, MasterCard, Skrill и Neteller. Со едноставен процес за финансирање сметки, платформата им овозможува на корисниците брзо да ги повлечат средствата со своите меѓународно признати даватели на плаќања.

Депозитите се случуваат за неколку минути, а временските рамки за повлекување се разликуваат во зависност од локацијата на сопственикот на сметката и избраниот начин на плаќање. Повлекувањата може да се случат веднаш за дигитални паричници или до една недела за банкарски трансфер. Со пристап фокусиран на клиентот кон онлајн обложувањето, платформата нуди трансфери на плаќања во различни валути. Клиентелата на платформата е во повеќе региони на глобално ниво.

Кеш Аут

Плаќањата се бесплатни во ZulaBet. Имателите на сметки може да побараат неограничен број на парични трансфери. Овие барања за повлекување се обработуваат рачно. Клиентите на казина добиваат и заштита од плаќање. За клиентите, финансиската структура на платформата овозможува беспрекорен процес за обработка на трансакциите.

Зулабет бонуси и промоции

Онлајн обложувањето Zulabet им нуди на корисниците на казино импресивна низа од бонуси и промотивни награди. За повторливи посетители, страницата за обложување на видео игри ја наградува лојалноста. Иновативната технологија предизвикува ентузијастичко учество на навивачите во обложување со игри. Од целиот свет, мешавината на пријателски услови за клиенти и технолошка интеграција привлекува обожаватели и ентузијасти кои се желни да се обложуваат со дарежливите стимулации, награди и промоции.

Бонус за казино

На бонус за добредојде вреди до 500 долари со 100 проценти натпревар додека се обложувате во Зулабет. По регистрацијата, нов сопственик на сметка може да бара бонус за добредојде. Откако ќе игра постојано, обложувачот може да се квалификува и за дополнителни бонуси, акумулатори и промоции.

Специфичен бонус за регионот

Наградите во казиното варираат, во зависност од регионот на сопственикот на сметката. Бонусите специфични за турнирите, исто така, обезбедуваат можности за навивачите во различни региони да се обложуваат на локални, регионални, национални или меѓународни настани. Сепак, промоциите се предмет на промена. Корисниците на онлајн обложувалниците треба внимателно да ги прегледаат условите за да се осигураат дека условите се прифатливи. Бонусите и наградите често бараат од сопственикот на сметката да продолжи да се обложува додека не го исполни потребното ниво на учество на веб-страницата.

Сепак, Zulabet создаде дарежлива мешавина на награди за да поттикне обложување. Учеството на обложувачот често е специфично за регионот. Шансите за обложување еспортски промена од регион до регион, во зависност од настанот. Промоциите исто така може да се разликуваат за да ги задоволат потребите на локалната публика. Со зголемениот број на можности за обложување на видео игри, платформата ги зголемува шансите на играчот да освои награди.

Зошто да се обложувате во Zulabet?

Zulabet им обезбедува на своите клиенти постојан прилив на можности за обложување преку онлајн игри. Спортската книшка нуди безбедна средина за имателите на сметки. Со партнерство со добро етаблирани финансиски институции, Zulabet нуди едноставен процес за депонирање и повлекување средства додека се обложувате на е-спорт. Како лиценцирано казино, платформата мора да се придржува до строгите прописи, вклучително и оперативниот интегритет и посветеноста на одговорното коцкање.

Обезбедувајќи поволни шанси за обложување е-спорт во различни региони, веб-страницата се грижи за локална, регионална и меѓународна публика со повеќе јазици. Исто така, прифаќа различни валути за да им го олесни обложувањето на клиентите без оглед на локацијата на потеклото.

Со партнерство со врвни развивачи на софтвер, Zulabet ја користи моќта на интернетот за да ги запознае коцкарите со широк спектар на еспортски турнири, настани и натпревари. Обезбедувањето информации и податоци им овозможува на коцкарите да донесат информирана одлука за тоа како да се обложуваат. Иако спортската книшка како натпросечна оцена од 3,5 од 5 од рецензентите, таа е во партнерство со познати брендови, вклучувајќи даватели на плаќања, развивачи на софтвер и други продавачи за да се осигури дека коцкарите лесно се движат низ веб-интерфејсот за да се обложуваат на видео игри.

Total score8.2

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Норвешки
Руски
Унгарски
Фински
БонусиБонуси (4)
Reload бонус
Бесплатни облозиДепозит бонусКешбек бонус
ДржавиДржави (7)
Германија
Индија
Канада
Норвешка
Русија
Унгарија
Финска
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
ApcoPay
Debit Card
EcoPayz
EnterCash
Hipay
Klarna
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Siru Mobile
Skrill
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (14)
BF Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Tom Horn Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
СпортСпорт (34)
CS:GODota 2King of GloryLeague of LegendsRainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз