10bet

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

10bet е популарна компанија за коцкање со повеќе од еден милион регистрирани активни корисници. Основана е во 2003 година под лиценца на Комисијата за коцкање. Во моментов е регистриран во Малта и регулиран од страна на Орган за игри на среќа на Малта

Компанијата има и шведски бизнис под истото име, лиценциран од Шведската управа за коцкање. 10bet е управувана од Ocean Star Limited, компанија која исто така е регистрирана во Малта. Исто така, има лиценца за далечинска обложувалница во Ирска. Лиценцата беше издадена на Blue Star Planet Limited од Комисијата за приходи.

Games

10bet овозможува обложување на скоро сите популарни игри во светот. Тоа вклучува фудбал, тенис, кошарка, одбојка, крикет, рагби, голф, трки со мотори, велосипедизам, ММА трки со коњи и пикадо. Играчите можат да се обложуваат и на релативно помалку популарни игри како што се мал фудбал, шах и галски фудбал.

Она што го прави 10bet да се издвојува од остатокот од конкуренцијата е неговата широка палета на опции за обложување еСпорт. Двете најпопуларни игри се League of Legends и Counter-Strike Global Offensive (CSGO). Компанијата секогаш располага со врвни турнири и игри од врвни тимови, обезбедувајќи играчите да добијат најмногу опции за обложување на настани што можат да ги следат.

Withdrawals

Повлекувањето исто така бара од корисникот да се најави на неговата сметка за обложување. Потоа може да се движи до страницата за повлекување и да го избере најсоодветниот канал за повлекување. Следниот чекор е да го изберете саканиот износ за повлекување, да ја потврдите трансакцијата и да чекате да се обработи.

Bonuses

10bet нуди добар број на бонуси за сите играчи кои се квалификуваат. Играчите можат да ги користат бонусите за ставање облози на повеќето пазари за обложување, вклучително и е-спорт лиги и турнири. 

Нешто што вреди да се напомене е дека бонусите се разликуваат врз основа на физичката локација од која коцкарот се регистрира на страницата. Поединци од неколку земји не се квалификуваат за никакви бонуси на 10bet. Различните типови на бонуси, исто така, доаѓаат со различни групи на услови и услови.

Payments

10bet има бројни опции за плаќање, што гарантира дека сите играчи можат да депонираат или повлечат средства на најзгодниот начин за нив. Депозитите може да се направат во секое време за да се минимизираат шансите искуството со играње на играчот да биде долго прекинато поради недостаток на средства. 

Главните опции за депозит достапни на 10bet се Visa Card, MuchBetter, Skrill, Neteller, Paysafecard, Trustly, EPS, Sofort и Euteller. Опциите за повлекување се помалку, вклучувајќи ги Visa, muchBetter, Skrill, Neteller, Trustly и Fast Bank Transfer.

Account

Регистрирањето за сметка на 10bet е прилично јасен процес. Целиот процес може да потрае само неколку минути ако сè е направено како што треба. Пред да започнете со процесот на пријавување, играчите треба да го потврдат својот статус на подобност. Играчите од земји кои не се подобни за обложување на страницата не треба да го трошат своето време создавајќи сметка.

Tips & Tricks

Постојат совети и трикови кои играчите можат да ги користат на 10bet за да го подобрат своето искуство со игри. Главните се однесуваат првенствено на бонуси и други промоции.

Responsible Gaming

Коцкањето нуди толку многу забава што може да стане зависност. Исто така, постои ризик од губење пари, што може да ги привлече играчите во финансиски прашања. Одговорното коцкање е најдоброто решение за да се избегнат ваквите можни ефекти. За тоа, играчите треба да планираат колку долго и колку често треба да се коцкаат и да се држат до планот без оглед на нивните коцкарски активности.

Играчите, исто така, треба да научат како да управуваат со нивната банка за да ги минимизираат загубите и да го максимизираат профитот. Создавањето буџет и следењето на ефективна стратегија за обложување е најдоброто решение за тоа. За случај кога обложувачот не може да ги контролира своите активности на коцкање, барањето стручна помош може да биде добра идеја.

Support

10bet нуди сигурни услуги за клиентите за да се осигура дека корисниците уживаат во најдоброто обложувачко искуство. Сите канали за поддршка на корисниците се достапни 24/7. Одговорите на прашањата обично траат околу 24 часа, во зависност од бројни фактори како што се застојот на каналот, земјата на живеење и користениот канал на контакт.

Deposits

Сите методи на депонирање се обработуваат веднаш. Износот што играчот го депонира обично се рефлектира на неговата сметка во рок од неколку секунди. Обработката на повлекување обично трае малку подолго. Повлекувањето на Visa картичката и Trustly трае еден до два работни дена. Останатите опции за повлекување, освен за директен банкарски трансфер, ги обработуваат повлекувањата во рок од два дена. Директните банкарски трансфери траат најдолго, што трае до три работни дена.

Security

Сајбер-криминалот стана доста вообичаен, погодувајќи ги речиси сите индустрии, вклучувајќи ја и индустријата за коцкање преку Интернет. Тоа резултираше со тоа што многу играчи имаат ниска самодоверба при депонирање или повлекување готовина до и од сметка за игри. Сепак, тоа не е случај за членовите на 10bet, благодарение на сите безбедносни карактеристики поставени од компанијата.

FAQ

Еве ги најчесто поставуваните прашања за 10bet esports обложување. Можеби ќе најдете некои одговори на вашите најитните прашања.

Total score7.8

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облозиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GODota 2
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Кено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Big Time Gaming
Fantasma Games
Genesis Gaming
Golden Rock Studios
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Playson
Quickspin
Rabcat
iSoftBet