Team Secret

Тим Сикрет е гејмерски субјект кој работи во Европа, кој е основан по завршувањето на Меѓународниот турнир 2014 година. На турнирот забележаа слаби перформанси и на Натус Винчере и на Фнатик. Куроки и N0tail, двајца главни играчи во двата ентитета, се согласија да ги здружат силите. Планираа да формираат тим што ќе го водат самите играчи, а не некоја институција за игри.

Куроки го претстави Пупи, пријател и тимски колега од НаВи, додека N0tail го претстави Флај, пријател и соиграч. Севкупно, тие го комплетираа својот список со Alliance midlaner s4, чиј тим се мачеше и на TI4. Без оглед на нивните резултати, сите тие беа посветени да станат професионална франшиза за е-спорт која ги зближи врвните играчи. Тие, исто така, сакаа да учествуваат на најголемите сцени на светот и да ги забавуваат своите фанови како еден од најдобрите тимови за е-спорт.

Team Secret
Тајната на растот на тимот

Тајната на растот на тимот

Со низа мешани резултати, тие почнаа да се здобиваат со светско признание откако стигнаа до финалето на многу големи турнири. Во Франкфурт, тимот ги освои ESL One и The Major, соодветно. Подоцна, тие завршија осми на Меѓународниот 2015, најдобриот годишен турнир на Dota 2. Овие достигнувања му помогнаа на тимот брзо да стане еден од најдобрите Dota 2 еспортски тимови во светот. И покрај мноштвото заминувања на играчи и внатрешни контроверзии, тој доминираше во професионалните натпревари Dota 2 во 2019 година. Тимот победи на турнирот MDL во Париз и на ESL One Birmingham. Таа, исто така, беше шампион на турнирите во Катовице, како и на Чонгкинг мајорс, во истата година.

Страста и посветеноста на тимот беа да ја прошири заедницата на игри. Тие се постигнати со придржување до едноставни, но ефективни идеологии и негување на позитивната култура потребна за успех во индустријата. Овие агенди се придвижуваат напред со промотивното и маркетинг спонзорството на тимот. Тие, исто така, се трудат да најдат високо квалификувани тренери и играчи кои ќе му помогнат на тимот да расте.

CS:GO

Во март 2016 година, Тим Сикрет доби женка Контра-штрајк: Глобална офанзива тим од целиот свет. Тимот реши да се прошири во светот на Street Fighter следниот месец. Откако ги обезбеди клучните фигури од Team TyRanT, Team Secret влезе во натпреварувачката Age of Empires 2 во јули следната година. Подоцна ќе потпише со Team IDK и ќе се прошири во Rainbow Six Siege Pro League.

Џон Јао, извршниот директор на тимот, се согласи да го преземе корпоративното управување во 2017 година. Тој работеше како консултант за стратегија во поголемиот дел од неговиот професионален живот. Јао бараше промена и откако се сретна со косопственикот на Team Secret, Puppey, се појави можност. Задачата беше да се врати деловната страна на тимот на вистинскиот пат.

Тајната на растот на тимот
Одлично управување

Одлично управување

Пупи е стручен менаџер за таленти бидејќи е и професионален играч. Тој има сеопфатно познавање за тоа како учесниците го перципираат, а исто така и што бараат од него за поефикасно да функционира. Благодарение на неговото огромно искуство, Јао беше успешно задолжен за финансиската страна на работите. Поради овој пар на таленти и бизнис менаџмент, Тим Сикрет постојано се искачуваше низ рангот и е рангиран меѓу најдобрите и најпознатите популарни тимови за е-спорт светот.

Таа прерасна во доминантна сила, со врвни е-спортски тимови кои се натпреваруваат во шест различни натпревари на двете страни од светот, во Европа и Југоисточна Азија. Тимови на Dota 2 и Rainbow Six Siege во Европа, виетнамски LoL тим, малезиски PUBG Mobile тим и филипински Wild Rift и VALORANT одреди во Југоисточна Азија. Претходно, организацијата имаше и тимови Fortnite и Counter-Strike: Global Offensive.

Одлично управување
Играчите на Тим Сикрет

Играчите на Тим Сикрет

Играчите на Dota 2 кои го претставуваат Тим Сикрет се Ниша (Јанковски Михал, полски), Сумаил (Сумаил Хасан Сајед, Пакистан и Ајсисис (Пеи Ксијанг Дерил Кох, од Сингапур). кој е капитен на тимот пополни го тимот.

Во Rainbow six siege пет играчи моментално го претставуваат тимот. Тие се предводени од нивниот британски капитен Пакбул (Бул Питер). Остатокот од списокот го сочинуваат и Европејци, Хајф (Финкенвирт Винсент, Германец), СлебеН (Нордлунд Алекс, Фински), Белгиецот Гомфи (де Меленаер Сантино) и Кинан (Дун Кинан) од Ирска.

Лигата на легендите е направена од виетнамски играчи, DNK (Đỗ Ngọc Khải), Eddie (Nghĩa Hoàng) и Phi1 (Võ Văn Phi). Нагија (Nguyễn Võ Anh Hoàng), Симон (Dương Thanh Hoà) и Џери (Nguyễn Tiến Duy) го комплетираат списокот со 6 играчи.

Играчи на други игри

Тимот на Pubg вклучува пет играчи, вклучително и MADTOI (Areesanan Aekachai) од Тајланд. Остатокот; ИШотз (Тан Бун Шенг Рејмонд), КиД (дански Б Јусниза Мухамед), Фредо (Фуад Бин Разали Ахмад) и Џампер (Хашим Мухамед) се сите Малезијци.
Лига на легенди: 6-те играчи на Wild Rift се сите Филипинци. Тоа се Хамез (Сантос Џејмс), Азар (Сале Елеазар) и Код (Рајмундо Морис). Чеви (Дела Круз Кастер), Тацури (Гарсија Хери) и Требор (Мансилунган Роберт) го сочинуваат тимот.

Слично на тоа, играчите на Валорант се исто така од Филипини. Диспенсер (Депио Те Кевин), Дабстеп (Балиси Пагуириган Џејви) и ЏесиВаш (Кристи Анџелес Кујко Џеси) се дел од овој тим. Останатите се Боркум (Алберт Абадијана Тимбреза Џим) и Виц (Рајли Го Рејес Жон). Џереми (Гаргара Кабрера Џереми) е заменски играч за тимот.

Играчите на Тим Сикрет
Најсилните игри на Team Secret

Најсилните игри на Team Secret

Возбудливите победи на Team Secret започнаа веднаш по неговото формирање и продолжија да растат. 2015 и 2019 беа најдобри години за тимот во однос на успехот. Тимот победи на ESL One турнир, The Major во Франкфурт и The Summit 3, MarsTV Dota 2 League во 2015 година. Тие исто така ги освоија светските финалиња MLG, шампионатот Nanyang Dota 2 и Red Bull Battle Grounds: Dota 2 во пролетта.

Тимот ги освои MDL Paris, ESL One Birmingham, Katowice, како и Чонгкинг мајорс во 2019 година. OMEGA League: Europe Immortal Division, DreamLeague Season 13 и The International 2019 турнирите беа освоени во истата година. Ова беше кога тие се етаблираа како еден од најпопуларните е-спортски тимови низ сите дисциплини.

Друго забележително достигнување е 14-та сезона на DreamLeague DPC EU Upper Division, која ја освоија во 2020 година. Истата година, тие го освоија OGA Dota Pit S3: издание на Европа/ЗНД.

Најсилните игри на Team Secret
Зошто е популарна Team Secret?

Зошто е популарна Team Secret?

Team Secret имаше многу успех, особено во Dota 2. Тие се сакани од фановите и од најдобрите страници за обложување е-спорт. Нивната важност се зголеми во последниве години. Тимот е добро познат во Европа, каде што има голема база на навивачи. Нивниот акцент да стане меѓународен бренд му помогна да добие уште поголема привлечност. Поради успехот на тимот Дота 2 во Југоисточна Азија, регионот донесе нови навивачи во тимот. Стапката на раст и ангажираноста на навивачите во Југоисточна Азија беа исклучително високи. Како резултат на тоа, тимот формираше нова поделба исполнета со играчи од оваа област.

Игрите во кои инвестираше Team Secret имаат голема глобална публика. Tencent поддржува игри како PUBG Mobile, кој има бројни натпревари на глобално ниво. Тимската тајна стана добро позната по постојано појавување на овие е-турнири.

Најпознатиот аспект на Team Secret е нивното извонредно резиме на Dota 2. Сепак, тие се врвен тим за е-спорт со списоци во PUBG Mobile, League of Legends, Wild Rift и Rainbow Six Siege. Тие имаат и голема база на обожаватели.

Зошто е популарна Team Secret?
Победничките тимови и најголемите моменти на Team Secret

Победничките тимови и најголемите моменти на Team Secret

Тимот на Dota 2 имаше низа импресивни победи. Team Secret е меѓу најпознатите еспорт тимови кои очекуваат победа во секое време. Уште од неговото издигнување на важност во Dota 2, тимот само стана посилен, проширувајќи ги своите лојални следбеници и трофејниот кабинет.

Шангај мајор, исто така познат како Зимски мајор, беше втората средба на шампионатот Dota Major на Valve, на кој исто така победи Тим Сикрет. За време на турнирот, Тим Тајната напредуваше низ горната заграда. Го порази ОГ во мечот најдобро од трите со резултат 2–1 во првата рунда во горниот дел. Во втората рунда горна заграда, тие ги победија Evil Geniuses со 2–1. Тим Сикрет потоа го победи Тим Ликвид во мечот најдобро од трите во финалето на горниот дел, победувајќи со 2-0 и напредувајќи во финалето, кое го добија.

Во март 2016 година, Тим Сикрет се соочи со Тим Ликвид, неодамнешниот победник на долната група, во најдобриот натпревар од пет за 1,1 милион американски долари во Големото финале. Натпреварот заврши со победа на Тим Сикрет со 3–1.

Тие ја освоија 8-та сезона на DreamLeague со нов список и нова сезона на Dota Pro Circuit 2017-2018.

Изведба по мешање

Тимот победи неколку големи турнири по големи мешања. Освоените турнири ги вклучија мајорот Чонгкинг и мајорот MDL Дизниленд Париз. По КЛ мајор во 2019 година, каде Тим Сикрет беше поздравен како еден од фаворитите, се случија овие реконструкции. Тие лесно ги надминуваа своите врсници, оправдувајќи се на нивната возбуда. Тимот продолжи да го освои финалето во горниот дел со еден натпревар над Virtus.pr. Сепак, Сикрет не успеа да обезбеди конечна победа, а со тоа и големо првенство. Финалето на серијата од пет натпревари беше возбудливо искуство за гледачите.

Победничките тимови и најголемите моменти на Team Secret
Каде и како да се обложите на Тимската тајна

Каде и како да се обложите на Тимската тајна

Највиталниот дел од изборот на вистинските сајтови за обложување е-спорт дали се достапни различните пазари. Најдобрите пазари за настаните на овој тим може да се најдат на JetBull, 1xbet, Vulkanbet, Lootbet и Betsson. Ако сакате да се обложувате на Team's Secret, се чини дека најдоброто залог е на нивната облека Dota 2.

Тимот има најдоминантна статистичка серија од кој било тим за е-спорт, со што се етаблира како еден од најизвонредните тимови. Најчесто обложувалниците за турнири ги покажуваат како фаворити. Тие го зацврстија овој статус со нивната речиси непобедлива серија на игри во претходните години. Затоа, тоа е најдобриот тим за обложување.

Team Secret можеби е во најдобрата форма во нивните животи, но тоа не гарантира дека секој облог за нивна победа е точен. Како резултат на тоа, обложувачите секогаш треба да ги контролираат своите очекувања и да прават работи што би можеле да влијаат на нивните облози, како што се безбедноста и претпочитањето на обложувалниците.

Каде и како да се обложите на Тимската тајна
Обложување на меѓународни соби

Обложување на меѓународни соби

Кога станува збор за меѓународни натпревари, другите игри се малку поризични. Затоа, за да се обложите на нив, потребна е специфична стратегија за обложување. Поставувањето директни облози на помали турнири со малку или без големи тимови би била најдобрата стратегија. Ако играте против слаб или рамноправен противник, друга корисна стратегија е да се обложите на тимот да победи на натпреварот. Како резултат на тоа, неопходно е да се следи тимот за да се добијат големи соопштенија, вклучувајќи ги нивните натпревари и евентуално исфрлените играчи. Ова ќе ви помогне да избегнете обложување со врзани очи.

Обложување на меѓународни соби