Најпопуларни King of Glory страници за обложување 2024

Повеќето играчи на е-спорт слушнале за Кралот на славата, скратено како KoG. Значи, што точно е тоа? Па, King of Glory е игра MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) развиена од Tencent Holdings Ltd, една од најголемите фирми за игри во светот. Играта е позната по повеќе имиња, во зависност од географската локација.

Некои од овие имиња вклучуваат Вангже Ронгјао и Честа на кралевите. Оваа е-спорт игра има расфрлани огромен број следбеници, особено во Кина. Ова значи дека е една од најиграните еспорт игри во Азија. Едно нешто што го прави KoG популарен меѓу ентузијастите за е-спорт е можеби неговата сличност со друга легендарна игра, League of Legends (LoL). До моментот кога KoG беше објавен во 2015 година, вториот веќе беше голем хит, па се очекуваше секоја паралела помеѓу овие два наслови да функционира во корист на првиот.

Најпопуларни King of Glory страници за обложување 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

За што е играта?

Како и League of Legends, KoG работи добро на мобилни уреди, дозволувајќи им на играчите да уживаат во искуството од каде било во космосот: во канцеларија, во автобус, дома итн. на тој начин, може безбедно да се каже дека KoG освои милиони срца и ќе продолжи да го прави тоа, барем во догледна иднина.

Како и неговиот претходник, LoL, и KoG's е игра во која моќните ликови се средуваат во тим наспроти тимски амбиент. Целта на ова е да се уништи кристалот, основата и кулите на противникот. Хероите во оваа игра имаат различни сили. Потребни ви се рефлекси, стратегија, па дури и нерви за да го победите непријателот. Ќе видите херои од играта кои поседуваат работи како што се оружја со опсег, навалица и магии. Други способности вклучуваат магични напади.

Обложување на Кралот на славата

Додека KoG можеби не се споменува во истиот здив како оние како Dota 2, LoL и CS: ОДИ во однос на популарноста на обложувањето, факт е дека голем број обложувачи на еспорт инвестираат во оваа игра. Дизајнирана за мобилни уреди, играта цели на милиони играчи кои сакаат обложување во движење.

И нема ништо толку комплицирано во обложувањето на KoG. Како и секој друг е-спорт, сè што ви треба е да најдете доверлива страница за е-спорт игри; пријавете се, најавете се, изберете KoG турнир на кој сакате да се обложувате и ставете облог. Сепак, прво ќе треба да разберете како функционира играта. Пребарувањето на Google би ви помогнало многу во ова.

Каде да се најде Кралот на славата

Со порастот на популарноста на KoG, стотици спортски книги го гледаат ова како одлична можност да заработат пари, а истовремено да ги забавуваат обложувачите. Обложувалниците не се исти; тие се разликуваат во многу аспекти, вклучувајќи ги понудените шанси и бонуси, меѓу другото.

Обложувалниците се разликуваат и во однос на пазарите за обложување. Додека некои нудат широк опсег на такви, други обезбедуваат само мал опсег, ограничувајќи ги обложувачите на типот на облози што можат да ги стават. Така, треба да обрнете внимание на овие карактеристики кога барате страница за обложување е-спорт на која можете да се потпрете.

Зошто е популарен King of Glory?

Кралот на славата можеби не е познато име во САД, но е огромен успех во Кина. Наиде на огромна популарност во земјата и има милиони месечни активни играчи. Денес, KoG станува популарна мобилна игра, а другите земји веројатно ќе ја прифатат.

Постојат многу причини зошто King of Glory е толку популарен е-спорт во Кина. Пред сè, тоа е сопственото изработка доволно зборува за популарноста на играта во земјата. Но, има многу повеќе од тоа, вклучувајќи ги и дарежливите наградни фондови.

Кралот на славата исто така лесно се игра со ниски бариери за влез. Играчите можат да ја научат играта за неколку минути, што им овозможува на играчите да влезат во неа без да чекаат премногу долго. Без разлика дали сте почетник или напреден играч, ќе можете да играте и да ги завршите нивоата за кратко време. Од таму, креирајте сопствен херој со избирање на нивниот пол, коса, боја на кожа и облека. Потоа влезете на бојното поле и скршете ги вашите противници во битки еден-на-еден.

Интернет заедница

Интернет заедницата на KoG се состои од фанови кои ги гледаат турнирите за еспорт, обложувачници кои ставаат обложувања и професионални играчи кои ги красат турнирите на KoG. Заедницата постојано брзо расте во Кина и брзо се шири во други земји. Ова е исто така показател за тоа колку KoG стана популарен од неговото лансирање.

Играње King of Glory онлајн

Играњето KoG онлајн е едноставно и ги вклучува следните чекори:

 • Преземање на играта од TapTap
 • Креирање сметка и најавување
 • Избор на борбен режим и избирање на мапата
 • Изберете го вашиот омилен херој, распоредете ги вашите вештини и изберете соиграчи.
 • Борба за победа

Еве неколку работи што треба да ги знаете додека тргнувате на KoG:

 • Добро запознајте ја картата: Ако сакате да бидете добар играч во King of Glory, треба добро да ја знаете картата и да научите како да ја користите секоја вештина во различни ситуации.
 • Вежбајте: Вежбањето е клучно за успехот, а тоа е точно кога станува збор за играње King of Glory, така што треба да се погрижите да вложите доволно време за да ги усовршите своите вештини и стратегии пред да одите на вистински натпревар или турнир.
 • Посно од другите: Подобрете ги вашите вештини со гледање видеа за тоа како играат другите играчи. Набљудувањето на нивните потези и техники ќе ви помогне да ги подобрите вашите вештини за кратко време.

Најголемиот крал на славата играчи и тимови

Од 2022 година, најистакнатите играчи на KoG се првенствено Кинези, вклучувајќи ги Ванг Тао, Јанг Тао, Хуанг Јаокин и Ксу Биченг, меѓу многу други. Во однос на тимовите, еве кои се најистакнатите:

 • AG Super Play
 • eStar Gaming
 • Turnso Gaming
 • Нечесните воини
 • Врвни еспорти
 • Игри со динамит
 • Едвард Гејминг
 • Кралската никогаш не се откажувај
 • Invictus Gaming
 • КТ Ролстер
 • G2 Esports
 • Облак 9
 • Fnatic
 • Течност на тимот

Дали постои Светско првенство на кралот на славата?

Да. Познат е како Светски шампионски куп на честа на кралевите. Ова е еден меѓународен турнир каде што најдобрите играчи се натпреваруваат за Светскиот шампион на честа на кралевите. Натпреварот е организиран од Tencent Games и има два вида турнири: тимски и соло. Играчите и екипите од Азија учествуваат на овој турнир за да освојат парични награди од милиони долари.

Имено, иако светското првенство во чест на кралевите е прикажано како глобален турнир, останува фактот дека тоа е сè уште азиска работа, барем засега доколку учесниците на турнирот, т.е. Кина, Малезија, Макао и Хинг Конг, се што да помине. Сепак, бројот на учесници продолжува да се зголемува секоја година.

Можеби е само прашање на време турнирот да привлече учесници од други континенти, вклучувајќи ги Европа и Америка. Сепак, Кина беше најдобриот тим во играта, со оглед на тоа што тимовите на земјата го освоија лавовскиот дел од турнирот во однос на победите.

Најдобрите тимови и играчи на Светскиот куп на Кралот на славата

Најдобрите играчи на King of Glory ги вклучуваат eStar Pro, QG Happy и Turnso Gaming, победниците на турнирот од неговото инаугурирање во 2018 година. QG Happy го освои турнирот двапати, додека останатите го постигнаа тоа одговара само еднаш. Досега, најдобри играчи се Флај, Кат и НуанЈанг, а Флај е единствениот играч што се покажал како најдобар повеќе од еднаш.

Обложување на Кралот на славата

Можеби сакате да се обложувате на KoG, но нема да можете да ја актуелизирате вашата желба без доверлива платформа за обложување е-спорт. Да, обложувањето на оваа игра може да стане малку комплицирано, особено ако барате одредена инкарнација на играта. Така, ќе треба да се погрижите спортската книшка што ја избирате да ги нуди вашите конкретни омилени. Од 2022 година, некои од најдобрите страници за обложување KoG вклучуваат Loot.bet, Bet365, GGBet и Rivalry.

Loot.bet

Имајќи репутација на пионер на Dota2, нема сомнеж во тоа Loot.bet е еден од најдобрите во понудата на обложување на други е-спортови, вклучувајќи го и KoG. Како засладувач, букмејкерот ви нуди бонуси поголеми од стотици долари.

1xBet

Само неколку, ако не и ниеден, се приближуваат до 1xBet. Пофали со околу половина век милиони корисници значи дека е еден од најголемите пазари за обложување. Исто така, има дарежливи бонуси кои ќе ви помогнат да започнете со KoG.

GGBET

Колку солидна платформа за обложување! GGBet е една од најбезбедните обложувалници на кои некогаш ќе наидете. Иако можеби нема да има толку големи следбеници како оние на Bet365, тој има заслужена репутација како еден од најдобрите сајтови за еспорт обложување.

Следете ги најдобрите тимови на Кралот на славата и обложувајте се прецизно

Обложувањето на Кралот на славата е популарна забава во Кина. Постојат многу начини за ставање облози, но најдобриот начин е да ги следите врвните тимови и прецизно да се обложувате. Ако барате добар тим, вашата најдобра опција би била Team WE, AG Super Play, EDward Gaming, Top Esports, Turnso Gaming, Dynamite и многу други, како што е наведено претходно во овој пост. Некои од овие тимови имаат освоено толку многу турнири што би било тешко да не се забележат. Така, тие даваат одлична шанса за обложување и имаат шанса за победа.

Искористете го интернетот

Светот на спортското обложување драматично се промени во последниве години. Со интернетот, секој ден се создаваат стотици нови лиги, настани и резултати. Истиот интернет има многу информации за тимови/играчи за да ви помогне да ги следите тимовите и прецизно да се обложувате за да имате подобри шанси за победа. Со интернет гаџет како паметен телефон, едноставно пребарајте тим на интернет и клучните статистики ќе се прикажат на вашиот екран со притискање на копчето.

Добрите и лошите страни

King of Glory е една од најпопуларните игри во Кина. Има стотици милиони играчи и стана културен феномен. Сепак, како и другите игри за еспорт, KoG има добар дел од добрите и лошите страни.

Добрите

 • Тој е погоден за мобилни телефони. Играта е специјално дизајнирана за мобилни корисници, така што никој нема да биде заклучен од искуството само затоа што нема лаптоп или десктоп. Ова го прави погодно да се игра во движење.
 • Играта постојано се менува во ажурирања, така што секогаш е забавно да се пробуваат нови работи.
 • Кралот на славата има многу социјални аспекти кои го прават забавно за луѓето да си играат со пријатели или странци

Конс

 • Играта е многу конкурентна, па може да се обесхрабрите ако не победите.
 • Можеби ќе треба да потрошите многу време играјќи за да бидете добри
 • Кралот на славата беше критикуван поради неговата зависничка природа и насилството на играта, што некои велат дека може да доведе до лоши навики. Играта исто така има ограничување на возраст од 18+, но сепак многу деца ја играат затоа што им е премногу тешко да одолеат на искушението да си играат со своите пријатели онлајн.
 • Кралот на славата не е за секого бидејќи бара вештина, тимска работа и стратегија. Шанса имаат само вешти играчи кои знаат да работат со други за да успеат.

Разбирање на шансите за обложување Кралот на славата

Разбирање на шансите победата на Кралот на славата е важна во правењето успешни облози.

Шансите за обложување на еспортот се достапни на некои страници за обложување еспорт. Можете да ги најдете во форма на децимали или дропки. Колку се поголеми шансите, толку е помала веројатноста дека ќе го добиете вашиот облог. Еве неколку клучни фактори што треба да се земат предвид кога се гледаат шансите за обложување на еспортот на King of Glory:

 • Настап на тимот во последните натпреварувања - Настап на тимот против други екипи во истата лига или група.
 • Моменталната форма или моментум на тимот
 • Коефициенти против други тимови во истата лига или група

Можете да најдете еден тон совети за обложување на интернет, а некои спортски книшки обезбедуваат дури и предвидувања на KoG за да ви помогнат да започнете. Сепак, никогаш не правете грешка да заборавите една работа: шансите секогаш се дизајнирани во корист на куќата. Значи, кога се обложувате на оваа игра, мора да го сторите тоа знаејќи дека губењето е пореално отколку што можете да замислите.

Совети и трикови за обложување

На обложувачите на KoG им требаат совети и трикови кои ќе им помогнат да ја победат куќата или да ги минимизираат загубите. Ако сакате да го подигнете вашето обложување на следното ниво, овие совети ќе ви помогнат.

Разберете ја играта

Првото нешто што треба да направите е да ги научите основите на играта пред да започнете со обложување. Ова ќе ви помогне да разберете кои тимови се посилни или послаби.

Анализирајте ги тимовите и играчите

Би помогнало да се анализира која тимови и играчи имаат поголеми шанси за победа во натпревар против друг тим или играч. На овој начин, можете да донесувате подобри одлуки кога ги ставате вашите облози. Внимавајте на вестите поврзани со одредени тимови и секогаш избирајте добар тим.

Други совети кои вреди да се земат предвид вклучуваат:

 • Внимавајте на коефициентите и избегнувајте облози со висок ризик
 • Не користете коцкање како начин да се справите со проблемите
 • Не заборавајте за среќа
About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Јун-хо Ким, јужнокорејскиот динамичен маестро Esports, стои како светилник на знаење во EsportRanker. Спојувајќи ја аналитичката моќ со вродената љубов кон игрите, Џун-хо ја разоткрива сложената таписерија на онлајн натпреварите, обезбедувајќи играчите да останат информирани и инспирирани.

Send email
More posts by Jun-ho Kim