Сè за League of Legends Betting Odds

Во текот на изминатите неколку години, имаше огромен пораст на луѓе кои почнаа да се впуштаат во обложување за еспортски игри како League of Legends. Еден од главните фактори кои придонесуваат за тоа беше затворањето на редовните спортски настани поради Ковид 19.

Ако сте љубител на е-спорт на League of Legends, можеби размислувате и да се вклучите во обложување на League of Legends. Иако во најголем дел не е комплицирано, една работа за која мора да дознаете повеќе се коефициентите за обложување на League of Legends, што е токму она што ќе го објасниме овде детално.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Сè што треба да знаете за коефициентите за обложување за League of Legends

Пред да влезете во обложување на League of Legends, има неколку Услови за обложување е-спорт за кои треба да научите. Еден од најважните од тие термини се коефициентите за обложување, или во нашиот случај, коефициентите за обложување на League of Legends.

Има многу да се научи за коефициентите за обложување на League of Legends, како на пример како да се најдат најдобрите и какви видови постојат. Шансите за обложување исто така ви дава некои вредни информации за облогот што ќе го направите, што е клучно ако не сакате да губите постојано. Можете да направите навистина добро во обложувањето League of Legends ако знаете многу за коефициентите за обложување, а не многу за другите термини.

Објаснети шансите за обложување на Лигата на легендите

Обложување League of Legends имаат едноставно шанси за одредени исходи во еспортските настани на League of Legends. Коефициентите во обложувањето пренесуваат два од најфундаменталните елементи на еспортското обложување, вклучувајќи ја сумата што ќе ја добиете ако го победите облогот и колку е веројатно да се случи конкретен исход.

На пример, да речеме дека големото финале за турнирот на Лигата на легендите се случува помеѓу Т1 и Ген. На овој натпревар може да се случат неколку исходи. T1 може да победи на настанот, Gen.G може да добие одреден број убиства или T1 може да го добие првото убиство.

Букмејкерите користат коефициенти за обложување за да ја утврдат веројатноста за појава на секој од горенаведените исходи. Друга работа што ни ја кажуваат шансите за обложување е сумата на пари што ќе ја добиете во замена за победа на облог.

Обложувачите мора да бидат свесни за најновите коефициенти пред да стават облог. Да се знае кој исход има поголеми шанси да се случи е вредна информација и не смее да се игнорира. Исто така, знаејќи ја сумата што ќе ја добиете за возврат за победа на облогот ќе ви помогне да одлучите дали обложувањето на одреден исход вреди да се ризикува.

Видови шанси за обложување LoL

Можеби се прашувате како можете да ги прочитате коефициентите за обложување за да ги откриете точните шанси да се случи одреден исход и износот на поврат што ќе го добиете. Ова ќе зависи од видот на коефициентите што се користат за обложување на League of Legends, наречен и формат на непарати. Секој непарен формат има различен метод за нивно читање. Еве некои од најчестите типови на шанси LoL.

Дробни коефициенти

Дробните коефициенти користат дропка за да го претстават приносот што ќе го добиете и шансите да се случи исходот. На пример, одреден исход за натпревар од Лигата на легендите може да има фракционо шанси од 5/3, изречени пет спрема три.

Прво, фракционите коефициенти од 5/3 ви кажуваат дека ќе добиете 5 $ за возврат ако се обложите 3 $ и го добиете облогот, каде што 2 $ е вашата награда за победа на облогот. На ист начин, ако се обложите 6 долари, ќе добиете 10 долари за возврат, а 4 долари ќе ви бидат награда.

Второ, бидејќи коефициентот од 5/3 ви носи враќање помало од два пати повеќе од вашата сума за обложување, исходот со овие коефициенти ќе има поголеми шанси да се случи. Од друга страна, исходот од коефициент 3/1 има многу помалку шанси да се случи бидејќи наградата е три пати поголема од износот на обложувањето.

Децимални коефициенти

Можете да ги конвертирате Дробните коефициенти во Децимални коефициенти директно користејќи совпаѓања. Коефициентот од 5/3 станува 1,67 за децимален формат, а 3/1 станува 3,0. Децималните коефициенти се најлесно за читање. Бројот го претставува точниот множител што ќе го добиете за возврат. На пример, ако се обложите 100 долари на исход со коефициент 3,0, ќе добиете 300 УСД за возврат, а 200 е вашата победничка сума.

Американски коефициенти

Американските коефициенти користат број со позитивен или негативен знак. Коефициентите од -150 значат дека ќе треба да се обложите 150 долари за да освоите 100 долари. Од друга страна, коефициентот од +150 значи дека ќе добиете 150 долари за возврат за обложување 100 долари.

Каде да ги најдете најдобрите шанси за Лигата на легендите

Додека се обложувате на League of Legends, една од најважните работи на кои треба да внимавате се коефициентот за обложување. Исто така, шансите за обложување се еден од главните фактори што треба да ги земете предвид додека одлучувате за онлајн обложувалница за е-спорт. Сакате да изберете обложувалници кои имаат најдобри коефициенти за обложување.

Можеби се прашувате кои се добрите шанси за обложување. Со оглед на тоа што шансите за обложување ја одредуваат сумата што ќе ја добиете за возврат за победа на облогот, најдобрите шанси за обложување се оние што ви обезбедуваат најголем износ на поврат за облозите што ги добивате.

За да ги најдете најдобрите коефициенти на League of Legends, можете да погледнете кои шанси се достапни за одреден пазар за обложување на неколку онлајн обложувалници. Тоа е затоа што скоро сите обложувалници имаат малку различни коефициенти. Некои обложувалници имаат шанси со неразумно мали приноси, дури и на ризични облози. Треба да ги филтрирате овие типови платформи и да ги изберете оние што обезбедуваат шанси со големи приноси.

Ова може да изгледа како задача која одзема време и мачна. Сепак, не треба да се грижите. Постои полесен начин да ги најдете најдобрите коефициенти на League of Legends. Можете да проверите EsportRanker за прегледи на обложувалници, каде што некои од најдобрите обложувалници се оценуваат врз основа на неколку стандарди, вклучувајќи го и квалитетот на коефициентот за обложување.

Најдобрите шанси за обложување LoL во живо

Со конвенционалното обложување, вие ставате облози на исходи од натпревар уште пред да започне натпреварот. Сепак, постои уште еден вид на обложување што ви овозможува да ставате облози на натпревар како што се одржува, што се нарекува обложување е-спорт во живо.

Бидејќи ситуацијата на натпревар од Лигата на легендите може да се менува како што напредува, се менува и веројатноста за појава на конкретни исходи. Поради оваа причина, обложувалниците постојано ги ажурираат своите коефициенти за обложување во живо, каде што овие коефициенти се нарекуваат коефициенти за обложување во живо.

Постојат неколку придобивки од користењето на коефициентите за обложување во живо над обичните коефициенти. Прво, коефициентите за обложување во живо се многу попрецизни за тоа каков исход најверојатно ќе се случи бидејќи тие се ажурираат според ситуацијата на натпреварот. Второ, можете внимателно да следите настан со обложување во живо и да креирате подобра стратегија за обложување за да ги подобрите вашите шанси за успех.

Друга предност на користењето шанси за обложување во живо е тоа што понекогаш се појавуваат луди можности за обложување. Овие можности ви даваат супер големи шанси да го добиете облогот или да добиете неверојатно високи приноси.

Обложувајте се на League of Legends со вистински пари

Не многу луѓе знаат за тоа, но можете да се обложувате на League of Legends со вистински пари. Сè што треба да направите е да најдете букмејкер кој нуди пазари за обложување за е-спорт на League of Legends. Процесот за LoL обложување со вистински пари е прилично јасен откако ќе изберете букмејкер.

За да се обложите на League of Legends со вистински пари, одете на главната страница на букмејкерот по ваш избор и потоа регистрирајте се на платформата.

После тоа, изберете опција за депозит од достапните и направете депозити во вредност од износот со кој би сакале да се обложувате. Сега можете да погледнете неколку настани на League of Legends и пазари за обложување и да ставате облози на исходи за кои се чувствувате добро.

Ако сте на ограда да започнете да се впуштате во обложување на League of Legends со вистински пари, донесувањето одлука е многу едноставна. Сè што треба да направите е да се запрашате: „Дали сте добар играч на League of Legends и дали знаете многу за е-спортовите на League of Legends?“ Ако одговорот е да, дефинитивно треба да го пробате.

Најчесто поставувани прашања

Дали обложувањето на League of Legends е легално?

Во најголем дел, тоа е совршено легално. Сепак, мора да сте над дозволената возраст потребна за коцкање и мора да се коцкате само на регистрирани и лиценцирани платформи. Некои земји го забранија коцкањето, па затоа треба да ги проверите и законите на вашата земја.

Каде можам да ги најдам најдобрите коефициенти за обложување LoL?

Не постои ниту еден сајт со најдобри коефициенти за League of Legends. Ќе треба да ги споредите коефициентите што се нудат на неколку обложувалници и потоа да го изберете оној што ви дава најголем принос.

Какви видови на LoL коефициенти за обложување постојат?

Постојат три типа на коефициенти за обложување за League of Legends, вклучувајќи фракциони коефициенти, децимални коефициенти и американски коефициенти. Овие типови се нарекуваат и непарни формати.

Каде да се обложувате на League of Legends со вистински пари?

Можете да се обложувате на League of Legends со вистински пари во онлајн обложувалниците кои имаат спортски книги за е-спорт. Речиси сите страници за обложување е-спорт нудат пазари за обложување за настани на League of Legends.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

LAN или онлајн: Направете или пауза за обложувалниците на еСпортови
2022-12-29

LAN или онлајн: Направете или пауза за обложувалниците на еСпортови

Глобалната пандемија донесе бум во еСпортското обложување. Исто така, ги запре LAN турнирите, но доведе до пораст на онлајн турнирите. Сепак, турнирите за LAN во живо се враќаат со олеснување на заклучувањето и програмите за имунизација кои се покажаа ефикасни.