Вести

December 15, 2022

10 Обложување во пресрет на напливот на еспортски обложувања

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Платформата за онлајн обложување 10Bet е подготвена да започне ново нуркање во својата понуда по најновиот пораст на еспортските обложувања. Компанијата која беше лансирана во 2003 година отсекогаш ја прифаќаше културата да не брза во новите трендови. Сепак, секогаш кога конечно ќе скокне на бендот, обично зазема водечка позиција, благодарение на неговото потписно истражување и прецизното извршување.

10 Обложување во пресрет на напливот на еспортски обложувања

Сега, речиси три години откако обложувањето е-спорт стана вообичаено, 10Bet има сè што е подготвено да се грижи за новиот пазар. И покрај тоа што другите онлајн обложувалници за е-спорт се појавија на пазарот пред него, 10Bet има клучни јаки страни што му помагаат да го зголеми својот удел штом ќе влезе во целост.

Широк глобален пазар

Во својот неодамнешен бран на раст, 10Bet беше во офанзива да ја прошири својата јурисдикција, особено во Арика. Има отворено продавници во Кенија, Гана, Танзанија, Замбија и Демократска Република Конго меѓу другите африкански народи. Овој потег е темпиран да се совпадне со растечката интернет конекција на пазарот.

За разлика од другите провајдери до кои може да се пристапи од овие земји, но не се лиценцирани во нив, 10Bet сакаше да стекне локални лиценци во секој регион. Ова им олеснува на локалните обложувачи да имаат доверба. Понатаму, оваа експанзија покажа дека провајдерот прави веб-локации по нарачка во секоја земја, како што се нудење поддршка на локални јазици и прифаќање локални валути и начини на плаќање.

Како главно присутен провајдер, многу луѓе во овие земји ќе земат 10Bet како една од најдобрите страници за е-спорт обложување кога конечно ќе ги претстави овие игри на своите пазари за обложување.

Бројни начини на плаќање

За да одговара на играчите на е-спорт во земјите каде што работи, 10Bet намерно работеше за да ги вклучи како многу даватели на плаќања што е можно. Локалните опции за трансфер на пари им олеснуваат на обложувачите да вршат трансакции без да направат многу скриени трошоци. Во Кенија, на пример, давателот прифаќа плаќања преку М-Песа, услуга за мобилен трансфер на пари што ја користат над 90% од сопствениците на мобилни телефони.

Криптовалута е уште една плодна област за 10Bet да ги преземе клиентите. Отсуството на централен орган за регулирање ги прави криптовалутите како Bitcoin и Ethereum доста стабилни. Тие се исто така безбеден начин за луѓето да се вклучат во обложувачки активности без да ја откријат нивната локација. Со оглед на тоа како обложувачите ја сакаат својата приватност, користењето на оваа опција за плаќање го прави 10bet миленик на многу обложувачи.

Динамична веб-страница

Богатството од околу 20 години искуство во индустријата значи дека 10Bet го знае секој агол на џунглата за обложување. Во текот на целиот период на постоење, страницата 10Bet никогаш не се појавила застарена. Тим од експерти ја задржаа својата едноставност и функционалност дури и кога додаваат повеќе ставки на пазарот на обложување.

Воведувањето пазар за обложување е-спорт на ниту еден начин не го загрозува квалитетот на веб-страницата 10Bet. Корисниците сакаат колку е лесно да се најде нивната конкуренција на избор на страница која има толку многу понудени ставки.

Бројни обложувачки настани

Индустријата за е-спорт бележи огромен пораст во последно време. Земјите како Јужна Кореја, Кина, Јужна Африка, Италија, Данска, Русија, Непал и Украина сега ги признаваат е-спортот и спортот. Новиот бран се напојува со континуитетот на е-спортот кога повеќето други активности беа затворени поради мерките за ограничување на коронавирусот.

Овој развој се засили е-спорт натпревари и во однос на бројот на настани и наградната чанта. Со толку многу што се случува, има повеќе луѓе кои се интересираат за е-спорт. Ова за возврат се претвора во повеќе луѓе подготвени да учествуваат во такви настани. На тој начин, сцената е поставена за 10Bet да се грижи за веќе процветаниот пазар на побарувачка.

Спонзорството и иднината

10 Пресметаните движења на облози на пазарите за обложување е нешто од интерес за сите засегнати страни во индустријата. На најдобрите рецензенти на сајтови за обложување е-спорт често го користат рангот како стандард според кој може да се измерат другите локации. Ова произлегува од посветеноста на давателите на обложување на квалитетот пред квантитетот на секој пазар на кој се впушта.

Како што е-спортот продолжува да се развива, 10Bet ќе истражува и патишта каде што може да биде партнер со различни засегнати страни во индустријата. Тој е добро подготвен да стане спонзор на тимот, спонзор на натпреварување или партнер за обложување за различни лиги.

Во иднина, обложувачите може да очекуваат да ги видат пазарите за обложување е-спорт на 10Bet за сите големи натпреварувања во видео игри. ФИФА, видео верзија на глобално популарната фудбалска игра, е една од водечките наслови на пазарите за обложување е-спорт. На обложувачите им е лесно да се обложуваат бидејќи основите на играта се слични на оние на традиционалната фудбалска игра.

MOBA и FPS наслови исто така добиваат на сила меѓу навивачите и обложувачите. Call of Duty, CS: GO, Dota 2, Fortnite, Overwatch и NBA 2K се главните опции за обложување што ќе им се допаднат на обложувачите. Зголемената фреквенција на турнири ја поставува основата за обложување преку целата година и деноноќно.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки
2024-02-16

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки

Вести