ZodiacBet

Age Limit
ZodiacBet
ZodiacBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

ZodiacBet

Новата спортска книга на мрежата Zodiacbet ги привлекува локалните, регионалните и меѓународните ентузијасти за е-спорт да го искусат веб-локацијата онлајн опции за обложување е-спорт. Од 2020 година, Zodiacbet работи под лиценца број 8048/JAZ2010-010, која Antillephone NV му ја издаде на сопственикот на веб-локацијата, Bellona NV.

Собирајќи мешани критики на интернет, веб-страницата се соочува со критики поради објавувањето за нејзините услови и нејзината склоност за преземање средства што корисниците ги оставаат во неактивни сметки.

Сепак, има рецензенти на други сајтови кои се импресионирани од извонредната игра и широкиот избор на опции за е-спорт за онлајн обложување. Со повеќе од 1.000 игри и широк спектар на можности за е-спорт обложување, Zodiacbet е конкурентен во своите понуди во споредба со сличните спортски книги на пазарот.

За да ја одржи својата лиценца, од веб-страницата се бара да работи етички и да учествува во процесите на одговорно коцкање. Обложувалницата обезбедува услуги на многу различни јазици за да продолжи со својата глобална експанзија. Угостителските љубители на спортот и е-спортот, гејмерската структура на платформата го поттикнува интересот кај посветените гејмери.

Служејќи како ресурс за нови и искусни коцкари, огромниот список на еспортски турнири и натпревари им овозможува на корисниците да гледаат и да одлучуваат за кои настани да се обложуваат. Тоа е профитабилно претпријатие за новата платформа. Дури и во повој, онлајн рецензентите проценуваат дека приходот на спортската книга надминува 1 милион долари.

Zodiacbet Esports

Извонредните опции на Zodiacbet за корисниците обложување на видео игри ширум светот е една од причините што привлекува нови клиенти. Сопствениците на сметките на веб-локацијата може да пристапат до онлајн обложување за еспортски турнири низ целиот свет.

Нудејќи споредливи коефициенти за обложување, новата веб-страница за онлајн обложување ривал на конкуренцијата. Во исто време, ентузијастите за е-спорт може да ја доживеат возбудата од обложување индивидуални играчи, еспортски тимови, или исходи од турнирот. Турнирите имаат иконски наслови, вклучувајќи ги следните игри:

CS: GO

Популарноста на играта со повеќе стрелци вртоглаво се зголеми од 2012 година. Еден од најпопуларните наслови на пазарот, развивачот на CS:GO, Valve, го објави насловот на глобално признание од ентузијастите за е-спорт. Достапна за XBOX 360, PlayStation, Windows и macOS, играта вклучува режими, кои се засноваат на играчите кои ги исполнуваат целите.

На пример, во еден популарен режим, терористите се обидуваат да постават бомби, а оперативците на контратерористите се обидуваат да ги спречат. Привлекувајќи повеќе од 11 милиони играчи на интернет, тој е еден од најиграните титули на Valve. До 2018 година, развивачот се префрли на модел за бесплатна игра за CS: GO.

Виножито 6

Ентузијастички Виножито 6 фановите се одговорни за глобалната популарност на насловот. Видео играта, развиена од романот Rainbow Six од Том Кленси, ужива повеќе од 55 милиони светски играчи. Ubisoft ја разви играта за да ги потопи играчите во возбудливата, шутерска акција.

Начини за плаќање

Со повеќе од дваесет начини за плаќање, Zodiacbet им нуди на корисниците различни опции за депонирање средства на сметката на спортската книшка. Платформата наведува меѓународно признати кредитни или дебитни картички, како што се MasterCard, Visa и Discover. Дигиталните паричници нудат едноставен, брз начин за корисниците да депонираат средства, вклучително и WebMoney. Брзиот трансфер им помага на обложувачите да ги олеснат банкарските трансфери.

Спортската книга дури нуди а обложување со криптовалути опција за играчи заинтересирани за депонирање и повлекување средства анонимно. Опциите за плаќање зависат од областа на живеење на корисникот. Новите корисници мора да се регистрираат на платформата за да депонираат средства преку списокот на олеснувачи на плаќања на веб-страницата.

За да се регистрирате, пристапете на веб-локацијата за да се регистрирате и кликнете на копчето за прифаќање. Корисниците депонираат средства за обложување или бараат бонус за да ги искусат можностите за обложување е-спорт. Списокот на даватели на плаќања на Zodiacbet им помага на корисниците да вршат беспрекорни финансиски трансфери. За да се повлече, корисникот мора да се придржува до условите на страницата и да ги исполни условите за обложување за бараните бонуси и промоции.

Како меѓународна веб-страница, новата спортска книшка го олеснува преносот на повлекување по барање за оние кои ги исполниле условите на страницата. За корисниците на криптовалути и дигитални паричник, трансферите се случуваат веднаш по исполнувањето на тие услови. Другите трансфери зависат од избраниот тип на плаќање. Банкарските трансфери може да траат неколку дена, во зависност од давателот.

Зодијакбет бонус

Со пакет бонус за повторно вчитување од 1000 евра, Zodiacbet сериозно сака да привлече играчи со оваа опција за бонус. Сепак, играчите мора да се придржуваат до барањата за обложување за бонуси и промоции пред да повлечат средства. Важно е внимателно да ги прочитате одредбите и условите на веб-страницата.

На пример, за активирање на повторно вчитување на бонус, играчот мора да депонира најмалку 20 евра. Откако играчот ќе го добие бонусот за прв депозит, платформата нуди и три дополнителни бонуси за депозит. Овие четири бонуси вклучуваат совпаѓање со бонус за прв депозит за цели 125 € до четвртиот депозит за дури 225 €. Се применуваат ограничувања.

Сите регистрирани корисници можат побарајте го бонусот за добредојде. Сепак, страницата бара од обложувачите да се обложуваат четириесет пати повеќе од износот на бонусот за да се уплатат. Датумот на истекување на бонусот е 21 ден од активирањето.

Вчитај повторно

Стимулации за повторно вчитување се исто така достапни за клиентите. Нудејќи понуда за бонус за повторно вчитување од 50 проценти за дури 200 евра, кодот за повторно вчитување на платформата го активира поттикот. Дваесет евра е најмалку прифатена сума за повторно вчитување според сегашната промоција.

Бонусите служат за привлекување нови клиенти, важен дел од бизнис моделот на спортската книшка. Платформата им обезбедува на корисниците мноштво награди, промоции и бонуси во текот на целото обложување. Сепак, повлекувањето средства по добивањето на наградата зависи од почитувањето на условите на веб-страницата.

Зошто да се обложувате во Zodiacbet?

Иако Zodiacbet е нова спортска книшка, платформата нуди широк спектар на опции за е-спорт за посетителите на веб-страниците. За ентузијастите за е-спорт, страницата нуди забавно обложување на добро познати наслови. Привлекувајќи обожаватели од целиот свет, Zodiacbet ја гради својата онлајн репутација.

Добивањето преглед 7/10 на една страница од објавувањето и 4,5/10 на друга е показател дека Zodiacbet ја подигнува својата игра. Играчите мора да се придржуваат до строгите услови за да добијат исплати. Финансиските прегледи се фокусираат на условите за депозит и повлекување.

Сепак, тоа не ја спречи страницата да оствари значителни приходи за кратко време во деловното работење. Играчите уживаат во извонредното искуство со обложување видео игри на широк список на турнири за видео игри. Рецензентите ги надополнуваат обемните понуди на страницата. Со висок рејтинг на доверба на scamadvisor.com, играчите продолжуваат да ја посетуваат веб-страницата. Всушност, според Alexa, спортската книшка забавува повеќе од 4.300 корисници дневно.

Одликувајќи се со високотехнолошка технологија и софтвер, веб-страницата има беспрекорен трансакциски процес. Со достапна поддршка за корисници, платформата одговара на барањата на клиентите, според прегледите на корисниците. Како растечки букмејкер, Zodiacbet ги зголемува влоговите за секојдневно да привлекува ентузијасти за е-спорт. За оние кои уживаат во обложување на видео игри, веб-страницата нуди конкурентни бонуси и шанси за нови играчи.

Total score7.6

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Арапски
Германски
Италијански
Фински
Француски
БонусиБонуси (2)
Бонус кодовиДепозит бонус
ДржавиДржави (10)
Австрија
Германија
Данска
Италија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Свазиленд
Финска
Шведска
ИгриИгри (43)
CS:GODota 2FIFA
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
MMA
NBA 2KRainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Евровизија
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Fast Bank Transfer
GiroPay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPaysafe CardSkrill
Sofort (by Skrill)
Visa
СофтверСофтвер (23)
BGAMING
Betsoft
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Hacksaw Gaming
Microgaming
NetEnt
Novomatic
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Quickspin
Red Tiger Gaming
Ruby Play
SmartSoft Gaming
Spinomenal
Thunderkick
Triple Edge Studios
Wazdan
iSoftBet