Malina

Age Limit
Malina
Malina is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Malina

Казиното Малина е препознаено како еден од врвните нови играчи на пазарот за онлајн обложување е-спорт. Од 2019 година, платформата ги привлекува ентузијастите за е-спорт преку обезбедување обложување на некои од најпопуларните турнири за игри, натпревари, тимови и играчи. Малина продолжува да расте нудејќи илјадници можности за обложување на настани секој месец. Во сопственост на Araxio Development NV, лиценцата за е-игри на компанијата - бр. 8048/JAZ е овластена преку Antillephone NV

Обезбедувајќи обложување за е-спорт на меѓународна публика, веб-страницата е достапна на мноштво јазици, вклучувајќи германски, англиски, унгарски, полски, португалски, турски, шведски и кинески. Пречекувајќи ги клиентите од многу локации, платформата нуди широк избор на можности за обложување за е-спортски настани од највисоко ниво. Некои од најпопуларните настани се фокусираат на култната титула за е-спорт, Counterstrike.

Еспортско обложување понудено во Малина

Со повеќе од 23 лиги ширум светот, CS:GO е водечка титула во еспортот за обложувачници. Други популарни наслови вклучуваат League of Legends и Overwatch. За клиентите на Малина, дадени се дарежливи бонуси, промоции и награди на клиентите за да се привлечат нови и повторливи е-спортови. Не ограничувајќи се на спортско обложување, големиот број можности за е-спорт вклучува популарни наслови.

Понудите на Мегапари не се ограничени само на игри. Веб-страниците за обложување е-спорт нудат широк спектар на традиционални спортски активности, како што се обложување фудбал, рагби и кошарка. Сепак, обложувалницата за е-спорт нуди и шанси за следниве популарни наслови:

CS:GO

Во играта, терористите се борат против контратерористите за да видат кој ќе остане жив. Со различни режими, гејмерите контролираат ликови со карактеристични способности. Ако терорист постави бомба во играта, Контратерористот мора да ја спречи. Контратерористите, исто така, спасуваат заложници и се обидуваат да го поразат противничкиот тим. За обложувачите на Малина, е-спорт играта нуди можности за обложување на иконите тимови и членови на тимот. Некои CS:GO тимовите и членовите се зголемуваат во популарноста што им се спротивставува на професионалните спортски тимови, како што е НФЛ.

Лига на легенди

Во популарната Лига на легенди, познат како LoL, игра, два тима бранат регион на картата. Секој тимски играч контролира шампион, кој има уникатни моќи и способности за подобрување на играта. Шампионите купуваат предмети, собираат поени и заработуваат злато за да го поразат противничкиот тим. Гејмерите ширум светот играат League of Legends. Професионалците се среќаваат на врвни турнири и покани за да го одредат најдобриот тим. Навивачите се обложуваат на видео игри додека внимателно го гледаат пејзажот на LoL за да имаат разбирање за тоа кои тимови најверојатно ќе ги освојат врвните турнири.

Надгледување

Надгледување играчите контролираат херои или ликови. Поделени во тимови од двајца, гејмерите се движат по мапата за да видат кој тим ќе победи со исполнување на одредена цел во одредена временска рамка. Конкурентната стрелачка игра е преполна со акција. Малина ја зголемува возбудата од турнирот дозволувајќи им на навивачите да се обложуваат на членовите на тимот, индивидуалните перформанси на играчите и очекуваните исходи

Начини на плаќање во Малина

Казиното Малина им нуди на штедачите широк избор на опции за плаќање. Универзално прифатените Visa, MasterCard и Maestro се популарни начини на плаќање за клиентите. Добро почитуваните методи за дигитален трансфер вклучуваат Yandex, EcoPayz, Skrill и Payoneer. Платформата веднаш ги обработува барањата за повлекување.

Целите за онлајн обложување Малина го вклучуваат европскиот пазар и полските играчи за онлајн обложување со игри на среќа. Ограничените земји ги вклучуваат Иран, Ирак, Израел, ОК, Молдавија, Авганистан, САД, Холандија и Курасао. Овие региони се блокирани да играат на веб-страницата на казиното.

Иако веб-страницата моментално не нуди Биткоин, нејзиниот избор за плаќање е споредлив со другите дигитални е-спортски платформи кои нудат можности за обложување на е-спорт.

  • Кредитни и дебитни картички
  • Дигитални паричници
  • Платежни системи
  • Онлајн банки
  • Припејд Опции

Сопствениците на сметките на Малина може да очекуваат беспрекорен процес на депозит и повлекување за обложување со видео игри. Сепак, корисниците забележаа дека регистрантите можеби ќе треба да контактираат со поддршката за да го активираат бонусот за добредојде. Постои совпаѓање од 100 проценти за првпат депоненти до 300 NZD. Новите депоненти добиваат 100 вртења бесплатно, распределени на 20 вртења секој ден во тек на 5 дена.

Од играчите се бара да играат преку 40 пати повеќе од бонусот за казино игрите. Просторот за играње за некои автомати е 200 пати поголем. Со огромна палета на бонуси и промоции, коцкарите во казиното, спортот и е-спортот Малина ги искусуваат некои од најдобрите понуди за бонуси на пазарот.

Кои бонуси ги нуди Малина?

Понудата за добредојде е почеток на обемна листа на промоции достапни за клиентите на Малина за обложување со игри. По депонирањето пари, коцкарите може да изберат да ја прифатат или одбијат понудата за добредојде. Од витално значење е да ги прочитате условите за сопственик на сметка ги разбира шансите за обложување е-спорт и што се очекува од имателот на сметката. Барањата за обложување важат за повеќето понуди.

Исто така, условите за тековните понуди може да се променат. Бонусите му овозможуваат на новиот обложувач можност да научи како работи веб-страницата пред да ги обложи своите пари. Меѓутоа, бонусите со барања значат дека клиентот мора да обложи одредена сума на пари пред да повлече какви било добивки. Понекогаш, износот е 5, 10 или 20 пати повеќе од износот на бонусот.

На пример, бонусот за прв пат клиентите имаат услов за обложување. Важно е да ги прочитате условите за да разберете што се очекува додека играте. Меѓутоа, на бонуси се вообичаена практика за веб-страниците за е-спорт низ целиот свет.

Промоции

Обложувањето во Малина е конкурентно со другите сајтови, бидејќи вклучува кредити од програмата за лојалност.

  • Бронза = 10 кредити и 100 дополнителни поени
  • Сребро = 10 кредити и 95 поени
  • Злато = 10 кредити и 90 поени
  • Платина = 10 кредити и 80 поени
  • Дијамант = 10 кредити и 70 поени

Секојдневните обложувачи на веб-страницата за е-спорт имаат можност да уживаат во еспортските обложувања, да добиваат поени за лојалност и да се обложуваат со бонус средства. Понудите на казиното Малина се конкурентни на преполниот онлајн пазар за обложување е-спорт.

Зошто да се обложувате во Малина?

Малина нуди илјадници е-спортски настани за обложување секој месец за искусни обложувачи и нови клиенти. Нејзините конкурентни бонуси се атрактивна придобивка. Понудите на спортската книшка се дизајнирани да ја направат конкурентна и да привлечат играчи низ цела Европа. Од забавни е-спортски настани до турнири од највисоко ниво, врвната технологија на платформата обезбедува беспрекорно и пријатно искуство.

Веб-страницата која е едноставна за употреба обезбедува извонредно искуство. Со визуелно привлечни веб-страници, страницата е нов играч на пазарот за е-спорт. Нуди подобрена акција за обложување со помош на највисокиот софтвер, вклучувајќи ги iSoftBet, NetEnt и Quickspin. Веб-страницата привлекува обложувачи кои учествуваат во широк асортиман на можности за игри.

Мобилен

Од првичната регистрација, повеќето играчи доживуваат беспрекорен процес. Платформата е достапна и на Android и на iOS. По инсталирањето на апликацијата, играчот може лесно да отвори сметка во движење. Границите и шансите за обложување може да се разликуваат, во зависност од изборот на турнирот.

Како компанија фокусирана на клиентите, операторите на Малина ги користат најдобрите индустриски практики. Услугата за клиенти е достапна 24/7 преку телефон, е-пошта и разговор во живо. Во зависност од сообраќајот на веб-локацијата, гејмерите можеби ќе треба да испратат е-пошта до службата за корисници за да добијат одговор. Како еден од најновите е-спортски обложувалници на пазарот, платформата нуди некои забавни понуди и конкурентни поволности за клиентите.

Total score8.9

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
БонусиБонуси (4)
Reload бонус
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ДржавиДржави (7)
Германија
Канада
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
ИгриИгри (41)
CS:GOCall of DutyDota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (46)
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
Bancontact/Mister Cash
Beeline
Bitcoin
Boleto
Carte Bleue
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Klarna
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Moneta.ru
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
PaySec
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Siru Mobile
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
СофтверСофтвер (24)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Amaya (Chartwell)
Betsoft
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Habanero
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Thunderkick
Yggdrasil Gaming
iSoftBet