Gunsbet - Account

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Account

Пред да можете да пристапите на веб-локацијата на GunsBet, прво мора да креирате сметка. Едно од најчестите прашања од потенцијалните корисници на GunsBet е како да се регистрирате. 

Ова е почетниот чекор во процесот за која било страница за обложување е-спорт. Техниката е јасна и се состои од само неколку фази кои обложувачите мора да ги завршат.

Како да отворите/регистрирате сметка

Други проблеми со сметката или прашања со кои може да се сретнат повеќето обложувачи се наведени подолу. Тоа е често извор на најголема загриженост меѓу обложувачите. Процесот на регистрација, како и сите прашања за сметката, се поделени во фази подолу. Секој од нив е едноставен и потребни се само неколку минути за да се заврши.

Коцкарите кои сакаат да се приклучат на Gunsbet може да го направат тоа лесно со одење на веб-страницата. Процесот е едноставен, така што ќе ви требаат само неколку минути за да поставите сметка. За да се приклучите на казиното Gunsbet, прво мора да ги завршите следните чекори:

 • Одете налево и кликнете на зеленото копче „Регистрирај се“.
 • Внесете ја вашата адреса за е-пошта и силна лозинка.
 • Потврдете ја вашата земја, изберете ја вашата валута и штиклирајте го полето за да потврдите дека имате најмалку 18 години.
 • Се предлага внимателно да ги прочитате Условите и условите и Изјавата за приватност пред да ги прифатите.
 • За да започнете, кликнете на „Регистрирај се сега!" копче.
 • Пополнете ги информациите за вашиот профил и зачувајте ги.

Потврда на сметката

Од клучно значење е да се внесат точни лични податоци додека се прави сметка бидејќи секој играч ќе мора да помине процедура за верификација подоцна. Коцкањето е многу одговорна индустрија, а новите играчи генерално не се свесни.

Сепак, новите играчи се двоумат дали да дадат документација на онлајн казино ако не се плашат.

За да ја потврдат својата сметка, играчите мора да обезбедат докази за идентификација, адреса и начин на плаќање што се користи за финансирање на нивните сметки, како на пр

 • Копија од нивниот пасош, возачка дозвола или национална карта за идентификација.
 • Копија од банкарска картичка што ќе се користи за уплата.
 • Копија од сметката за комунални услуги.

Како да се најавите

По завршувањето на процедурата за регистрација, обложувачите веројатно ќе бидат желни да учествуваат во една од неколкуте можности за обложување еСпорт од GunsBet.

За да започнете со пристап до сите услуги и функции на страницата, прво мора да се најавите на вашата сметка. Пријавувањето е исто толку едноставно како и пријавувањето.

 1. Одете на веб-страницата на GunsBet.
 2. Кликнете на портокаловото копче Најави се на горниот дел од левата странична лента.
 3. Внесете ја вашата регистрирана е-пошта и лозинка.
 4. Кликнете на зеленото копче Најави се и уживајте во вашите еСпорт обложувања на GunsBet.

Како да отклучите сметка

Не е добра вест кога ќе добиете порака од вашето омилено казино дека вашата сметка е блокирана. Казиното Gunsbet може да блокира сметка од различни причини, вклучувајќи премногу неуспешни обиди за најавување, неуспешна процедура за верификација, прекршување на условите и други сомнителни однесувања.

Во овој момент, обложувачите веројатно размислуваат што можат да направат за да им се отклучат сметките. Се предлага веднаш да испратите е-пошта за поддршка на корисници.

 1. Отворете ја е-поштата поврзана со вашата сметка на GunsBet.
 2. Направете е-пошта и адресирајте ја на support@gunsbet.com.
 3. Ставете ги зборовите "(Сметката #) е блокирана." во темата.
 4. Еве ги деталите што обложувачите мора да ги вклучат во телото на е-пошта:
 • Добро исцртан опис на деталите за вашата регистрација.
 • Уредот што плеерот го користел за да ја креира сметката.
 • Скенирана копија од лична карта и други лични документи и од личната сметка на платниот систем што се користи за надополнување на сметката за игри. Ве молиме имајте на ум дека сите скенирања мора да бидат во PDF формат.

Како да затворите сметка

Коцкањето е забавно хоби, но може да стане зависност со значителни импликации за некои поединци. Зависниците од коцкање можат да уништат сè што поседуваат, вклучително и нивните куќи, а нивните врски со најблиските може да страдаат.

Најдоброто нешто што играчот може да го направи во оваа ситуација е да ја контактира поддршката за корисници и да ги истражи нивните алтернативи. Достапни се неколку решенија, а гејмерите треба да бидат свесни дека доколку трајно ја деактивираат својата сметка, нема да можат повторно да ја отворат.

За да ја затворите вашата сметка, мора:

 1. Отворете ја сметката за е-пошта поврзана со вашата сметка на GunsBet.
 2. Ве молиме контактирајте support@gunsbet.com.
 3. Внесете „БАРАЊЕ ДА ЈА БРИШИ МОЈАТА СМЕТКА“. во полето Предмет.
 4. Испратете им е-пошта со барање да ја деактивираат вашата сметка од нивната база на податоци и да ги избришат сите податоци што ги имате со нив.
Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GOCall of DutyDota 2King of GloryLeague of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet