Gunsbet

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Од 2017 година, GunsBet е дел од заедницата за онлајн обложување. Оттогаш, тие се бореа нагоре и заработија репутација како една од најдобрите страници за обложување еСпорт на пазарот.

Дирекс НВ, компанија основана и регистрирана според законите на Курасао, и нејзината целосна подружница, Дирекс Лимитед, управуваат со оваа обложувачка локација. Тие се лиценцирани во Курасао и Нетинком НВ

Games

На GunsBet му претстои долг пат за да ги подобри своите понуди за еСпорт, благодарение на неговата младост во споредба со своите конкуренти.

Сепак, како и другите од најзначајните компании за обложување еСпорт, тие почнаа да се концентрираат на трите главни игри за обложување еСпорт: Counter-Strike: Global Offensive, DotA 2 и League of Legends.

/gunsbet/games/

Withdrawals

Настрана од возбудата што доаѓа од гледањето и обложувањето на еСпортови, еден од највозбудливите аспекти на играта е да ги заработите вашите победи. Време е да заработите кога сте го ставиле облогот, сте ја ризикувале наградата и сте акумулирале пристојна сума на вашата сметка. Многу нови играчи се загрижени за тоа како веднаш да ги повлечат средствата од GunsBet.

Bonuses

Бонусите се одличен начин за онлајн обложувалниците да привлечат обложувачи и обложувачници за да го извлечат максимумот од нивното коцкање. Добро е што има тони бонуси на GunsBet од кои обложувачите можат да добијат повеќе удари за нивната цел - игра на зборови.

Постои стандарден бонус за добредојде, но GunsBet оди подалеку од тоа и нуди бонуси за викенд за да ви помогне да започнете со обложување за релаксација за вашата забава во текот на денот за одмор.

Account

Пред да можете да пристапите на веб-локацијата на GunsBet, прво мора да креирате сметка. Едно од најчестите прашања од потенцијалните корисници на GunsBet е како да се регистрирате. 

Ова е почетниот чекор во процесот за која било страница за обложување е-спорт. Техниката е јасна и се состои од само неколку фази кои обложувачите мора да ги завршат.

Languages

При изборот на онлајн казино, бидете сигурни дека го поддржува вашиот локален јазик поради бројните предности и придобивки што може да ги даде.

Не можете секогаш да се потпрете на Google Translate. Може да бидете погрешно информирани и збунети, што ќе го оневозможи исполнувањето на барањата за обложување, разбирањето на услугите за грижа за клиентите или читањето на сите одредби и услови. Затоа е од витално значење да изберете онлајн казино што ви овозможува да играте на јазик на кој знаете.

Countries

Со елегантен интерфејс и добро изведена тема на Дивиот Запад, не е ни чудо што GunsBet привлекува и почетници обложувачи и ветерани обложувачи од сите сфери на животот на глобално ниво.

Сепак, некои обложувачи може да бидат обесхрабрени кога знаат дека дури и кога GunsBet ги нуди своите услуги за обложување еСпорт во повеќето региони, некои територии можеби нема да можат да уживаат на веб-локацијата од различни причини. GunsBet е исто така доста строг во спроведувањето на овие ограничувања за да се осигура безбедноста и на обложувачите и на компанијата.

Mobile

Мотивот Gunsbet може да се поврзе со минатото. Сепак, тоа не е случај со употребената технологија. Бидејќи повеќето обложувачи претпочитаат да ги обложуваат во движење, Gunsbet го направи ова остварливо со обезбедување на веб-локација погодна за мобилни телефони и специјализирани апликации за паметни телефони.

Support

Иако ова не е често верување кај играчите, делот за поддршка на страницата за обложување еСпортs е исто толку важно како и сите други. Имајќи некој на ваша страна може да направи значителна разлика во нечиј живот. Не постои причина зошто ова треба да биде различно во секторот за коцкање.

Иницијативата преземена од GunsBet да им обезбеди на своите членови 24-часовна помош во текот на целата година е за пофалба. Оваа услуга може да се справи со поплаки и барања за прашања и прашања, и тие ќе го направат тоа брзо и ефикасно.

Deposits

GunsBet им го олеснува користењето на нивната веб-страница на еСпортските обложувалници, вклучувајќи ги и нивните опции за депозит. Обложувачите можат да прават депозити во GunsBet на различни начини. Методите што им се достапни на повеќето играчи се одредуваат според нивната географска локација. Како резултат на тоа, достапните или недостапните процедури во една земја може да бидат достапни, ограничени или недостапни во друг регион.

Security

Казиното GunsBet е легитимно и безбедно бидејќи работи под лиценца од владата на Курасао. Лиценцата ги специфицира бараните барања што казиното мора да ги следи за да ги заштити играчите.

FAQ

Следниве се некои од најчесто поставуваните прашања од клиентите на GunsBet пред да се стави облог за еСпорт.

Total score7.6

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GOCall of DutyDota 2King of GloryLeague of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet