ComeOn - FAQ

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

FAQ

Најдете ги најчесто поставуваните прашања во обложувалницата ComeOn esports, кои може да ви помогнат да го најдете одговорот на вашето прашање.

Колку години треба да имам за да играм на ComeOn?

Нема општа старосна граница. Минималната возраст за играње во игри со вистински пари е 18 години. За бесплатни игри, тоа е само 13 години, но за нив е потребна родителска согласност. Бидејќи многу играчи се малолетни, казиното го задржува правото да побара доказ за вашата возраст пред да можете да повлечете какви било добивки.

Децата смеат да си играат само со дозвола на родителите или старателите и мора да ги обложуваат парите што ги добиваат од нивните родители или старатели. Родителите на деца се одговорни за сите активности на сметката, вклучувајќи депозити, повлекувања и облози направени преку Интернет.

Ве молиме посетете ја следната страница за комплетна листа на земји каде што се применуваат старосни ограничувања: https://www.comeon.com/en/help-center/faq/age-requirements.

Ако имам пари на мојата сметка, кои се барањата за повлекување?

Можете да побарате повлекување со посета https://www.comeon.com/en/affiliate-login и најавување со вашиот партнер ID или адреса за е-пошта и лозинка. Потоа можете удобно да побарате повлекување. Куќата ќе ви ги испрати парите веднаш штом ќе го прими и одобри вашето барање. Потребни се до 5 работни дена за повлекување од локални банкарски трансфери.

Повлекувањата од е-паричник (Skrill, Neteller и Paysafecard) обично се кредитираат во рок од 24 часа, иако може да потрае подолго во зависност од капацитетот на партнерите за плаќање на страницата. Ако се повлечете од вашата кредитна картичка, може да поминат неколку дена пред да се кредитираат средствата на вашата сметка, во зависност од тоа колку брзо ComeOn ќе добие потврда од банката што ја издава.

Кој е зависник од коцкање?

Зависноста од коцкање е повеќе психолошки проблем отколку физички. Тоа значи дека на личноста му е потребна помош пред да престане со своето компулсивно однесување. Тоа исто така значи дека секој зависник од коцкање треба да има интервенција од членовите на семејството или пријателите доколку се подготвени да престанат со својата деструктивна навика.
Зависниците од коцкање треба да сфатат дека повеќе не можат да се коцкаат.

Кога имам бонус, но тој не се појавува на мојата сметка, што да правам?

Ако имате бонус депозит кој не е додаден на вашата сметка, контактирајте support@comeon.com. Тие ќе го разгледаат ова за вас и ќе го средат. Ве молиме наведете ги деталите за вашата сметка за да можат брзо да идентификуваат какви било проблеми.

Каде ќе ги направам депозитите?

За да направите депозит, одете на https://www.comeon.com/en/affiliate-login и најавете се со вашиот партнер ID или адреса за е-пошта и лозинка. Потоа можете да изберете да плаќате со локален банкарски трансфер, картичка или е-паричник (Skrill, Neteller и Paysafecard).

Зошто да се обложувам преку ComeOn?

ComeOn е меѓународна компанија за онлајн обложување која нуди спортови, казина, обложување во живо и игри како што се гребење карти и аркади. ComeOn ви дава бонус до 50 долари кога ќе го направите вашиот прв депозит. Сите нови клиенти добиваат можност да добијат облог без ризик до 50 долари, па ако вашиот прв облог изгуби, ComeOn ќе ви ги врати парите.

Која валута е прифатлива на ComeOn?

Можете да депонирате и повлекувате средства со SEK (шведски круни), DKK (дански круни) и евра (евра) и американски долари. Откако ќе депонирате SEK, DKK или EUR, можете да ги играте сите игри во круни или евра. Не можете да конвертирате од една валута во друга, но можете да ги искористите вашите добивки од играње која било игра за да купите билет за различно извлекување од ист вид. На пример, ако сте освоиле 100 долари во игра со слот, можете да ги искористите вашите добивки за да купите билет за извлекувањето на Евро Џекпот.

Дали ComeOn е легален?

Да, ComeOn е целосно легален. Можете да најдете информации за коцкањето во вашата земја на https://www.comeon.com/en/help-center/faq/is-it-legal.

Дали ќе треба да бидам државјанин на Данска или Шведска?

ComeOn Group има седиште во Малта, каде што работи со лиценца за коцкање од Малта, а нејзиното онлајн казино е регистрирано во Курасао. Коцкарите ширум светот може да играат на ComeOn.

Кои игри имаат низок раб?

За да дознаете повеќе за тоа кои игри нудат најдобри шанси на ComeOn, посетете https://www.comeon.com/en/help-center/faq/where-can-i-see-the-house-edge.

Може ли да добијам бонус без депозит?

Не, ComeOn не нуди бесплатни вртења или кој било друг вид бонус без депозит. Меѓутоа, ако отворите сметка, тие ќе ви дадат бонус за добредојде еднаков на 100% од вашиот прв депозит.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GODota 2
Dream Catcher
King of GloryLeague of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming