ComeOn

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

About

ComeOn Casino е големо име во индустријата за коцкање, кое постои веќе околу две децении. Веб-страницата е основана во 2003 година во Велика Британија и значително еволуираше со текот на времето.

Казиното сега има напреден софтвер што го користи за да им обезбеди на играчите широк спектар на игри. Тие вклучуваат маси и автомати, како и игри со дилери во живо. Веб-страницата има неколку опции за плаќање. Тие исто така имаат придружна програма достапна за оние кои сакаат да заработат од промовирање на страницата.

/comeon/about/

Games

ComeOn е глобален играч на пазарот за обложување е-спорт. Компанијата обезбеди услуги за облози и шанси за играчите на LoL, Dota2 и Starcraft 2.

Од нивното првично лансирање, имаше огромен раст во заедницата. Тимот зад ComeOn вклучува неколку страсни ентузијасти за е-спорт кои секогаш со нетрпение очекуваат да ја обезбедат најдобрата можна услуга.

Withdrawals

Повлекувањата се едноставни и лесни за правење со ComeOn Casino. Следете ги овие чекори кога сакате да се повлечете:

  • Најавете се на вашата сметка (Кликнете на „Повлекување“ од екранот за најавување)
  • Изберете кој тип на повлекување картичка е најдобар за вас (т.е. Visa или MasterCard).
  • Потоа внесете ја сумата што сакате да ја повлечете со впишување во полето следниот пат кога ќе се покаже и потврди.

Bonuses

Денес, казиното ComeOn дава бонус од 100% до 200 долари! Пред неколку години, тоа не беше едно од најпопуларните казина бидејќи не понудија толку многу бонуси како другите онлајн казина. 

Сепак, тие станаа поконкурентни во последниве години нудејќи им на своите играчи одлични бонуси и промоции. Една од најпопуларните опции што сега ги нудат е 100% бонус за усогласување.

Payments

Начините на плаќање вклучуваат услуги на е-паричник, кредитни и дебитни картички, банкарски трансфери, Ukash ваучери, Neteller и Moneybookers. ComeOn, исто така, им нуди на своите клиенти опција да депонираат готовина на преку 170.000 продажни места на Payzone во Ирска, Северна Ирска и ОК.

ComeOn дозволува сите добивки на клиентите од казино и онлајн покер соба да се наплатат без надоместоци за повлекување. Одделот за услуги на клиентите може да обезбеди повеќе детали за одредени земји.

Account

ComeOn има рационализиран, јасен процес што може да се заврши за помалку од пет минути. За сè друго ќе се погрижи веднаш штом ќе кликнете на „облог сега“ на веб-страницата и ќе го докажете вашиот идентитет со лична карта или скенирање на пасош. Пријавувањето ќе им овозможи на новите клиенти пристап и до фантастични бонуси.

Languages

Веб-страницата за обложување ComeOn Esports сега е достапна на 9 јазици: бугарски, англиски, германски, грчки, полски, португалски (BR), романски и руски. Дополнителна локализација на кинески (мандарински) ќе биде додадена многу наскоро. Ќе им олесни на новите гледачи да комуницираат со брендот и ќе им овозможи без напор искуство на постоечките корисници.

Tips & Tricks

Првиот чекор што треба да го земете во предвид кога планирате да играте некоја игра на среќа е да ги дефинирате вашите цели. За секоја цел, постојат неколку стратегии. За да победите на ComeOn, неопходно е да ги следите методите кои најмногу одговараат на вашите цели. Исто така, имајте предвид дека овие совети и трикови се наменети за секојдневна игра - сериозните играчи треба да размислат за поефикасни облози.

Responsible Gaming

Дали знаевте дека има некои сериозни работи што треба да се земат предвид кога се коцкате? Најдобро би било да сте добро упатени во ризиците од коцкањето и како можете да ги избегнете.
Можеби сте слушнале дека многу луѓе се зависни од коцкање. Тоа е вистина. Но, повеќето луѓе кои се коцкаат не се зависни, иако ризикуваат да развијат проблем со коцкањето.

Support

ComeOn е интернет страница за коцкање која ви дава шанса да освоите пари. Луѓето мора да имаат совети и совети како да го извлечат најдоброто од нивното искуство со оваа обложувалница. Подолу се наведени начини на кои можете да контактирате со нивниот тим за поддршка на клиентите за помош:  

  • Поддршка за корисници на ComeOn: 0800-4444-200 (Велика Британија)
  • Поддршка за корисници на ComeOn: +356 2122 8888 (надвор од ОК)
  • ComeOn сметка, е-пошта account@comeon.com
  • Твитер: @comeon_поддршка
  • Фејсбук: http://www.facebook.com/ComeOnUK

Deposits

Притиснете го „логото на сметката“ во горниот десен агол на екранот и изберете ја опцијата Депозит (или притиснете ја иконата од менито, потоа изберете депозит). Да претпоставиме дека ова ќе биде прв пат да користите начин на плаќање со картичка како UPI/VISA, итн. 

Во тој случај, продолжи со потпишаната понуда за бонус кога ќе биде побарано пред да продолжиш додека не се појави следниот прозорец. Имате пет опции, вклучувајќи го и бонусот за брзи пари доколку е применлив. Запомнете дека е достапна само еднаш. ГО ПОБАРУВАТЕ при првиот депозит.

Кога ќе го направите вашиот депозит, ќе ви биде побарано да ги внесете податоците од една од трите опции: кредитна картичка (за Visa или MasterCard), дебитна картичка (работи како тековна сметка) и Neteller. Откако ќе се пополни, изберете „Плати сега“ доколку плаќате со кредитни/дебитни картички; изберете Neteller за играчи кои го користат овој метод. Ве молиме почекајте додека се обработува.

Security

Политиката за приватност на страницата вели дека тие не складираат никакви плаќања само со картичка како безбедносна мерка. Во аматерски термини, тоа се преведува дека дури и ако вашата кредитна картичка биде украдена или некој некако пристапи до неа, никој не може да ви ја наплати картичката без четирицифрениот пин.

FAQ

Најдете ги најчесто поставуваните прашања во обложувалницата ComeOn esports, кои може да ви помогнат да го најдете одговорот на вашето прашање.

Total score8.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GODota 2
Dream Catcher
King of GloryLeague of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming