CampoBet рецензија за кладилници - Support

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score8.0
Добрите
+ Голем избор на провајдери за игри
+ Казино и спортско обложување
+ Брзи повлекувања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
Придружна програмаПридружна програма (1)
7StarsPartners
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming

Support

Добар оддел за услуги на клиентите ја издвојува страницата за обложување еСпорт од нејзините конкуренти. Оние кои играле еСпорт обложување онлајн добро го знаат овој факт.

Персоналот за поддршка на Campobet се состои од љубезни специјалисти со значително знаење од индустријата за коцкање за да им помогнат на обложувачите со какви било проблеми. Ако обложувачите имаат какви било прашања или грижи, тие се тука да помогнат.

Како можам да контактирам со CampoBet?

Во секое време од денот или ноќта, играчите може да се обратат до тимот за поддршка на услугата за обложување CampoBet eSports и да очекуваат брз одговор. Разговор во живо и е-пошта се методите на комуникација достапни за оние на кои им е потребна поддршка.

Еве ги методите за контакт со Campobet.

  • Разговор во живо
  • Преку е-пошта на support@campobet.com
  • Најчесто поставувани прашања

Повеќето обложувачи претпочитаат да го користат методот на разговор во живо, бидејќи може да добијат инстант одговори. Играчите можеби ќе треба да ги внесат своето име и адреса на е-пошта за да започнат разговор во живо со персоналот за поддршка на клиентите.

Методот на е-пошта може да биде подобар за покомплицирани проблеми, а CampoBet гарантира одговори во рок од 45 минути.

Иако областа за ЧПП е корисна за најосновните проблеми, некои одговори би можеле да бидат поинформативни. Дополнително, од клучно значење е да се потсетат обложувачите дека мора да контактираат со службата за корисници за да ја добијат почетната понуда и поголемиот дел од стимулации за CampoBet.

Јазици за поддршка

И покрај разновидните јазични опции на веб-локацијата, јазиците за поддршка на корисници изгледаат ограничени. Во моментов, единствениот јазик за поддршка кој е достапен е англискиот.

Ова може да предизвика проблем со обложувачите кои не го познаваат јазикот, бидејќи може да имаат проблем да комуницираат со поддршката на клиентите за нивните грижи или прашања.