CampoBet

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

Campobet работи од 2018 година. Со него управува Maltix Ltd, која е подружница на Soft2bet. 

Обложувалницата е лиценцирана во Малта и Шведска, а Altenar ја овластува страницата за обложување. Прифаќа клиенти од различни земји, вклучувајќи ги Финска, Норвешка, Канада, Полска, Индија и Бразил. Спортската книшка на Campobet има над 250 фудбалски пазари, конкурентни кошаркарски коефициенти и услуги за Cash Out и Bet Builder.

Games

Обложувачите ќе забележат дека CampoBet нуди широк спектар на популарни титули за е-спорт. Најпопуларните игри за обложување на CampoBet се League of Legends, CS: GO и StarCraft 2.

И покрај тоа што има ограничен број на еСпортови за коцкање, се чини дека CampoBet ги одбра игрите внимателно. Сите тие се добро познати и се предмет на годишни натпревари. Специфичните облози за секое големо натпреварување стануваат достапни како што настанот напредува.

/campobet/games/

Bonuses

Бонус понуди се една од предностите на играњето на онлајн eSportsbook. eSportsbooks нудат бонуси и промоции на новите играчи за да ги привлечат. Дополнително, придобивките ги поттикнуваат лојалните играчи да останат активни.

Прво, важно е да се препознае дека бонусите се предмет на низа ограничувања и ограничувања. Размислете за читање на одредбите и условите за бонусот на официјалната веб-страница на CampoBet за да обезбедите целосно разбирање за тоа што вклучува бонусот, а што не.

Languages

Едно од основните размислувања за обложувачите на еСпорт-локацијата за обложување е достапноста на јазична поддршка на неколку јазици. И покрај тоа, тоа е она што најмногу се занемарува. Обложувачите ќе сакаат да најдат страница за обложување еСпорт што ќе им даде алатки за да знаат за нивната гејмерска средина, а исто така ќе им дозволи да обложуваат.

Ако нема доволно јазични алтернативи, обложувачите можеби нема да ги сфатат барањата за обложување, да комуницираат со поддршката на клиентите или дури да не ги разберат условите и условите. Доколку ги прекршат ограничувањата поради лингвистичка бариера, нивната сметка може да биде затворена и тие би можеле да ги загубат своите пари.

Countries

CampoBet привлекува обложувачи ширум светот поради неговиот кориснички интерфејс, конкурентните шанси и многуте пазари за обложување на најпопуларните еСпорт игри.

Како резултат на тоа, не треба да биде изненадување што CampoBet пречекува играчи од речиси секоја земја на планетата. Играчите мора да се придржуваат до некои прописи: се додека обложувачот е над 18 години, тие можат да учествуваат.

Mobile

Единствениот мал недостаток е тоа што нема апликација за мобилно обложување за преземање. Сепак, веб-локацијата е прилагодена за мобилна употреба, како што е случајот со секој реномиран провајдер.

Support

Добар оддел за услуги на клиентите ја издвојува страницата за обложување еСпорт од нејзините конкуренти. Оние кои играле еСпорт обложување онлајн добро го знаат овој факт.

Персоналот за поддршка на Campobet се состои од љубезни специјалисти со значително знаење од индустријата за коцкање за да им помогнат на обложувачите со какви било проблеми. Ако обложувачите имаат какви било прашања или грижи, тие се тука да помогнат.

FAQ

Играчите често имаат прашања за давателите на коцкање. Тие можат да дознаат повеќе за CampoBet со проверка на најчесто поставуваните прашања подолу.

Total score8.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming