CampoBet рецензија за кладилници - FAQ

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score8.0
Добрите
+ Голем избор на провајдери за игри
+ Казино и спортско обложување
+ Брзи повлекувања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
Придружна програмаПридружна програма (1)
7StarsPartners
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming

FAQ

Играчите често имаат прашања за давателите на коцкање. Тие можат да дознаат повеќе за CampoBet со проверка на најчесто поставуваните прашања подолу.

Дали Campobet е безбеден и легитимен?

Фактот дека букмејкерот има лиценца MGA укажува на тоа дека е доверлив и доверлив сајт. Понатаму, таа е дел од истата организација како Betinia, Rabona и Librabet, кои се обложувалници со голема експертиза во онлајн обложувањето.

Е-поштата за потврда на мојата сметка не пристигна. Што треба да правам?

Доколку обложувачите не добиле е-пошта со барање да ја потврдат својата сметка, ве молиме проверете дали ја внеле соодветната адреса на е-пошта кога се регистрирале на веб-страницата. Тие исто така можат да ја проверат папката со спам.

Претпоставете дека адресата на е-пошта е точна, но тие не ја добиле е-поштата. Во таа ситуација, тие можат да ја користат функцијата за враќање на лозинката. Кога ќе ги ресетираат вашите информации за најавување, нивната сметка веднаш ќе биде потврдена.

Како функционира функцијата за враќање на лозинката?

Изберете го копчето „Најави се“, а потоа „Ја заборавивте лозинката? Внесете ја адресата на е-пошта користена при регистрацијата на сметката и кликнете на „Ресетирање лозинка“

CampoBet ќе му испрати е-пошта на обложувачот со линк за ресетирање на информациите за најавување. Кликнете на врската и внесете ја новата лозинка двапати во новоотворениот прозорец. За да ги зачувате вашите нови информации за најавување, кликнете на „Зачувај промени“.

Направив депозит, но средствата се уште не се кредитирани на мојата сметка. Што да правам?

Првото нешто што треба да направат обложувачите е да проверат дали нивните лични сметки се задолжени. Тие мора да ја известат поддршката за корисници доколку биле. Тимот за грижа за корисници на CampoBet ќе ја истражи и поправи ситуацијата. Во такви случаи, тие може да побараат копија од трансакцијата за да спроведат истрага со давателот на плаќања.

Зошто не можам да ги користам сите горенаведени банкарски методи?

Банкарските процедури, како што е вообичаено во секторот, може да се разликуваат врз основа на местото на живеење на корисникот. Креирањето сметка и посетата на касиерската област на CampoBet е најлесниот метод за испитување на сите банкарски избори за депозити и повлекувања.

Како можам да се жалам против CampoBet?

Спортската книшка Campobet содржи дел посветен на поплаки. Постапката за приговори од клиентите може да се најде на дното на веб-страницата. Услугата за поддршка на корисници е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата за да одговори на вашите прашања. Алтернативно, можете директно да поднесете жалба до MGA.