CampoBet - Countries

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Countries

CampoBet привлекува обложувачи ширум светот поради неговиот кориснички интерфејс, конкурентните шанси и многуте пазари за обложување на најпопуларните еСпорт игри.

Како резултат на тоа, не треба да биде изненадување што CampoBet пречекува играчи од речиси секоја земја на планетата. Играчите мора да се придржуваат до некои прописи: се додека обложувачот е над 18 години, тие можат да учествуваат.

Прифатени земји

Иако CampoBet има светска публика, не сите земји можат да ја користат услугата за обложување еСпорт. Кога станува збор за спроведување на нејзините политики, CampoBet може да биде строг да се заштити себеси и своите корисници.

 • Андора
 • Антигва и Депс
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бахреин
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белизе
 • Бенин
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна Херцеговина
 • Боцвана
 • Бразил
 • Брунеи
 • Буркина
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Кејп Верде
 • Чад
 • Чиле
 • Кина
 • Колумбија
 • Коморите
 • Конго
 • Костарика
 • Хрватска
 • Куба
 • Џибути
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Источен Тимор
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Еритреја
 • Фиџи
 • Финска
 • Франција
 • Габон
 • Гамбија
 • Гана
 • Гренада
 • Гватемала
 • Хаити
 • Хондурас
 • Унгарија
 • Исланд
 • Индија
 • Индонезија
 • Ирска {Република}
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кенија
 • Кирибати
 • Јужна Кореја
 • Косово
 • Кувајт
 • Киргистан
 • Лаос
 • Латвија
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Лихтенштајн
 • Луксембург
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малезија
 • Малдиви
 • Мали
 • Малта
 • Маршалските Острови
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Мексико
 • Микронезија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Мјанмар, {Бурма}
 • Намибија
 • Науру
 • Непал
 • Нов Зеланд
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Норвешка
 • Оман
 • Палау
 • Панама
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Парагвај
 • Перу
 • Полска
 • Катар
 • Руска Федерација
 • Руанда
 • Свети Китс и Невис
 • Света Луција
 • Свети Винсент и Гренадини
 • Самоа
 • Сан Марино
 • Сао Томе и Принципе
 • Сенегал
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Соломонови Острови
 • Јужна Африка
 • Суринам
 • Свазиленд
 • Швајцарија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Да оди
 • Тонга
 • Туркменистан
 • Тувалу
 • Уганда
 • Украина
 • Обединети Арапски Емирати
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Виетнам
 • Замбија

Ограничени земји

 • Австралија
 • Австрија
 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • Ангола
 • Белорусија
 • Бурунди
 • Белгија
 • Бугарија
 • Канада
 • Централноафриканската Република
 • Чешка република
 • Кипар
 • Курасао
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Демократска Република Конго
 • Данска
 • Естонија
 • Етиопија
 • Еквадор
 • Египет
 • Франција и француските територии
 • Гибралтар
 • Гвинеја
 • Гвајана
 • Гвинеја-Бисао
 • Грузија
 • Германија
 • Грција
 • Хонг Конг
 • Иран
 • Ирак
 • Ирска
 • Италија
 • Израел
 • Либија
 • Литванија
 • Мјанмар
 • Молдавија
 • Северна Кореа
 • Холандија
 • Филипини
 • Португалија
 • Порторико
 • Пакистан
 • Романија
 • Русија
 • Саудиска Арабија
 • Сомалија
 • Јужен Судан
 • Судан
 • Сирија
 • Србија
 • Шри Ланка
 • Словачка
 • Словенија
 • Сингапур
 • Шпанија
 • Шведска
 • Турција
 • Тринидад и Тобаго
 • Тунис
 • Јемен
 • Украина Обединетото Кралство
 • Соединетите Американски Држави
 • Ватикан
 • Венецуела
 • Зимбабве
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
Придружна програмаПридружна програма (1)
7StarsPartners
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming