CampoBet - Bonuses

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Bonuses

Бонус понуди се една од предностите на играњето на онлајн eSportsbook. eSportsbooks нудат бонуси и промоции на новите играчи за да ги привлечат. Дополнително, придобивките ги поттикнуваат лојалните играчи да останат активни.

Прво, важно е да се препознае дека бонусите се предмет на низа ограничувања и ограничувања. Размислете за читање на одредбите и условите за бонусот на официјалната веб-страница на CampoBet за да обезбедите целосно разбирање за тоа што вклучува бонусот, а што не.

Бонус за прв депозит

Внимавајте на барањата за минимален депозит и обложување бидејќи тие може да влијаат на тоа како се трошат вашите бонуси. Условите и условите за бонусот исто така може да укажуваат на ограничувањата на износот на обложување, што влијае на префрлањето на бонусот.

CampoBet нуди a дарежлив бонус за прв депозит за секој нов обложувач кој сака да ги проба своите услуги за обложување еСпорт.

Бонус за прв депозит од CampoBet е 100% соодветен бонус за депозит до 100 €.

Сепак, постојат регионални варијации. За обложувачите од Финска, Германија и Норвешка, максималниот износ на депозит е 200 €, додека за играчи кои се државјани на Казахстан, Узбекистан, Киргистан, Таџикистан, Грузија и Азербејџан е 50 €.

За да се квалификувате, минималниот износ на депозит е 20 €, а обложувачите мора да играат преку целиот износ на првиот депозит барем еднаш во настан со најмалку 1,50 коефициент.

Се применуваат други T&C.

Бонус за враќање на готовина

Бонусот за враќање на готовина од 10% до 500 € е достапен секоја недела за сите подобни и регистрирани обложувачи на CampoBet.

Оваа понуда им овозможува на обложувачите да добијат назад дел од средствата што ги изгубиле во делот Спорт за квалификациски период како сума на бонус.

Вкупниот износ на загуби се дефинира како вкупни облози минус вкупните добивки, минус сите кредитирани суми на бонус, минус сите повлекувања направени во текот на квалификацискиот период, минус тековното салдо кога обложувачот побарал враќање на готовина.

Минималниот бонус за враќање на готовина е 20 € со максимум 500 €. Се применуваат други T&C.

50% неделен бонус за повторно вчитување

CampoBet нуди a дарежлив 50% неделен бонус за повторно вчитување до 500 €. Овој бонус е достапен за сите подобни и регистрирани обложувачи на CampoBet.

Меѓутоа, постојат регионални ограничувања кои можат да влијаат на барањата за превртување и максималниот износ на бонус.

На пример, обложувачите кои се државјани на Казахстан, Узбекистан, Киргистан, Таџикистан, Грузија и Азербејџан можат да добијат само максимум 200 € од неделен бонус за повторно вчитување.

За да се квалификувате, минималниот износ на депозит е 20 €, а обложувачите мора да играат преку целиот износ на првиот депозит барем еднаш во настан со најмалку 1,50 коефициент.

Се применуваат други T&C.

Бонус за лојалност

Повеќекратните бенефиции доаѓаат со станувањето ВИП играч во CampoBet. Една од тие поволности се менаџерите на лични сметки, кои можат да помогнат да се направи патувањето за обложување преку еСпорт на обложувачниците со CampoBet полесно и подобро. CampoBet исто така ќе им обезбеди на ВИП играчите повеќе финансиски привилегии, како што се подобри лимити за повлекување.

Нивоата и поволностите на ВИП се наведени подолу.

Ниво на ВИПКонверзија на точкаПоврат на готовинаМесечни ограничувања за исплатаМенаџер за лична сметка
Почетник100:10%10.000 €бр
Аматерски95:10%10.000 €бр
Професионален90:15%12.000 €бр
Светска класа80:110%15.000 €Да
Легенда70:115%20.000 €Да

Ако играчот не игра еден месец, неговиот статус се враќа на Почетник.

Се применуваат други T&C.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
Придружна програмаПридружна програма (1)
7StarsPartners
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming