CampoBet рецензија за кладилници - Account

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score8.0
Добрите
+ Голем избор на провајдери за игри
+ Казино и спортско обложување
+ Брзи повлекувања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
Придружна програмаПридружна програма (1)
7StarsPartners
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming

Како да отворите/регистрирате сметка

Корисникот мора прво да создаде сметка за да постави облог за еСпорт со CampoBet. Обложувачите треба само да одат на веб-страницата и да следат неколку лесни чекори за да ги стават своите облози.

Обложувачите треба да се регистрираат за сметка на Campobet за да започнат. Тие треба само да ги следат овие едноставни упатства:

 1. Одете на официјалната веб-страница на CampoBet - www.campobet.com.
 2. Во првиот чекор, обложувачите кои сакаат да се приклучат на CampoBet ќе треба да ја изберат својата земја, валута и адреса на е-пошта.

Тие исто така ќе треба да смислат единствено корисничко име и лозинка. Тие, исто така, ќе треба да ги штиклираат полињата за да кажат дека имаат најмалку 18 години и ги прочитале Условите и условите и Политиката за приватност пред да се пријават.

Кликнете на зеленото копче Следен чекор за да продолжите.

 1. Во вториот чекор, луѓето кои сакаат да се обложуваат ќе треба да го дадат своето вистинско име, адреса, телефонски број и возраст.

Кликнете на зеленото копче Регистрирај се за да продолжите.

Потврда на сметката

Услугата за корисници во Campobet вели дека не е секогаш неопходно нивните играчи да поминат низ процесот на верификација. Ако нешто треба да се направи, одговорниот оддел ќе им испрати е-пошта.

Сепак, обложувачите треба да ги чуваат овие документи при рака, бидејќи тоа се најчестите документи потребни за процес на верификација во еСпортска обложувалница.

Обложувач можеби ќе треба да покаже доказ за нивната возраст, лични податоци и земја на државјанство. Постојат некои документи што тие можат да ги користат за да го направат тоа:

 • Пасош или лична карта со фотографија
 • Сметките за комунални услуги, како што се сметките за вода или струја (мора да бидат во последните шест месеци)

Исто така, од обложувачите може да се побара да покажат доказ за приход, како што се:

 • договор за вработување или уплатница
 • договор за продажба (продажба на имотот)
 • сертификат за акции (продажба на хартии од вредност)
 • тестамент (наследство)
 • потврда за добивка/извод од банка (добивки од лотарија/обложување/казино)

Како да се најавите

Време е да се започне со обложување на еСпорт кога луѓето ќе го завршат процесот на регистрација во CampoBet. Ако добијат бонус, можеби ќе бидат возбудени да го искористат, да ги зголемат своите банкроли и да се забавуваат.

За да ја користат услугата за обложување еСпорт на CampoBet, гејмерите мора да се логираат на нивната сметка. Процесот на најавување е многу лесен.

 1. Одете на официјалната веб-страница на CampoBet - www.campobet.com.
 2. Кликнете на белото копче Најава во горниот десен агол на веб-страницата.
 3. Внесете го вашето корисничко име и лозинка.
 4. Кликнете на портокаловото копче Најави се.

Како да отклучите сметка

Може да биде многу вознемирувачки за обложувачите да добијат порака дека нивната сметка е заклучена или блокирана. Ова ги спречува обложувачите да се забавуваат со хоби и ги тера да се грижат за своите пари и добивки.

CampoBet може да затвори сметка поради неколку причини, вклучително и премногу неуспешни обиди за најавување, непочитување на процесот на верификација или прекршување на одредбите и условите на услугата.

Ако тоа се случи, се советува играчите да ја контактираат поддршката за корисници што е можно поскоро. Обложувачите мора:

 1. Отворете ја адресата на е-пошта поврзана со нивната сметка на CampoBet.
 2. Направете е-пошта адресирана до support@campobet.com.
 3. Опишете го вашиот проблем во темата, како на пример „Сметката ##### е блокирана“
 4. Разговарајте за проблемот во телото на е-пошта, вклучувајќи:
 • Добро исцртан опис на деталите за вашата регистрација,
 • Уредот што се користи за креирање на сметката,
 • Скенирана копија од лична карта со фотографија и други докази за идентитет и скенирани копии од сметки за депозит направени во CampoBet. Запомнете дека е подобро да ги испратите овие скенови во PDF формат.

Ако сметката е автоматски блокирана, таа може да се врати по деблокирањето. Сепак, да претпоставиме дека обложувачот бара затворање на нивната сметка (самоисклучување, на пример). Обложувачите и CampoBet не можат да ја вратат сметката додека не истече договорениот период.

Како да затворите сметка

Секој обложувач може да ја прекине својата сметка на CampoBet во секој момент кога сака. Обложувачите треба да имаат на ум дека треба да ги повлечат сите преостанати средства за повлекување пред да побараат затворање на сметката. Овие повлекувања сè уште подлежат на договорените Услови и правила, кои обично вклучуваат такси за повлекување доколку е применливо.

Обложувачите треба да се упатат на страницата за одговорно коцкање CampoBet. Страницата за одговорно коцкање е местото каде што обложувачите мора да се упатат ако веруваат дека се развивате или среде зависност од коцкање, или поради која било друга причина кога се чувствуваат како повеќе да не сакаат да се коцкаат.

Еве кои чекори треба да ги преземат обложувачите:

 1. Најавете се на вашата сметка на CampoBet.
 2. Кликнете на зеленото копче Профил во горниот десен агол на екранот.
 3. Кликнете на делот Детали за сметката на левата страна.
 4. Изберете Одговорно коцкање. На оваа страница, обложувачите можат да постават ограничувања за депозити, временски ограничувања, тајм аут и само-исклучувања.
 5. Скролувајте надолу до дното на страницата и изберете го зеленото копче Затвори сметка.
 6. Изберете причина и внесете ја вашата лозинка.
 7. Кликнете на зеленото копче Побарајте затворање сметка.
 8. Кликнете Потврди на следниот прозорец.
 9. Откако CampoBet ќе го прими барањето, обложувачите ќе добијат е-пошта со дополнителни инструкции.