888 Casino - Support

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Support

Постојат три главни начини на кои играчите можат да добијат помош за решавање на кој било проблем што го доживуваат на 888. Првиот е да ја посетите страницата за помош на официјалната страница. Има многу информации на страницата за помош што играчите можат да ги користат за да ги решат своите проблеми или да го подобрат своето знаење. На страницата има и бројни детални водичи. 

Играчите исто така можат да најдат повеќе информации на страниците на блогот, вклучително и некои корисни совети кои можат да помогнат во подобрувањето на нивното целокупно обложувачко искуство.

Како да контактирате со 888 казино

Вториот начин за добивање помош е преку често поставуваните прашања. Тоа може да им помогне на играчите да добијат одговори на нивните прашања без да мора да контактираат со претставници на услуги за клиенти.

Ако ниту една од горенаведените опции не обезбеди доволна помош на играчот, тој може да контактира со претставник за услуги на клиентите преку опцијата за издавање билети. За тоа, играчот треба да ја посети страницата за контакт на страницата. Играчите мора да го вклучат своето име, адресата на е-пошта, насловот на барањето и детален опис на барањето. Во повеќето случаи, играчите добиваат повратни информации во рок од три дена.

Вреди да се напомене дека членовите на ВИП клубот имаат многу повеќе опции за контактирање со службата за корисници. Тие можат директно да ги повикаат претставниците на клиентите или да комуницираат преку директни е-пошта. Тие, исто така, добиваат менаџери за лични сметки, кои можат да им помогнат да го решат секој проблем што може да го имаат во најкус можен рок.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic