888 Casino

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

888 е наградувано онлајн казино кое може да се пофали со милиони активни корисници ширум светот. Нејзиното седиште е во Еуропорт, Гибралтар. Сепак, компанијата има и големи канцеларии во Малта. Со текот на годините, компанијата ги разви своите брендови и репутација за да стане еден од лидерите на пазарот во индустријата за онлајн игри. 

Меѓу главните причини за успехот на 888 се основните принципи, кои вклучуваат доверба и кредибилитет. Постојаните подобрувања на корисничкото искуство исто така одиграа значајна улога. Играчите можат да очекуваат да уживаат во уникатен и забавен опсег на игри, награди, можности и многу повеќе.

/888-casino/about/

Games

Обложувањето на еСпорт на 888 е прилично едноставно. За да пристапи до пазарот на еСпорт, играчот треба да се движи до страницата 888sports. Сите спортови понудени на страницата се наведени во колона на левата страна на страницата. Изборот на еСпорт ќе го однесе играчот до сите еСпорт настани достапни на страницата, на кои играчите можат да ставаат облози.

Withdrawals

За да повлече средства, играчот треба да започне со најавување и навигација до страницата за повлекувања. Потоа може да ја внесе сумата што сака да ја повлече и потоа да го избере начинот на плаќање што ќе го користи. Повлекувањата може да се одобрат само ако состојбата на сметката го надминува износот на барањето за повлекување. Играчот исто така мора да го потврдил својот идентитет со прикачување на соодветните документи.

Bonuses

888 нуди неколку бонуси за играчите, сите дизајнирани да привлечат нови играчи на платформата и да ги одржуваат постојните. Играчите можат да ги користат повеќето бонуси за да обложуваат на еСпорт настани. Кога ќе се исполнат сите барања за обложување, добивките од бонусите може да се префрлат од бонусот на сметката за готовина и да се подигнат.

Payments

888 ги прифаќа скоро сите главни начини на плаќање во светот. Играчите можат да изберат кој метод е соодветен и најзгоден за нив. Сепак, некои од каналите за плаќање се достапни само за депозити. Тоа значи помалку опции за повлекување.

Account

Поставувањето сметка на 888 е јасен процес што секој може да го направи без оглед на неговото искуство во онлајн обложувањето. Пред да креирате сметка, играчите треба да се осигураат дека се подобни. За тоа, обврзниците треба да бидат во земји или јурисдикции на кои им е дозволено да се регистрираат и да имаат над 18 години. Играчите, исто така, треба внимателно да ги прочитаат сите одредби и услови пред да продолжат да создаваат нови сметки.

Tips & Tricks

Постојат неколку совети и трикови кои играчите можат да ги користат за да го подобрат своето искуство на 888. Најочигледниот е искористувањето на бонусите. 888 има неверојатни бонус понуди што играчите можат да ги искористат за да ставаат облози. Новите играчи исто така можат да ги користат бонусите за да се запознаат со обложувањето и да ги практикуваат своите стратегии за обложување.

Responsible Gaming

Обложувањето е толку возбудливо и обично нуди неверојатно искуство. Сепак, тоа е случај само за играчите кои се обложуваат одговорно. Играчот треба да ги следи своите обложувања за да се осигура дека избегнува зависност од коцкање и запаѓање во финансиски проблеми. Друг чекор е да се избегне обложување врз основа на емоции. 

Тоа ќе ги минимизира психолошките ефекти од обложувањето, без оглед на исходот. Играчите, исто така, треба да обложуваат пари што можат да си дозволат да ги изгубат и ефикасно да управуваат со нивната банка.

Секој играч кој мисли дека има зависност од коцкање треба да се обиде да избегне коцкање и да ја побара сета помош што може да ја добие.

Support

Постојат три главни начини на кои играчите можат да добијат помош за решавање на кој било проблем што го доживуваат на 888. Првиот е да ја посетите страницата за помош на официјалната страница. Има многу информации на страницата за помош што играчите можат да ги користат за да ги решат своите проблеми или да го подобрат своето знаење. На страницата има и бројни детални водичи. 

Играчите исто така можат да најдат повеќе информации на страниците на блогот, вклучително и некои корисни совети кои можат да помогнат во подобрувањето на нивното целокупно обложувачко искуство.

Deposits

Играчот може да депонира пари на 888 само ако е регистриран член. Нерегистриран член може да го следи лесниот процес на регистрација пред да продолжи со депонирање. Играчот исто така мора да има доволно средства на неговата сметка за кој било од прифатливите канали за депозит. Тоа го вклучува износот што треба да се депонира и можниот износ одземен од страна на давател на начин на плаќање.

Security

Со зголемувањето на случаите на компјутерски криминал во последно време, 888 ги презеде сите можни безбедносни мерки за да се осигура дека сите пари и приватни информации на нивните клиенти се безбедни во секое време. Некои од безбедносните карактеристики се нагласени подолу.

FAQ

Сите прашања се одговорени во кладилницата за е-спорт на казино 888. Најдете ги тука најчесто поставуваните прашања за обложување е-спорт во 888 Казино.

Total score9.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic